Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

ZIMOWY TURNIEJ KLASYFIKACYJNY 1000-1200

Ostróda 16.02.2013

Przedszkolaki :| Tabela wyników | Tabela wyników i kojarzeń | Ranking PZSzach |

Klasy I-III: | Tabela wyników | Tabela wyników i kojarzeń | Ranking PZSzach |

Tabela Wyników - przedszkolaki

Mc Zawodnik                  Ro PZSz Przedszkole                   Pkt Śr-Buch. Buch. Berg. Wygr.

1  Maślewska, Anna (1)       1100    Przedszkole Radość Ostróda    5.5     15.5  23.5 21.50     5
2  Radwan, Maciej (22)       1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      5       13.0  20.0 15.00     5
3  Wiszowaty, Damian (30)    1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 4.5     13.5  21.0 13.75     4
4  Pieczarka, Jakub (21)     1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      4.5     12.0  18.5 14.00     3
5  Gintowt, Jakub (10)       1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      4       13.0  20.5 12.75     2
6  Muchlado, Michał (19)     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 4       12.0  17.5 11.25     3
7  Guziewicz, Amelia (11)    1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      3.5     16.0  24.5 12.00     3
8  Kuszkiewicz, Amelia (13)  1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3.5     15.0  22.5 11.50     3
9  Stankiewicz, Oliwier (24) 1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      3.5     14.0  21.0 11.00     3
10 Szymański, Kacper (26)    1000    Przedszkole Radość Ostróda    3.5     13.0  20.0 10.25     3
11 Majewski, Jędrzej (17)    1000    Przedszkole Radość Ostróda    3.5     10.5  16.0  8.25     3
12 Choiński, Paweł (4)       1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3       15.5  22.0  9.75     1
13 Tarasiuk, Marcin (27)     1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      3       13.5  19.5  7.00     3
14 Dowell, Marcel (8)        1000    Przedszkole Radość Ostróda    3       12.5  18.0  8.00     3
15 Trusz, Franek (28)        1000    Przedszkole Radość Ostróda    3       12.0  18.0  5.75     0
16 Dembski, Jakub (7)        1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3       11.5  18.5  8.00     1
17 Dziąba, Aleksandra (9)    1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      3       11.5  17.0  7.50     2
18 Orkisz, Karolina (20)     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3       11.0  18.0  8.25     1
19 Macholla, Dominik (16)    1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3       11.0  17.5  7.25     1
20 Lisowska, Emilia (15)     1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5     12.5  18.5  3.25     1
21 Zieliński, Michał (31)    1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      2.5     12.0  17.5  2.75     1
22 Czyżewski, Piotr (5)      1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5     11.0  17.0  6.00     1
23 Lewicka, Dominika (14)    1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      2.5     10.5  16.0  3.50     0
24 Senkowski, Borys (23)     1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5     10.0  15.0  6.00     1
25 Bułło, Mikołaj (3)        1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5      9.5  16.0  6.50     0
26 Dembek, Agnieszka (6)     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 2.5      9.5  15.5  6.75     0
27 Brodowska, Karolina (2)   1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      2       10.5  15.5  4.25     1
28 Szatkowska, Luba (25)     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 2       10.5  15.5  3.75     1
29 Wiadro, Weronika (29)     1000    Przedszkole Radość Ostróda    2        9.5  16.5  2.50     0
30 Maksimowicz, Alicja (18)  1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 2        9.0  13.5  4.00     0
31 Hejzner, Sonia (12)       1000    Przedszkole Radość Ostróda    1.5     10.0  15.0  1.00     0

Tabela wyników i kojarzeń - przedszkolaki

Nr Zawodnik             Ro PZSz Przedszkole                   Suma  1    2    3    4    5    6  

