Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1988 nastepny rok

Mistrzostwa Województwa
1.Krzywicki   Dariusz   2199    9,5 pkt  z 11
2.Plesiuk     Andrzej   2185    8,5
3.Jakubowski  Maciej    2058    7,5
4.Hennig      Tadeusz   2014    6     31.5
5.Horodyski   Roman     2036    6     27.25
6.Kozłowski   Waldemar  2255    5,5   22.75
7.Sokół       Antoni    2000    5,5   18.75
8.Frankowicz  Grzegorz  2000    4,5   23.0
9.Kupryjaniuk Tomasz    2043    4,5   14.0
10.Szacht     Egbert    2085    4
11.Krzewski   Dariusz   2045    3
12.Sternik    Ryszard   2000    1,5
Pófinał Mistrzostw Województwa
 1.Frankowicz  Grzegorz   I 10 pkt  z 10   /100%
 2.Hennig      Tadeusz    I  8,5
 3.Sternik     Ryszard    I  7
 4.Ptaszynski  Andrzej   II  6
 5.Łopuszyński Jacek     IV  6
 6.Feliński    Mariusz   IV  5
 7.Szorc       Wojciech  II  4,5
 8.Drygas      Bogumił   IV  4,5
 9.Kuban       Wiesław   II  4   Samborowo
10.Zduńczyk    Szymon    IV  4
11.Dunikowski  Piotr     IV  4

Sędzia  - Szczawiński Czesław
grało 16 szachistów systemem szwajcarskim. 
Mistrzostwa miasta Olsztyn
1. Kupryjaniuk Janusz    2043    10 pkt  z 11
2. Plesiuk     Andrzej   2185     9,5        43.0
3. Hennig      Tadeusz   2014     9,5        43.0
4. Frankowicz  Grzegorz  2000     6
5. Szacht      Egbert    2085     5,5
6. Sokół       Antoni    2000     5,5
7. Sikorski    Zbigniew  1800     5
8. Sternik     Ryszard   2000     4
9. Bielski     Jerzy     2000     3,5        13.25
10.Jakubowski Maciej     2058     3,5        13.25
11.Wojtunik   Piotr      2000     2,5
12.Kuleszo    Jerzy      2000     1,5
Sędzia - Nowakowski Bogdan
Mistrzostwa Województwa Kobiet
1.Korzeniewska Magdalena
Mistrzostwo województwa w szachach aktywnych P'30
1.Frankowicz     Grzegorz   7,5  z 9
2.Szacht         Egbert     6,5
3.Krzewski       Dariusz    6
4.Kuleszo        Jerzy      6
5.Bielski        Jerzy      6
6.Karwowski       Zygmunt   6    Iława

grało 32 szachistów systemem szwjcarskim.
Drużybowe Mistrzostwa Województwa
Klasa A: 1.AZS-WSP         Olsztyn    35 pkt
         2.LZS             Mrągowo    32
         3.Roszada         Iława      30,5
         4.Warmia          Olsztyn    29,5
         5.AZS-ART.        Olsztyn    26,5
         6.Budowlani       Bartoszyce 25

Klasa B

Gr. 1 -  1.Gambit          Korsze     25 pkt
         2.Hetman-Pionier  Kętrzyn    19,5
         3.Łączność        Olsztyn    15
         4.Odrodzenie      Szczytno   10,5

Gr . 2 - 1.Kormoran        Ostróda    21 pkt
         2.Łyna            Nidzica    21
         3.Ozdoba          Biskupiec  15,5
         4.GOK             Samborowo  14,5

Finał Klasa B:
         1.Gambit          Korsze     20 pkt 
         2.Hetman-Pionier  Kętrzyn    18,5
         3.Łyna            Nidzica    17
         4.Kormoran        Ostróda    16,5
Mistrzostwo województwa juniorów - Kętrzyn
Młodzicy do 17 lat: - dwukołowy

