Otwarty Turniej Szachowy
Mazuren Open 2004
Krótkie sprawozdanie

W dniach 12 - 15.10.2004 odbył się w Ostródzie turniej szachowy Mazuren Open. W zawodach udział wzięło 38 uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego oraz zawodnicy z Brandenburgii (Niemcy), którzy w tym czasie mają ferie jesienne.

Turniej wygrała Beata Jadanowska z klubu MLKS "Ostródzianka" zdobywając 6 pkt. z 7 partii. Kolejne miejsca zajęli Stratanowitsch Andre (Poczdam), Malczyk Jakub (Kętrzyn), Baturo Tomasz (Olsztyn), Ogrodowski Jarosław (Ostróda) i Jadanowski Łukasz (Ostróda).

W trakcie turnieju zorganizowany został dwumecz pomiędzy zawodnikami z województwa warm.-mazurskiego i Brandenburgii. Minimalnie wygrali Niemcy 14.5 :13.5. Punkty dla Polski zdobyli Malczyk Jakub 1.5, Baturo Tomasz 1, Jadanowski Łukasz 1.5, Wołodko Adam 1.5, Oszmian Natalia 2, Jadanowski Paweł 2, Opalińska Magda 1, Opaliński Patryk 2, Szczech Tomasz 1.

W ceremonii otwarcia turnieju wziął udział Prezes Klubu MLKS "Ostrózianka" Tadeusz Czyczel, natomiast w ceremonii zakończenia i wręczenia nagród Prezes Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej "Jodły" Henryk Hoch.

Zawody rozgrywano w Bursie Szkolnej dzięki uprzejmości Dyrektorki Jolanty Dakowskiej. Zawody sędziował Adam Wołodko. Organizatorzy dziękują ww osobom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu turnieju.

Zwyciężczyni turnieju Beata Jadanowska oraz zawodnicy do szóstego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie "Jodły" i klub "Ostródzianka". Zawodnicy niemieccy otrzymali foldery z Biura Promocji Miasta Ostróda.
Na zakończenie turnieju Prezes Stowarzyszenia "Jodły" Henryk Hoch przedstawił zawodnikom niemieckim historię Ostródy i zaprosił ich do odwiedzania naszego pieknego regionu w następnych latach.

Inicjatorem tego turnieju na Mazurach był Pan Ziemowit Zgierski, który towarzyszył ekipie niemieckiej.
Organizatorzy i zawodnicy otrzymali zaproszenie do Brandenburgii na turnieje, które się będą odbywać w Niemczech w roku 2005.


Grzegorz Miśta
Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Szachowego

góra