Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1974 nastepny rok

Mistrzostwo województwa:
 1.Jabłonowski  Zbigniew   I  7,5 pkt
 2.Segiet       Janusz     k  7
 3.Tabaszewski  Józef      I  6,5
 4.Kilanowski   Marek      I  6               61.0
 5.Każmierczak  Roman    III  6     Morąg     51.0
 6.Probola      Grzegorz  II  5,5             57.5
 7.Szyndler     Staisław  II  5,5             55.5
 8.Daniszkowicz Bohdan     I  5,5   Pasłęk    49.0
 9.Romanowski   Janusz    IV  5,5   Ostróda   48.0
10.Bilecki      Michał    II  5,5             45.0
11.Rudziński    Roman     IV  5,5             42.0
12.Włodarski    Andrzej  III  5    Prabuty    60.0
13.Milewski     Tadeusz    k  5               59.5
14.Jaworski     Leon     III  5    Prabuty    48,5
15.Kukliński    Janusz     I  5               48.0
16.Szulc        Jan       II  5     Morąg     47,5    
Rosiak Andrzej z Łodzi poza konkursem wygrał turniej z 9,5 pkt.
Grało 28 szachistów systemem szwajcarskim.

Mistrzostwo miasta Olsztyn:
1.Segiet        Janusz      9  /11
2.Milewski      Tadeusz     8,5
3.Kilanowski    Marek       8
4.Tabaszewski   Józef       7,5
5.Nowakowski    Bogdan      7
6.Stempka       Jerzy       6,5
7.Probola       Grzegorz    6,5
8.Kukliński     Janusz      6,5 
grało 32 systemem szwajcarskim.

Mistrzostwo województwa kobiet:
1.Romanowska  Ewa      III  5  /8  Ostróda
2.Brymas      Barbara   II  5
3.Kuklińska   Anna     III  3,5
4.Dobrowolska Elżbieta III  3,5
5.Otręba      Genowefa  II  3      Nowe Miasto Lubawskie
grano po 2 partie.

Mistrzostwo województwa juniorów:
Młodzicy - do 17 lat
 1.Horodyski   Roman    III  5,5/7
 2.Romanowski  Janusz     V  5     Ostróda  30.0
 3.Rottermund  Dariusz    V  5     Prabuty  29.5
 4.Domozych    Zbigniew      4,5            30.5
 5.Kutyła      Jarosław III  4,5            26.0
 6.Dramowicz   Daniel     V  4              26.0
 7.Romanowska  Ewa      III  4     Ostróda  23.5
10.Dąbrowska   Irena         3,5   Prabuty  19,5
11.Konieczny   Andrzej       3,5   Prabuty  13.0
12.Klonowski   Jacek      V  3              29.0
13.Rudziński   Andrzej       3              24.5    
grało 17 juniorów systemem szwajcarskim.

Mistrzostwo województwa juniorek:
1.Romanowska Ewa
2.Dąbrowska   Irena
Sędzia - Stempka Jerzy

Starsi - do 20 lat:
1.Probola     Grzegorz   II 5  /6
2.Jabłonowski Zbigniew    I 4,5
3.Kilanowski  Marek       I 4
4.Święcicki   Stanisław   V 3,5       Morąg
5.Izbicki     Wojciech    V 2,5       Ruciane
6.Rybkowski   Andrzej    II 1,5
7.Kozłowski   Kazimierz     0         Pasłęk

Drużynowe mistrzostwo województwa:
Liga Okręgowa
 1.Warmia I    Olsztyn   48   (-7 pkt)
 2.Śniardwy    Orzysz    38,5
 3.Start       Nidzica   36
 4.Drogowiec   Węgorzewo 35
 5..Lech       Giżycko   33,5
 6.PDK         Mrągowo   32,5
 7.Iskra       Pasłęk    32,5
 8.Kormoran    Wałdowo   32
 9.Warmia II   Olsztyn   26  (-7 pkt)
10.Pogoń       Prabuty   23
Afera z powodu nie wyjazdu obu zespołów Warmii do Prabut.

Klasa A
Wschód:    1.Lenpol         Szczytno    30 pkt
           2.Pol.Zw.Gluch.  Kętrzyn     29,5
           3.Mamry          Giżycko     29
           4.Nida           Ruciane     22,5
           5.Start MOKFI    Ryn         20,5
           6.Gambit         Korsze      19
           7.Caissa         Pisz        16,5

Zachód:     1.Polonia       Pasłęk      35,5 pkt
            2.LZS           Morąg       34,5
            3.Pogoń         Prabuty     34
            4.Ruch          Olsztyn     34
            5.Drwęca        Nowe M.Lub. 31,5
            6.Działdowianka Działdowo   23
            7.AZS           Olsztyn     18,5
            8.Huragan       Morąg        9
Finał Klasy A : 
       1.Lenpol        Szczytno    15 pkt 
       2.LZS           Morąg       12
       3.Pol.Zw.Gluch. Kętrzyn     11,5
       4.Polonia       Pasłęk       9,5

Drużynowe o II Ligę:
2.Warmia Olsztyn   
wygrane:     AZS      Warszawa  4,5:3,5
            AZS      Lublin        6:2
            RKS      Łódź        5:2
remis:      Szombierki Bytom        4:4
Bez przegranej ! i bez awansu.
Punkty: Skiendzielewski, Brymas i Milewski po 3 pkt z 4, Liburski 2,5,
Pogorzelski 2, Segiet 2 z 3, Jabłonowski i Kilanowski po 1,5 z 2, Horodyski 1 z 4.

