Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA
WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO
JUNIORÓW W SZACHACH
MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

Olsztyn 27.06-30.06.2005

Komunikat organizacyjny
  1. ORGANIZATOR

    • Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy
    • Gimnazjum nr 3 w Olsztynie
    • UKS "Trzydziestka" w Olsztynie


  2. CEL

    • Wyłonienie zawodników uprawnionych do udziału w Mistrzostwach Międzywojewódzkich.
    • Wyłonienie reprezentantów województwa na Półfinały Mistrzostw Polski do lat 20.
    • Uzyskanie i podwyższenie kategorii szachowych.


  3. TERMIN I MIEJSCE

    • Zawody rozegrane zostaną w dniach 27.06-30.06.2005 w Gimnazjum nr 3 w Olsztynie przy ul.Kołobrzeskiej 9.
      Przyjazd zawodników w dniu 27.06.2005.
      Odprawa techniczna o godz. 13.30.


  4. SYSTEM ROZGRYWEK

    • Zawody rozegrane zostaną w grupach wiekowych do lat 9,11,13,15,17,19 osobno dla dziewcząt i chłopców. Zgodnie z wytycznymi PZSzach przy niskiej frekwencji łączone będą sąsiednie grupy wiekowe lub grupy dziewcząt i chłopców w turnieje kołowe. Od 13 zawodników - turniej systemem szwajcarskim - 9 rund.


  5. UCZESTNICTWO

    • W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy chętni, którzy zgłoszą się w wymaganym terminie i opłacą wpisowe. Obowiązuje gra w grupie wiekowej zgodnej z rokiem urodzenia. Zawodnicy ponadto dokonują opłaty klasyfikacyjno-rankingowe w wysokości 5 zł, zawodnicy z ELO - 10 zł.


  6. TEMPO GRY

    • 25 posunięć na 1h + 0,5 na dokończenie partii dla zawodnika.
      W grupach C-9 i D-9 oraz ewentualnie C-11 i D-11 - tempo gry wynosić będzie 60 minut na partię dla zawodnika.


  7. PUNKTACJA I OCENA WYNIKÓW

    • Wyniki partii oceniane są następująco: wygrana - 1pkt.; remis 0,5pkt.; porażka - 0pkt.
      Przy równej ilości punktów o kolejności miejsc decyduje :
      1. w turniejach systemem szwajcarskim:
      2. - Buchholz skrócony
        - Buchholz pełny
        - Berger
        - wynik rankingowy
      3. w turniejach kołowych:
      4. - Berger
        - wynik bezpośredniej partii
        - ilość zwycięstw


  8. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

    • Za miejsca I - III w każdej grupie przewidziane są medale, za miejsca I- VI dyplomy.
      Zawodnicy, którzy zajmą czołowe miejsca otrzymają dofinansowanie na pokrycie kosztów udziału w Mistrzostwach Międzywojewódzkich.
      Wysokość dofinansowania ustali Zarząd WMZSzach.
      Po 1 najlepszym zawodniku w grupach do lat 19 otrzyma dofinansowanie do udziału w Półfinałach MP do lat 20.


  9. WPISOWE

    • Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Olsztynie - 10
      Zawodnicy zrzeszeni w klubach zarejestrowanych w WMZSzach* - 20
      Pozostali zawodnicy - 30

      * - klub musi mieć opłacona składkę członkowską na rok 2005, dotyczy zawodników zarejestrowanych do dnia 13.06.2005.


  10. ZGŁOSZENIA

    • Pisemne w terminie do dnia 18.06.2005 na jeden z adresów:

      Warmińsko - Mazurski Związek Szachowy
      10-001 Olsztyn 1
      skrytka pocztowa 188

      lub

      Bogdan Jeżak
      10-444 Olsztyn
      ul.Kołobrzeska 13e/3
      tel . 0 691 804873, 0-89 5344976


  11. ZAKWATEROWANIE I WYŻYWIENIE

    • Zakwaterowanie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Olsztynie przy ul.Kościuszki 72/74.

      Wyżywienie w miejscu rozgrywek w stołówce Gimnazjum nr 3.

      Cena pobytu od obiadu w dniu 27.06.2005 - do obiadu w dniu 30.06.2005 wynosi : 130zł.

      Osoby miejscowe i dojeżdżające na zawody mogą wykupić obiady w cenie 10zł oraz kolacje w cenie 6,50zł.


  12. PROGRAM TURNIEJU

    • 27.06.2005 - poniedziałek
      09.30-12.15 - przyjazd
      12.30 - obiad
      13.30 - odprawa techniczna
      14.00 - I runda
      17.45 - kolacja
      18.30 - II runda

      28.06.2005 - wtorek
      08.15 - śniadanie
      09.00 - III runda
      12.30 - obiad
      14.00 - IV runda
      17.45 - kolacja
      18.30 - V runda

      29.06.2005 - środa
      08.15 - śniadanie
      09.00 - VI runda
      12.30 - obiad
      14.00 - VII runda
      17.45 - kolacja
      18.30 - turniej błyskawiczny

      30.06.2005 - czwartek
      07.45 - śniadanie
      08.30 - VIII runda
      12.00 - obiad
      12.30 - IX runda
      16.30 - zakończenie


  13. TERMINARZ DLA GRUP C-9 i D-9

    • 27.06.2005 - poniedziałek
      14.00 - I ,II runda

      28.06.2005. - wtorek
      9.00 - III, IV runda
      14.00 - V, VI runda

      29.06.2005 - środa
      9.00 - VII,VIII runda

      30.06.2005 - czwartek
      13.30 - IX runda
      16.30 - zakończenie


  14. USTALENIA KOŃCOWE

    • Sprzęt do gry zapewnia organizator.
      Turniej zgłoszony do oceny rankingowej PZSzach.
      Obowiązują przepisy gry FIDE.
      Wszelkie opłaty gotówką na miejscu.


kierownik turnieju
góra
zamieszczono 13.04.2005 ,