Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1977 nastepny rok

Mistrzostwo województwa:
 1.Jabłonowski  Zbigniew 9,5 pkt z 12
 2.Pogorzelski  Marek    8,5
 3.Kukliński    Janusz   8
 4.Daniluk      Jerzy    8
 5.Żołendowski  Cezary   7,5
 6.Gregorczyk   Andrzej  7,5
 7.Rogala       Henryk   7
 8.Wasilewski   Tadeusz  7
 9.Przystawko   Roman    7
10.Kuleszo      Jerzy    6,5
gralo 27 szachistów systemem szwajcarskim.
Mistrzostwo miasta Olsztyn:
 1.Segiet       Janusz     k  10 pkt  z 12
 2.Daniluk      Jerzy     II   9,5
 3.Jabłonowski  Zbigniew   k   9
 4.Sławiński    Mirosław   k   9
 5.Gregorczyk   Andrzej   II   7
 6.Domozych     Zbigniew  II   7 
 7.Rogala       Henryk     I   7
 8.Sławiński    Wiesław  III   7
 9.Kędzia       Janusz   III   7
10.Sporczyński  J          v   7    
grało 28 szachistów systemem szwajcarskim.

Eliminacje do mistrzostw miasta Olsztyn:
Gr.1  1.Kwiatkowski    Roman     11 pkt  z 12
      2.Kuźmicki       Romuald    9,5
      3.Pawłowski      Sławomir   9,5
      4.Bizunowicz     Stanisław  8
wszyscy awansowali.
Gr.2  1.Maczuba        Stefan    14 pkt  z 15
      2.Sporczyński    Janusz    13,5
      3.Jastrzębowski  Leszek    12
      4.Grzmiączka     Andrzej   11
      5.Miłoszewski    Andrzej   10,5
pierwsza 4-ka awansowała.
Mistrzostwo województwa juniorów:
Młodzicy do 17 lat:
 1.Wojszkun      Tadeusz    6 pkt z 8 Ostróda
 2.Włodarczyk    Leszek     6         Nidzica
 3.Kupryjaniuk   Tomasz     5,5       Korsze
 4.Gołębiewski   Dariusz    5,5       Szczytno
 5.Harasim       Wiesław    5
 6.Pleskot       Andrzej    5         Szczytno
 7.Kupryjaniuk   Tomasz     4,5       Korsze
 8.Kamiński      A          4,5       Nidzica
 9.Koziak        J          4         Korsze
10.Gęsicki       A          4         Nidzica
grało 17 młodzików systemem szwajcarskim.

Starsi do 20 lat:
 1.Bukowski     Adam         Ostróda
 2.Horodyski    Roman    
 3.Przystawko   Roman 
 4.Romanowska   Ewa          Ostróda
 5.Żołendowski  Cezary
 6.Taradejna    Janusz
 7.Koślicki     Mieczysław   Szczytno
 8.Sławiński    Wiesław
 9.Sienkiewicz  Wojciech
10 Plaskowski   K
Grało 14 juniorów systemem szwajcarskim.
Drużynowe mistrzostwa województwa:
1.Warmia        Olsztyn  46,5 pkt
2.AZS-ART.      Olsztyn  38,5
3.Kormoran      Ostróda  37,5
4.Lenpol        Szczytno 20
5.Huragan       Morąg    15,5
6.Pol.Zw.Głuch. Kętrzyn  wycofany po 2-ch meczach.
Akademickie mistrzostwo Polski - Czerniawa
2.Sławiński  Mirosław  7 pkt z 10.
Pólfinał mistrzostw Polski - Słupsk
57.Jabłonowski Zbigniew.
Mistrzostwo Polski juniorów - Bolesławiec
Młodzicy 14.Daniluk    Jerzy   7 pkt  z 11
         30.Bukowski   Adam    6
         61.Wojszkun  Tadeusz  5
startowało 80 młodzików.
Starsi   51.Żołendowski Cezary   5,5 z 11
startowało 88 juniorów.
O II Ligę dwumecze
Koszalin 
Budowlani Koszalin - Warmia Olsztyn 6,5:9,5
Daniluk 2 pkt, Milewski T., Wasilewski, Brymas, po 1,5 pkt,
Horodyski i Rogala po 1 pkt, Stempka i Pogorzelski po 0,5 pkt.
Olsztyn 
Warmia Olsztyn - Polonia Piła  9,5:6,5
Brymas, Daniluk, Jabłonowski po 2 pkt, Kukliński J. 1,5
Rogala, Milewski T., Horodyski po 1 pkt.
Olsztyn
Warmia Olsztyn - AZS Warszawa   6,5:9,5
Jabłonowski, Daniluk po 2pkt.,
Brymas, Kukliński J. po 1 , Horodyski 0,5.
Drużynowe mistrzostwo województwa w grze błyskawicznej:
1.AZS-ART.I   Olsztyn      45,5 pkt
2.Warmia I    Olsztyn      44,5
3.AS-ART. II  Olsztyn      41,5 
4.Warmia II   Olsztyn      28
5.Huragan     Morąg        26,5
6.Warmia III  Olsztyn      15,5
7.Pojezierze  Dobre Miasto 13
8.LZS         Mrągowo       5
dryżyny 4 osobowe - po 2 mecze.
Szachy aktywne P-30:
1.Horodyski    Roman     5pkt. z 5
2.Szczawiński  Czesław   4
3.Gregorczyk   Andrzej   3,5
4.Rogala       Henryk    3
5.Daniluk      Jerzy     3
6.Taradejna    Janusz    3
7.Grzmiączka   Andrzej   3
grało 18 szachistów systemem szwajcarskim.
Szachowe Mistrzostwo Szkół podstawowych
1.ZSG im. „Marii Konopnickej” Korsze
1.Franczak     Iwona     V
2.Kupryjaniuk  Tomasz    IV
3.Kupryjaniuk  Janusz    IV
4.Semeniuk     Zbigniew  IV
Błyskawiczne
Zakończenie mistrzostw miasta Olsztyna:
1.Daniluk     J.  13,5pkt. z 15
2.Domozych    Z.  12
3.Bitowt      J.  12
4.Horodyski   R.  11,5
5.Sławiński   M.  11,5
6.Szczawiński C.  10,5
7.Nowakowski  B.  10
w eliminacjach grało 38 szachistów.