Błyskawiczny o mistrzostwo województwa 
pod patronatem "Gazety Olsztyńskiej":
 1.Babiak          Józef     12  /15 Ostróda
 2.Kilanowski      Marek     11
 3.Giruć           Władysław 10      Orzysz
 4.Jabłonowski     Zbigniew   9,5
 5.Daniszkowicz    Bohdan     9
 6.Jantoń          Andrzej    9
 7.Segiet          Janusz     8,5
 8.Barwiński       Dionizy    7,5     Ciechanów
 9.Kukliński       Janusz     7
10.Gregorczyk      Andrzej    6,5
11.Kuleszo         Jerzy      6
12.Rybkowski       Andrzej    5,5
13.Tabaszewski     Józef      5,5
14.Skiendzielewski Zbigniew   5

Finał B:
 1.Cieślowski      Jerzy    10,5/15    
 2.Stempka         Jerzy    10,5
 3.Przygoda        Leon      9,5
 4.Kowalski        Jan       9,5
 5.Zalewski        Józef     8,5    Nidzica
 6.Sławiński       Mirosław  8,5
 7.Rutkowski       Jan       8,5    Działdowo
 8.Krasowski       Józef     8
 9.Muzyka          Kazimierz 8
10.Horodyski       Roman     7
11.Kędzia          Janusz    7
12.Bitowt          Czesław   6
W eliminacjach 48 szachistów.

Towarzyskie mecze
Kaliningrad
Kaliningrad - Olsztyn 4:1   3,5:1,5
Grali: Segiet, Liburski, Grzesiak, Neugebauer, Pogorzelski, i wszyscy
zremisowali po jednej partii.
Olsztyn 
Olsztyn - Kaliningrad 1,5:4,5  2:4
Grali:  Milewski, Skiendzielewski, Liburski, Tabaszewski, Stempka, 
      Pogorzelski, Brymas po 1 remisie, Segiet 0.
      
Stendal - NRD
Lokomotive Stendal - Warmia Olsztyn 3:5  4:4
Punkty:  Segiet, Milewski, Neugebauer, Probola, Jabłonowski po 1,5 pkt,
        Jabłonowski, Grzesiak po 1, Pogorzelski, Sternik po 0,5.
Olsztyn
Warmia Olsztyn - Lokomotive Stendal 12,5:3,5  - dwumecz.
Punkty: Neugebauer, Probola, Kukliński J., Sternik po 2 pkt, Milewski,
Pogorzelski po 1 pkt (grali po 1 partii), Segiet i Liburski po 1,5, Jabłonowski 0.
Elbląg
Elbląg - Olsztyn  6,5:3,5
Wygrali:   Sławiński M., Horodyski.
Remisy:   Kilanowski, Szyndler, Brymas.
Przegrali:  Skiendzielewski, Bilecki, Cieślowski, Leokajtis St., Sławiński W. 
Olsztyn 
Olsztyn - Elbląg 8:1
Wygrali:  Segiet, Skiendzielewski, Milewski, Kuleszo, Jabłonowski, 
         Kilanowski, Rybkowski.
Remisy:  Grzesiak, Sternik.

Turniej Kadry Warmii:
1.Skiendzielewski Zbigniew   5,5 pkt z 8
2.Milewski        Tadeusz    5
3.Grzesiak        Zdzisław    4,5
4.Pogorzelski     Marek      4,5
5.Sternik         Ryszard    4
grało 12 systemem szwajcarskim.

Klasyfikacyjne
Kobiety:
1.Brymas       Barbara  6  /8
2.Dobrowolska  Elżbieta 5,5
3.Kochanowska  Anna     5
4.Pawłowska    Klara    3,5
5.Bień         Marzanna 0
grano po 2 partie.

O I-szą kategorię:
1.Kilanowski   Marek     11,5/14
2.Rybkowski    Andrzej    9
3.Nowakowski   Bogdan     8,5
4.Szyndler     Stanisław  8
5.Gregorczyk   Andrzej    7,5
grało 8 szachistów po 2 partie.

O III-cią kategorię:
1.Horodyski    Roman     8,5 pkt  z 12
2.Krasowski    Józef      7
3.Kłos         Jan sen.   6,5
4.Kutyła        Jarosław   6
grało 7 szachistów po 2 partie.
O niższe kategorie grało łącznie ponad 100 szachistów w 10 turniejach.

Błyskawiczne
Otwarcie sezonu szachowego:
1.Jabłonowski  Zbigniew  11  /11
2.Kilanowski   Marek      9,5
3.Segiet       Janusz     8
4.Gregorczyk   Krzysztof  7,5
5.Pogorzelski  Marek      6
w eliminacjach 42 szachistów.