1.Kamiński     Piotr      9 pkt  z 10
2.Rochowicz    Krzysztof  7
3.Skomski      Karol      6
4.Woronkiewicz Rafał      3
5.Bomun        Konrad     3
6.Dąbrowski    Paweł      2

Starsi do 20 lat:

1.Miśkiewicz   Wojciech   II  7 pkt z 8 Iława
2.Ruszyński    Michał    III  5,5       Iława
3.Kamecki      Andrzej    II  5         Iława       26,5
4.Pucer        Dariusz     I  5         Kętrzyn     24,5
5.Korkus       Marcin     IV  5         Czerwonka   23,5
6.Milewski     Adam       II  5                     23,0
7.Leń          Katarzyna  II  4,5                   24,5 /14
8.Golon        Piotr      II  4,5                   24,5 /13
9.Kruk         Tomasz     II  4

gralo 14 uczestników
Sędzia - Nowakowski Bogdan
Drużynowe mistrzostwo województwa juniorów
1.Warmia    Olsztyn   13 pkt
2.Roszada   Iława      6

Olsztyn 
Warmia-Roszada   3:1     3:2

Iława            
Roszada-Warmia   1:4     2:3

Warmia  - Golon Piotr i Tomasz, Korzeniewska M. po 4 pkt z 4. 
Roszada - Kamecki 2 pkt z 3.
Mistrzostwo województwa Szkół Podstawowych
1.SP 6 Olsztyn         24 pkt z 28
2.SP   Zalewo          20
3.SP 3 Bartoszyce      17
4.SP   Korsze          15
5.SP   Róg             13
6.SP 3 Ostróda         11,5
7.SP   Purda            9
8.SP   Sątopy Samulewo  0

1 szach - 1.Charchalis   7 pkt  z 7 Bartoszyce
          2.Kamiński     6          Olsztyn
          3.Mikuczonis   5          Korsze
2 szach - 1.Prygiel      6          Bartoszyce
          2.Woronkiewicz 5,5        Olsztyn
          3.Biełous      5          Korsze
3 szach - 1.Gajcy        7          Zalewo
          2.Sudenis      6          Olsztyn
          3.Figiel       5          Purda
4 szach - 1.Lorkowska    7          Olsztyn
          2.Januszewska  6          Zalewo 
          3.Wasilewska   5          Korsze
Mistrzostwo województwa Szkół Ponadpodstawowych
1.LO 2       Olsztyn  18,5 pkt
2.LO         Mrągowo  17,5
3.ZS Samoch. Olsztyn  13
4.LO 4       Olsztyn  12

1 szach - 1.Szczepanek   6 pkt  z 7  Mrągowo
          2.Milewski     4,5         LO 2 Olsztyn
          3.Golon        4           ZS Samoch.
2       - 1.Rabij        5,5         Mrągowo
          2.Frankowicz   5           ZS samoch.
          3.Drzazga      4,5
3       - 1.Leń          6 pkt  z 6  LO 2 Olsztyn
          2.Araśniewicz  5           Bartoszyce
          3.Wołejko      4           LO 4 Olsztyn
4       - 1.Radowska     6           LO 2 Olsztyn
          2.Bocik        5           Szczytno
          3.Nowicka      4           Mrągowo
Wrocław - Igrzyska młodzieży
Młodzicy
6.Golon              Tomasz   6 pkt  z 9

Juniorki Starsze
1.Leń           Katarzyna 7 pkt  z 9
2.Araśniewicz   Bożena    6

obie awans do finału.
Rajgród - Igrzyska Młodzieży - Makroregion
2.Korzeniewska Małgorzata

Lorkowska B., Sudenis A., Wasilewska T. na dalszych pozycjach.

