SZACHY
2003.07.30
Turniej o Puchar Burmistrza Szczytna

ZWYCIĘSTWO WICEMISTRZA EUROPY

Krzysztof Jakubowski, dwudziestolatek z Łomży wygrał VI Turniej Szachowy i Puchar Burmistrza Szczytna.
Turniej w Szczytnie wygrał Krzysztof Jakubowski, wicemistrz Europy do lat 16 z roku 1990.
(Fot. o)
Do rozgrywanych 27 lipca zawodów przystąpiło 71 zawodników, w tym dwóch gości z Kaliningradu. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z tempem gry po 20 minut dla każdego zawodnika na partię.
Puchar Burmistrza Miasta i 250 zł zdobył Krzysztof Jakubowski z Łomży - 6,5 pkt. z 7 możliwych.
Zwycięzca reprezentuje JUWENĘ HAŃCZĘ Suwałki. W szachy gra od 6 roku życia. Jego największym osiągnięciem jest tytuł wicemistrza Europy do lat 16. O turnieju w Szczytnie dowiedział się w ostatniej chwili z internetu. Przyjedzie tu na pewno za rok, bo oprawa imprezy bardzo mu się spodobała. Drugą była aktualna mistrzyni Polski do 16 lat Karina Szczepkowska z klubu MKS Rybnik - 6 pkt, przed Rafałem Jóźwikiem z TKS Łączność, Pawłem Kosem z Nadnarwianki Pułtusk, mistrzem Polski z 1983 r. Zbigniewem Szymczakiem z Działdowa i Dariuszem Krzewskim z TKS ŁĄCZNOŚĆ - wszyscy po 5,5 pkt.
Puchar zwycięzcy wręczył burmistrz Paweł Bielinowicz.
(Fot. o)
Najlepszym zawodnikiem ze Szczytna okazał się Karol Drzewiecki zajmując w końcowej klasyfikacji 28 miejsce (4 pkt).