Zakończenie mistrzostw miasta Olsztyn:
1.Kukliński   Janusz     10  /11
2.Liburski    Adam        9
3.Jabłonowski Zbigniew    8
4.Kilanowski  Marek       7,5
5.Kukliński   Tadeusz     5,5
6.Nowakowski  Bogdan      5,5
w eliminacjach grało 39 szachistów.

Zarząd Klubu Warmia Olsztyn
Przewodniczący      Leokajtis   Stanisław
Viceprzewodniczący  Katarzyński Jan 
                    Kilanowski  Marek
Sekretarz           Pogorzelski Marek
Gospodarz           Cieślowski  Jerzy
Kapitan             Kukliński    Janusz

Korespondencyjne:
1 Mistrzostwo województwa:
1.Szymczyk      Marek     10,5 pkt  z 14 Ostróda
2.Stempka      Jerzy      10
3.Gajdemski     Zbigniew   8,5           Ostróda
4.Babiak        Józef       8,5           Ostróda
5.Sternik        Ryszard     8,5 
grało 8 szachistów po 2 partie.  

Drużynowe mistrzostwo Polski III Liga:
1. Olsztyn 60 pkt  /z dużą przewagą
Punkty: Babiak Renata 10 pkt z 10, Gregorczyk A. 9, Stempka 8,5,
Daniszkowicz 7,5, Sternik 7, Turczynowicz J. 6,5, Neugebauer 5, Babiak 6,5.

Półfinał 17 mistrzostw Polski:
3.Gajdemski Zbigniew  10,5 pkt z 14  Ostróda - bez awansu.

Eliminacje 19 mistrzostw Polski - okręg Olsztyn:
Gr. 1  1.Roman        Marek      10  /13  Giżycko
       2.Gregorczyk   Krzysztof    
       3.Kłos         Jan sen.  
Gr. 2  1.Rutkowski    Jan        11  /13  Pasłęk
       2.Bizunowicz   Stanisław  10,5
       3.Raczkowski   Zygmunt    10,5        Giżycko

Klasyfikacyjny ogólnopolski o kandydata na mistrza:    
1-2.Stempka    Jerzy        9,5/14
  4.Neugebauer Mieczysław   5,5

Półfinał 2 memoriału Czerniakowa - gr. 1:
12.Neugebauer Mieczysław

Międzynarodowe:
WT-III-44 - 4.Bizunowicz Stanisław

Bałtyk Morzem Pokoju - Polska Wschód:
 8  szach. - Stempka    Jerzy
 9         - Szymczyk   Marek
11         - Babiak     Józef     

Olsztyn - Kurs sędziowski
Dla kandydatów na sędziów szachowych 
Klasa II
 1.Jankowski      Jerzy      Działdowo
 2.Kraśny         Henryk     Działdowo
 3.Kaźmierczak    Roman      Morąg
 4.Brodowicz      Eugeniusz  Morąg
 5.Badowski       Józef      Korsze
 6.Zdankowski     Marian     Korsze
 7.Rękawek        Lech       Pisz
 8.Sudak          Wacław     Szczytno
 9.Boczkowski     Andrzej    Nidzica
10.Rybiński       Jan        Ostróda
11.Piątek         Mieczysław Ruciane-Nida
12.Sobczak        Zdzisław    Ruciane-Nida 
Klasa III
1.Górniak         Krzysztof   Olsztyn
2.Ruch            Bernard     Sętal, powiat Olsztyn
3.Babicz          Alfred      Olsztyn
4.Czajkowski      Władysław   Bartoszyce
5.Możwiłło        Antoni      Korsze
6.Mikulski        Lucjan      Korsze
7.Rogowski        Krzysztof   Korsze
8.Piwiszkis       Krystyna    Korsze

Centralny Kurs Instruktorów - Międzygórze
1.Brymas      Barbara
2.Stempka     Jerzy
3.Rybiński    Jan         Ostróda
4.Stasiński   Tadeusz     Prabuty
5.Piątek      Mieczysław  Ruciane-Nida
6.Sobczak     Zdzisław    Ruciane-Nida

Ewidencja
 1.Warmia        Olsztyn          135
 2.AZS           Olsztyn           35
 3.Lech          Giżycko           34
 4.PDK           Mrągowo           31
 5.Start         Nidzica           28
 6.Nida          Ruciane           25
 7.Pogoń         Prabuty           22
 8.Kormoran      Wałdowo           22
 9.Lenpol        Szczytno          20
10.Drogowiec     Węgorzewo         19
11.Śniardwy      Orzysz            19
12.Start MOKFI   Ryn               18
13.Orzeł         Karolewo          18
14.Gambit        Korsze            18
15.Działdowianka Działdowo         15
16.Ruch TKKF     Olsztyn           13
17.Polonia       Pasłęk            13
18.LZS           Morąg             12
19.Drwęca        Nowe Miasto Lub.  12
20.Gwardia       Biskupiec         11
21.Dadaj         Biskupiec         10
22.Zatoka        Braniewo          10
23.Znicz         Braniewo          10
24.Huragan       Morąg              8

poprzedni rok góra nastepny rok