1  Maślewska, Anna      1100    Przedszkole Radość Ostróda    5.5  19:1  2:1  3:1  7:1  8:1  5:=
2  Radwan, Maciej       1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      5    16:1  1:0 29:1 13:1 10:1  7:1
3  Wiszowaty, Damian    1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 4.5  20:1 25:1  1:0  4:= 12:1  9:1
4  Pieczarka, Jakub     1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      4.5  26:= 12:= 21:1  3:= 18:1  8:1
5  Gintowt, Jakub       1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      4    28:1 13:1  8:= 12:=  9:=  1:=
6  Muchlado, Michał     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 4    12:= 23:1 22:1  8:0  7:= 13:1
7  Guziewicz, Amelia    1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      3.5  10:1  9:1 14:1  1:0  6:=  2:0
8  Kuszkiewicz, Amelia  1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3.5  15:1 21:1  5:=  6:1  1:0  4:0
9  Stankiewicz, Oliwier 1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      3.5  17:1  7:0 11:1 22:1  5:=  3:0
10 Szymański, Kacper    1000    Przedszkole Radość Ostróda    3.5   7:0 20:1 17:1 14:1  2:0 11:=
11 Majewski, Jędrzej    1000    Przedszkole Radość Ostróda    3.5  27:1 14:0  9:0 30:1 20:1 10:=
12 Choiński, Paweł      1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3     6:=  4:= 28:1  5:=  3:0 16:=
13 Tarasiuk, Marcin     1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      3    31:1  5:0 26:1  2:0 14:1  6:0
14 Dowell, Marcel       1000    Przedszkole Radość Ostróda    3    24:1 11:1  7:0 10:0 13:0 28:1
15 Trusz, Franek        1000    Przedszkole Radość Ostróda    3     8:0  0:1 18:= 16:= 25:= 19:=
16 Dembski, Jakub       1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3     2:0 18:= 27:1 15:= 19:= 12:=
17 Dziąba, Aleksandra   1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      3     9:0 19:= 10:0 27:1 21:1 18:=
18 Orkisz, Karolina     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3    22:= 16:= 15:= 24:1  4:0 17:=
19 Macholla, Dominik    1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3     1:0 17:= 25:= 31:1 16:= 15:=
20 Lisowska, Emilia     1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5   3:0 10:0  0:1 29:1 11:0 25:=
21 Zieliński, Michał    1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      2.5   0:1  8:0  4:0 25:= 17:0 31:1
22 Czyżewski, Piotr     1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5  18:= 30:1  6:0  9:0 23:= 24:=
23 Lewicka, Dominika    1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      2.5  29:=  6:0 24:0  0:1 22:= 26:=
24 Senkowski, Borys     1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5  14:0 27:= 23:1 18:0 26:= 22:=
25 Bułło, Mikołaj       1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5  30:=  3:0 19:= 21:= 15:= 20:=
26 Dembek, Agnieszka    1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 2.5   4:= 29:= 13:0 28:= 24:= 23:=
27 Brodowska, Karolina  1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      2    11:0 24:= 16:0 17:0 29:1 30:=
28 Szatkowska, Luba     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 2     5:0 31:1 12:0 26:= 30:= 14:0
29 Wiadro, Weronika     1000    Przedszkole Radość Ostróda    2    23:= 26:=  2:0 20:0 27:0  0:1
30 Maksimowicz, Alicja  1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 2    25:= 22:0 31:= 11:0 28:= 27:=
31 Hejzner, Sonia       1000    Przedszkole Radość Ostróda    1.5  13:0 28:0 30:= 19:0  0:1 21:0