1.Golon Tomasz

Kamiński P., Woronkiewicz R., Rochowicz K. w środku tabeli.
Rybnik - Mistrzostwo Polski Polskiego Związku Głuchych
3.Sternik Ryszard
Olsztyn - Mistrzostwo Polski Geodetów
2.Plesiuk           Andrzej
3.Sternik            Ryszard

grało 52 szachistów
Gierłoż - Wojewódzki Turniej Szachowy Rzemieślnkiów
1.Kułakow     Władysław   5,5 pkt z 7  Dobre Miasto
2.Zadrożny    Henryk      5            Bartoszyce
3.Kobiałko    Krzysztof   4,5          Dobre Miasto
4.Donat       Eugeniusz   4,5          Kętrzyn
5.Nowokuński  Ryszard     4,5          Szczytno
6.Szewczyk    Franciszek  4            Kętrzyn
1 Mistrzostwo Województwa LZS P'15
1.Babiak       Józef     6,5 pkt z 8 Ostróda
2.Szczepanek   Piotr     6           Mrągowo
3.Kamecki      Andrzej   5           Iława
4.Rabij        Tomasz    5           Mrągowo
5.Lesiński     Zbigniew  5           Mrągowo
6.Sapierzyński Tadeusz   4,5         Kętrzyn

grało 28 szachistów systemem szwajcarskim.
10 Wielki o Puchar Dyrektora DKK
 1.Plesiuk    Andrzej     2114    9,5 pkt  z 11
 2.Sławiński  Mirosław    2177    9
 3.Jakubowski Maciej      2089    8
 4.Bielski    Jerzy       2000    7,5
 5.Leń        Katarzyna   1600    7,5
 6.Sikorski   Zbigniew    1800    7,5
 7.Kułakow    Władysław   1800    7
 8.Hennig     Tadeusz     2050    7
 9.Sternik    Ryszard     2000    7
10.Nowakowski Bogdan      2000    7
11.Szyndler   Stanisław   1800    6,5
12.Sokół      Antoni      2050    6,5
13.Golon      Piotr       1800    6,5
14.Kozłowski  Kazimierz   1600    6,5
15.Korkus     Marcin      1400    6,5

grało 55 szachistów systemem szwajcarskim.
Sędzia - Szczawiński Czesław
Iława - Turniej Mistrzów 2000
Młodzieży do lat  10

1.GOK      Samborowo  18,5 pkt Kierownik: Kuban Wiesław     
4.Roszada  Iława      11,5                Karwowski Zygmunt
6.SP       Korsze     4,5                 Dziemiańczuk Anna

grało 10 drużyn.

Gr. A -  3.Kuban        Urszula    V  5 pkt z 7 Samborowo
         6.Zduńczyk     Szymon    IV  4         Samborowo
         7.Rosicki      Arkadiusz IV  4         Korsze
        10.Kocięda      Marcin    IV  3,5       Iława
        14.Kuban        Emilia    IV  3
        15.Dziekciowski Paweł      V  3 

grało 22 dzieci - Grudziądz, Brzeżno, Włocławek,

Gr. B -  4.Dziekciowski Tomasz     6 pkt  z 8  Iława
         5.Fedorowicz   Grzegorz   5,5         Samborowo
         6.Fafińska     Anna       5,5         Iława
         8.Gredke       Dariusz    5           Samborowo
        10.Burdyło      Dominik    4,5         Korsze
        12.Dziewięcin   Grzegorz   4
        13.Kuban        Katarzyna  4           Samborowo
        14.Miśta        Aleksander 4           Ostróda
grało 28 dzieci - Grudziądz, Brzeźno, Aleksandrów.
Najmłodsi nagrody - Kuban  Katarzyna
                    Miśta    Aleksander

Sędzia - Wejland Kazimierz
Turniej rozegrano w Jażddżówkach.
Drużynowe mistrzostwo województwa
Klasa B
      W związku z przejściem rozgrywek na wiosna-jesień.

