Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1993 nastepny rok

           MISTRZOSTWA OLSZTYNA


1.Daniluk     Jerzy       8 pkt z 9
2.Segiet      Janusz      7
3.Miśta       Aleksander  6,5
4.Chmieliński Piotr       6
5.Pniewski    Wiesław     6
6.Świżek      Zbigniew    6

grało 28 szachistów systemem szwajcarskim.

           MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA

1.Hennig       Tadeusz    7,5 pkt z 9
2.Daniluk      Jerzy      7,5
3.Krzewski     Dariusz    7
4.Lisowski     Krzysztof  6
5.Bielski      Jerzy      6
6.Łaskarzewski Mariusz    6

grało 26 szachistów systemem szwajcarskim.

          DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZWA

             Klasa A:

1.Budowlani      Bartoszyce 37 pkt
2.Warmia         Olsztyn    33
3.Kormoran       Ostróda    33
4.Mrągowia       Mrągowo    26
5.Hetman-Pionier Kętrzyn    21
6.Roszada        Iława      19
7.Łączność       Olsztyn    19
8.Izolacja       Nidzica     8

            Klasa B:

1.GOK        Samborowo 11 pkt
2.Odrodzenie Szczytno   8
3.Debiut     Lubawa.    5


         MISTRZOSTWA DRUŻYNOWE JUNIORÓW

1.Kormoran Ostróda     17 pkt
2.GOK      Samborowo   16
3.Debiut   Lubawa.     15


                 Kętrzyn
       MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA JUNIORÓW

U-10: 1.Iwanowska    Anna
      2.Gumowska     Wioletta
      3.Klimek       Joanna
      4.Fijas        Izabela.

      1.Łukaszewicz  Piotr      Lubawa
      2.Pasternak    Tomasz     Lubawa
      3.Dąbrowski    Paweł      Iława
      4.Zduńczyk     Bartłomiej Samborowo
      5.Granacki     Damian     Lubawa

U-12: 1.Fijas        Izabela     Samborowo

      1.Szabelski    Jerzy       Iława
      2.Bracławski   Marcin      Samborowo

U-14: 1.Zieliński    Piotr       Lubawa
      2.Warkowski    Arkadiusz   Kętrzyn
      3.Jakończyk    Rafał       Iława
      4.Plata        Dawid       Lubawa

U-16: 1.Iwanowska    Anna        Kętrzyn
      2.Klimek       Joanna      Samborowo


      1.Rusiniak     Sławomir    Samborowo
      2.Szymczak     Jarosław    Iława
      3.Zedlewski    Marcin      Iława
      4.Kiljańczyk   Marcin      Kętrzyn
      5.Plata        Adrian      Lubawa
      6.Kuriata      Łukasz      Samborowo
      7.Komar        Sebastian   Samborowo

U-18: 1.Gumowska     Wioletta    Lubawa

      1.Zacharek     Michał      Iława
      2.Bartoszewski Marcin      Bartoszyce
      3.Błażyński    Jarosław    Osztyn
      4.Kamiński     Piotr       Olsztyn
      5.Rusiniak     Ryszard     Samborowo
      6.Huta         Tomasz      Bartoszyce
      7.Kowanda      Sławomir    Lubawa


                 Iława 
            TURNIEJ MISTRZÓW 2000

drużynowo:
gr A:             4.Ostroda
                  5.Iława

gr B:            12.PAX Iława.

gr C: (do 10 lat) 4.PAX  Iława
                  7.MDK  Iława

indywidualnie:
gr A:             1.Lisowski  Krzysztof
                  9.Zacharek  Michał
                 11.Zedlewska Anna
                 12.Szymczak  Jaroslaw
                 28.Walska    Anna

gr B:            1.Miśta      Aleksander
                12.Zedlewski  Marcin 
                28.Walski     Paweł

gr C:           10.Szabelski  Jerzy
                27.Popiel     Joanna

28 druzyn, 109 uczestnikow.
Ostatni Turniej, nikt nie podjął idei Karwowskiego Zygmunta,
jeszcze zakończony niemiłym zgrzytem.
Wraz z odejsciem długoletniego wychowawcy Szkółki,
nie ma Szkółki, nie ma Roszady.

                  Iława
               10 LAT ROSZADY

Zrzeszeni:    1.Zacharek   Michał   6.5 pkt z 7
              2.Zarębski   Cezary   5,5
              3.Szymczak Jarosław 5
              4.Gunajew   R.       4,5
              5.Ostrowski  Antoni   4,5

Niezrzeszeni: 1.Zarzębłowski Kazimierz 7 pkt z 7
              2.Gula        Henryk    6
              3.Popiel      Joanna    4,5
              4.Bittel        Ryszard   4
              5.Pociel       Katarzyna 4

grało łącznie 24 uczestników.
   
                Grudziądz
      MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW DO 10 LAT
3.Miśta Aleksander

grało 24 młodzików.

                  Lublin
        PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

Do 12 lat - 13.Szabelski    Jerzy

grało 28 młodzików

do 16 lat - 26.Szymczak    Jarosław
            39.Zedlewski    Marcin

grało 44 juniorów    

do 18 lat - 41.Zacharek    Michał

grało 44 juniorów

Wyżywienie dobre, zakwaterowanie złe - zimne pokoje, kilku chorowało.
Większość ekip miała lepsze warunki.
Opiekunem był Karwowski Zygmunt.


   III MEMORIAŁ PAŃSTWA JADWIGI I STANISŁAWA LEOKAJTIS

1.Daniluk    Jerzy    8 pkt z 9
2.Hennig     Tadeusz  7
3.Charchalis Piotr    7      Bartoszyce
4.Krzewski   Dariusz  6,5
5.Sajdak     Adam     6      Ostróda
6.Kiljańczyk Piotr    5,5    Kętrzyn

grało 27 uczestników.

           PUCHAR DYREKTORA DKK

1.Migala      Andrzej   7,5 pkt z 9  Ostróda
2.Zarębski    Cezary    6,5         Ostróda
3.Chmielinski Piotr     6
4.Hennig      Tadeusz   5,5
5.Harasim     Wiesław   5,5
6.Szyndler    Stanisław 5
7.Pniewski    Wiesław   5

grało 18 uczestników
  

            KORESPONDENCYJNE

   Tematyczny Niemcy 1.b2-b4 - w 3-ch grupach: 

1.Sternik Ryszard.
     

  Tematyczny Miedzynarodowy 1.b2-b4 

 4.Furlepa Zdzislaw
25.Sternik Ryszard 

grało 50 uczestników.
Organizator - Trokenheim Marek Szwecja

            1 Walbrzych open:
1.Babiak Jozef.

         Ćwierćfinal 37 Mistrzostw Polski

Grupa 1 - 91 : 4.Miłoszewski Andrzej  Olsztynek
      2 - 91 : 3.Stańko      Piotr    Korsze
      4 - 91 : 5.Zacharek    Michał   Iława          
      
         Mecz Polska - Niemcy
         
Turczynowicz Jerzy     1:1
Sternik      Ryszard 0,5:1,5

        Mecz Polska -Islandia
                    
Sternik Ryszard 1,5:0,5

        Mecz Polska -Francja
        
Sternik Ryszard 1:1

        TP - 25 Częstochowa
3.Sternik Ryszard

poprzedni rok góra nastepny rok