Ranking PZSzach - przedszkolaki

Nr  Zawodnik             Ro PZSz Przedszkole                   Pkt   Rśr Rosiąg

1.  Maślewska, Anna      1100    Przedszkole Radość Ostróda    5.5/6 1014   1300 IV k
2.  Brodowska, Karolina  1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      2.0/6 1000    886
3.  Bułło, Mikołaj       1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5/6 1000    943
4.  Choiński, Paweł      1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3.0/6 1000   1000
5.  Czyżewski, Piotr     1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5/6 1000    943
6.  Dembek, Agnieszka    1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 2.5/6 1000    943
7.  Dembski, Jakub       1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3.0/6 1000   1000
8.  Dowell, Marcel       1000    Przedszkole Radość Ostróda    3.0/6 1000   1000
9.  Dziąba, Aleksandra   1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      3.0/6 1000   1000 V k
10. Gintowt, Jakub       1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      4.0/6 1014   1129 V
11. Guziewicz, Amelia    1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      3.5/6 1014   1071 V k
12. Hejzner, Sonia       1000    Przedszkole Radość Ostróda    0.5/5 1000    733
13. Kuszkiewicz, Amelia  1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3.5/6 1014   1071 V k
14. Lewicka, Dominika    1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      1.5/5 1000    867
15. Lisowska, Emilia     1000    Przedszkole Radość Ostróda    1.5/5 1000    867
16. Macholla, Dominik    1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3.0/6 1014   1014
17. Majewski, Jędrzej    1000    Przedszkole Radość Ostróda    3.5/6 1000   1057 V
18. Maksimowicz, Alicja  1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 2.0/6 1000    886
19. Muchlado, Michał     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 4.0/6 1000   1114 V
20. Orkisz, Karolina     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 3.0/6 1000   1000 V k
21. Pieczarka, Jakub     1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      4.5/6 1000   1171 V
22. Radwan, Maciej       1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      5.0/6 1014   1243 V
23. Senkowski, Borys     1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.5/6 1000    943
24. Stankiewicz, Oliwier 1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      3.5/6 1000   1057 V
25. Szatkowska, Luba     1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 2.0/6 1000    886
26. Szymański, Kacper    1000    Przedszkole Radość Ostróda    3.5/6 1000   1057 V
27. Tarasiuk, Marcin     1000    Przedszkole Nr 4 Ostróda      3.0/6 1000   1000
28. Trusz, Franek        1000    Przedszkole Radość Ostróda    2.0/5 1000    933
29. Wiadro, Weronika     1000    Przedszkole Radość Ostróda    1.0/5 1000    800
30. Wiszowaty, Damian    1000    Przedszkole Promyczek Ostróda 4.5/6 1014   1186 V
31. Zieliński, Michał    1000    Przedszkole Nr 1 Ostróda      1.5/5 1000    867

Przedszkolaki :| Tabela wyników | Tabela wyników i kojarzeń | Ranking PZSzach |

Klasy I-III: | Tabela wyników | Tabela wyników i kojarzeń | Ranking PZSzach |

Tabela Wyników - klasy I - III

Mc Zawodnik                   Ro PZSz Szkoła                         Pkt Śr-Buch. Buch. Berg. Wygr.