Gr. 1 - 1.LZS       Mrągowo     25 pkt
        2.Gambit    Korsze      18,5
        3.Ozdoba    Biskupiec   18
        4.Orzeł     Czerwonka    7

Gr. 2 - 1.Kormoran           Ostróda  29,5 pkt
        2.Łyna               Nidzica  20
        3.Łączność           Olsztyn  13
        4.Polski Zw. Niewid. Olsztyn   9,5
Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Pojezierze"
1.Szyndler    Stanisław  10 pkt  z 11
2.Bielski     Artur       9
3.Tułodziecki J           8
4.Skomski     Karol       7
5.Drygas      Bogumił     7 
6.Dyś         Leszek      6   
7.Ostrowski   Andrzej     5

Sędzia - Kuleszo Jerzy
Błyskawiczne
Dni Olsztyna

1.Krzewski     D.  12,5 pkt   z 15
2.Szacht       E.  11,5
3.Plesiuk      A.  11
4.Golon        P.  11
5.Frankowicz   G.  11
6.Cieślowski   J.   9,5

Święto Kolejarza

1.Plesiuk    A.  17 pkt  z 19
2.Bielski    J.  17
3.Hennig     T.  15
4.Golon      T.  15
5.Frankowicz G.  13,5
6.Liburski   A.  13
7.Leń        K.  11,5

Jezioro Krzywe

1.Wojtunik        P.  13,5 pkt  z 14
2.Szyndler        S.  12,5
3.Frankowicz      G.  12
4.Stanczykiewicz  S.  11
5.Bielski         J.  11
6.Kozłowski       K.   9

Jezioro Krzywe

1.Szacht         E.   11,5 pkt   z 13
2.Golon          P.   11
3.Hennig         T.   10,5
4.Stańczykiewicz S.   10
5.Rutkowski      C.    7
Korespondencyjne
28 Mistrzostwo Polski

8.Liburski Adam   5 pkt  z 16

Drużynowe Mistrzostwo Polski - 2 Liga

5. Olsztyn

1 szach - Gregorczyk   Krzysztof    2 pkt  z 10
2         Sternik      Ryszard      2
3         Stempka      Jerzy        6
4         Badowski     Józef        7     Korsze
5         Tymoszczuk   Marek        5     Bartoszyce
6         Krauzewicz   Jan          2,5   Lubawa
7         Leń          Katarzyna    6
8         Kruk         Tomasz       7,5

4 Puchar Warmii i Mazur - Finał

1.Babiak     Józef     14,5 pkt z 16  Ostróda 
2.Kułakow    Władysław 13,5           Dobre Miasto
3.Tymoszczuk Marek     13,5           Bartoszyce
4.Wieliczko  Marek     11,5           Korsze

1 Puchar Prezesa Okręgowego Związku Szachowego 

1.Babiak     Józef       11,5 pkt  z 12  Ostróda
2.Baluch     Wiesław      9              Nerwiki
3.Kozłowski  Kazimierz    5,5            Barczewo

gralo 6 szachistów po 2 partie.

1 Puchar Prezesa OZ Szach - eliminacje

gr. 1 - 1.Szorc        Wojciech    9,5 pkt  z 10
        2.Kuciński     Jerzy       9
        3.Podobyćko    Antoni      7             Sątopy Samulewo

gr. 2 - 1.Strzyż       Janusz      8,5 pkt z 9
        2.Boroch       Zbigniew    7
        3.Słomiński    Zygmunt     6,5           Łęgajny

5 Puchar Warmi i Mazur - eliminacje

gr. 1 - 1.Kudrzycki    Zbigniew   14,5 pkt z 15  Rozogi
        2.Bielski      Jerzy      13,5
        3.Szorc        Wojciech   11,5

gr. 2 - 1.Kakareko     Jan        13,5 pkt z 15  Bemowo Piskie
        2.Markiel      Stanisław  12,5
        3.Głębocki     Cezary     12,5                   Ostróda
Klasyfikacja i Ewidencja
W województwie zarejestrowanych jest 202 szachistów !!

poprzedni rok góra nastepny rok