Otwarcie sezonu szachowego:
1.Kukliński   J.  10 pkt  z 11
2.Horodyski   R.  10
3.Sławiński   M.   8,5
4.Jabłonowski Z.   6,5
w eliminacjach grało 32 szachistów.
Towarzyskie
Stendal - NRD
Lokomotive Stendal - Warmia Olsztyn 3;5:12,5
Grali: Jabłonowski, Milewski T., Katarzyński, Neugebauer,
       Szyndler, Horodyski, Daniluk, Rogala.

Toruń
Toruń - Olsztyn  5:5

Olsztyn
Olsztyn - Toruń 6,5:2,5
Wygrali:   Sławiński M., Jabłonowski, Stempka, Kuleszo, Daniluk
Remisy:    Rogala, Horodyski, Dobrowolska E.
Przegrał:  Segiet

Grudziądz
Grudziądz - Olsztyn 4,5:7,5
Wygrali:   Sławiński M., Stempka, Domozych, Horodyski, Przystawko.
Remisy:    Daniluk, Nowakowski, Kędzia, Sławiński W., Aleksiejczyk.
Przegrali: Neugebauer, Gregorczyk A.
Klasyfikacyjne
O kandydata na mistrza
 1.Daniluk      Jerzy     9 pkt  z 10   (wypełnił normę)
 2.Pogorzelski  Marek     7
 3.Sławiński    Mirosław  6,5
 4.Rogala       Henryk    5,5
 5.Kukliński    Janusz    5,5
 6.Nowakowski   Bogdan    5
 7.Gregorczyk   Krzysztof 4,5
 8.Jabłonowski  Zbigniew  4
 9.Kuleszo      Jerzy     3,5
10.Stempka      Jerzy     3,5
11.Wróblewski   M         1      Szczytno

O I-szą kategorię:
1.Horodyski    Roman    8,5 pkt  z 10
2.Domozych     Znigniew 8
3.Gregorczyk   Andrzej  7,5
4.Przystawko   Roman    7
5.Bilecki      Michał   6
O II-gą kategorię:
1.Pawłowski      Sławomir  8 kt  z 10
2.Sławiński      Wiesław   6,5
3.Aleksiejczuk   T.        4,5

O niższe kategorie szachowe - ponad 100 szachistów w 10 turniejach.
Korespondencyjne
Finał 18 Mistrzostw Polski:
3.Babiak     Józef  9,5 pkt  z 15
5.Stempka    Jerzy  9.
Pechowa przegrana Stempki z mistrzem Polski, w kompletnie wygranej
pozycji - byłby wicemistrzem.
Półfinał Jubileuszowego:
Gr. 1 -  6.Bitowt Czesław    11 pkt z 16
Gr. 5 - 12.Plawgo Andrzej     6    z 16
Kaliningrad - Olsztyn  10:10   sukces! 
grano po 2 partie
Gregorczyk K. 2 pkt, 
Po 2 remisy:   Daniszkowicz, Skuratowicz, Neugebauer, Gregorczyk A.
Po 1 wygranej: Szymczyk, Stempka, Sternik,
Turczynowicz J. remis i porażka.

Zarejestrowanych szachistów korespondencyjnych 54.
Zasługuje na szczególną uwagę bardzo dobra i owocna praca Jerzego Stempki.
Ewidencja
Warmia              Olsztyn      92
Gambit              Korsze       48
AZS-ART.            Olsztyn      44
MDK                 Mrągowo      35
Huragan             Morąg        34
Lenpol              Szczytno     28
Kormoran            Ostróda      27
PGR                 Kozłowo      20
Ruch                Olsztyn      16
Polski Zw. Głuchych Kętrzyn      15
PGR                 Biskupiec    15
Zryw                Jedwabno     11

poprzedni rok góra nastepny rok