1  LISOWSKI, Paweł (3)        1200    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 5       14.5  20.0 16.00     5
2  WAPIŃSKI, Hubert (28)      1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 5       14.0  20.0 16.00     5
3  KIERTYS, Maciej (2)        1200    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 5       13.5  20.5 15.50     5
4  GURZYŃSKI, Marcel (1)      1200    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 4.5     13.0  18.0 13.25     4
5  ŁUGIEWICZ, Łukasz (19)     1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 4.5     11.0  17.0 11.00     4
6  GWARA, Szymon (10)         1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 4       18.0  25.0 15.50     4
7  RÓŻALSKA, Jagoda (25)      1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 4       16.0  22.5 12.50     4
8  GIETKA, Hubert (9)         1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 4       12.5  18.5  9.50     4
9  JACHOWICZ, Mikołaj (11)    1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 4 4       10.5  16.0  7.50     4
10 ZWIERZYKOWSKI, Marcel (4)  1200    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 3.5     12.5  20.0 10.25     2
11 TURULSKA, Julia (27)       1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3.5     12.0  19.0  8.75     3
12 DYLEWICZ, Maja (6)         1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3.5      9.0  14.5  5.50     3
13 KRAJEWSKI, Dominik (15)    1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3       13.0  19.5  7.50     3
14 KACAŁA, Oskar (13)         1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3       12.5  19.0  8.00     2
15 MACIDŁOWSKI, Kacper (20)   1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 3       12.5  18.5  9.00     3
16 JANUSZKIEWICZ, Maciej (12) 1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3       12.5  18.0  4.00     3
17 KWIATKOWSKI, Damian (18)   1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 2.5     13.0  18.5  6.00     1
18 POLEWIAK, Julia (23)       1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 2.5     12.0  17.5  5.25     2
19 KRASUSKI, Szymon (16)      1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 2.5     11.0  16.5  4.25     2
20 GERGOLA, Kacper (8)        1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 2       13.5  20.5  5.00     2
21 NIERZWICKI, Jakub (21)     1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 2        9.5  15.5  3.25     1
22 ORŁOWSKA, Dominika (22)    1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 4 2        9.0  14.0  4.25     1
23 ROGALSKA, Maja (24)        1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 2        8.0  12.5  2.00     1
24 CHEŁSTOWSKI, Jakub (5)     1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 4 1.5     12.5  18.0  2.00     1
25 KULIŚ, Oliwia (17)         1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 1.5     12.0  18.5  2.50     1
26 FIAŁKOWSKI, Jakub (7)      1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 2 1.5      7.5  10.5  1.50     1
27 KOLANOWSKI, Piotr (14)     1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 1       12.5  19.0  2.00     1
28 SKRZYPCZYŃSKI, Wiktor (26) 1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 2 0.5     11.0  17.0  1.25     0

Tabela wyników i kojarzeń - klasy I - III

Nr  Zawodnik              Ro PZSz Suma  1    2    3    4    5    6  

1.  GURZYŃSKI, Marcel     1200    4.5  15:0  4:= 26:1 19:1 18:1 10:1
2.  KIERTYS, Maciej       1200    5    16:1 12:1  8:1 25:1 10:1 28:0
3.  LISOWSKI, Paweł       1200    5    17:1 15:1 10:0  9:1 25:1 27:1
4.  ZWIERZYKOWSKI, Marcel 1200    3.5  18:=  1:= 20:1 28:0 23:= 16:1
5.  CHEŁSTOWSKI, Jakub    1000    1.5  19:0 21:= 25:0 14:1  6:0 15:0
6.  DYLEWICZ, Maja        1000    3.5  20:0 22:= 28:0 26:1  5:1 23:1
7.  FIAŁKOWSKI, Jakub     1000    1.5  21:0 17:0 23:0 24:= 22:0 26:1
8.  GERGOLA, Kacper       1000    2    22:1 20:1  2:0 12:0 13:0 19:0
9.  GIETKA, Hubert        1000    4    23:1 25:0 15:1  3:0 20:1 14:1
10. GWARA, Szymon         1000    4    24:1 28:1  3:1 27:1  2:0  1:0
11. JACHOWICZ, Mikołaj    1000    4    25:0 19:0 24:1 17:1 14:1 12:1
12. JANUSZKIEWICZ, Maciej 1000    3    26:1  2:0 17:1  8:1 28:0 11:0
13. KACAŁA, Oskar         1000    3    27:0 23:1 19:= 18:=  8:1 25:0
14. KOLANOWSKI, Piotr     1000    1    28:0 24:1 18:0  5:0 11:0  9:0
15. KRAJEWSKI, Dominik    1000    3     1:1  3:0  9:0 20:0 17:1  5:1
16. KRASUSKI, Szymon      1000    2.5   2:0 26:= 22:1 21:1 27:0  4:0
17. KULIŚ, Oliwia         1000    1.5   3:0  7:1 12:0 11:0 15:0 24:=
18. KWIATKOWSKI, Damian   1000    2.5   4:= 27:= 14:1 13:=  1:0 20:0
19. ŁUGIEWICZ, Łukasz     1000    4.5   5:1 11:1 13:=  1:0 21:1  8:1
20. MACIDŁOWSKI, Kacper   1000    3     6:1  8:0  4:0 15:1  9:0 18:1
21. NIERZWICKI, Jakub     1000    2     7:1  5:= 27:0 16:0 19:0 22:=
22. ORŁOWSKA, Dominika    1000    2     8:0  6:= 16:0 23:0  7:1 21:=
23. POLEWIAK, Julia       1000    2.5   9:0 13:0  7:1 22:1  4:=  6:0
24. ROGALSKA, Maja        1000    2    10:0 14:0 11:0  7:= 26:1 17:=
25. RÓŻALSKA, Jagoda      1000    4    11:1  9:1  5:1  2:0  3:0 13:1
26. SKRZYPCZYŃSKI, Wiktor 1000    .5   12:0 16:=  1:0  6:0 24:0  7:0
27. TURULSKA, Julia       1000    3.5  13:1 18:= 21:1 10:0 16:1  3:0
28. WAPIŃSKI, Hubert      1000    5    14:1 10:0  6:1  4:1 12:1  2:1

Ranking PZSzach - klasy I - III

Nr  Zawodnik              Ro PZSz Szkoła                           Pkt   Rśr Rosiąg

1.  GURZYŃSKI, Marcel     1200    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 4.5/6 1057   1229
2.  KIERTYS, Maciej       1200    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 5.0/6 1029   1257
3.  LISOWSKI, Paweł       1200    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 5.0/6 1029   1257
4.  ZWIERZYKOWSKI, Marcel 1200    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 3.5/6 1057   1114
5.  CHEŁSTOWSKI, Jakub    1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 4 1.5/6 1000    829
6.  DYLEWICZ, Maja        1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3.5/6 1000   1057 V k
7.  FIAŁKOWSKI, Jakub     1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 2 1.5/6 1000    829
8.  GERGOLA, Kacper       1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 2.0/6 1029    914
9.  GIETKA, Hubert        1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 4.0/6 1029   1143 V
10. GWARA, Szymon         1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 4.0/6 1086   1200 V
11. JACHOWICZ, Mikołaj    1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 4 4.0/6 1000   1114 V
12. JANUSZKIEWICZ, Maciej 1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3.0/6 1029   1029
13. KACAŁA, Oskar         1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3.0/6 1000   1000
14. KOLANOWSKI, Piotr     1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 1.0/6 1000    771
15. KRAJEWSKI, Dominik    1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3.0/6 1057   1057 V
16. KRASUSKI, Szymon      1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 2.5/6 1057   1000
17. KULIŚ, Oliwia         1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 1.5/6 1029    857
18. KWIATKOWSKI, Damian   1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 2.5/6 1057   1000
19. ŁUGIEWICZ, Łukasz     1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 4.5/6 1029   1200 V
20. MACIDŁOWSKI, Kacper   1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 3.0/6 1029   1029
21. NIERZWICKI, Jakub     1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 2.0/6 1000    886
22. ORŁOWSKA, Dominika    1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 4 2.0/6 1000    886
23. POLEWIAK, Julia       1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 2.5/6 1029    971
24. ROGALSKA, Maja        1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 3 2.0/6 1000    886
25. RÓŻALSKA, Jagoda      1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 4.0/6 1057   1171 IV k
26. SKRZYPCZYŃSKI, Wiktor 1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 2 0.5/6 1029    743
27. TURULSKA, Julia       1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 5 3.5/6 1029   1086 V k
28. WAPIŃSKI, Hubert      1000    Ostróda Szkoła Podstawowa Nr 1 5.0/6 1057   1286 V

Przedszkolaki :| Tabela wyników | Tabela wyników i kojarzeń | Ranking PZSzach |

Klasy I-III: | Tabela wyników | Tabela wyników i kojarzeń | Ranking PZSzach |

góra