KALENDARZ IMPREZ SZACHOWYCH

poprzedni rok 2018 poprzedni rok
| styczeń | luty | marzec | kwiecień |maj | czerwiec | lipiec | sierpień | wrzesień | październik | listopad | grudzień |
Terminy niektórych imprez mogą ulec zmianie, dotyczy to w szczególności turniejów, przy których nie jest podany komunikat.
styczeń 2018
Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski 90'+30" 8-14.01 Szklarska Poręba
Noworoczny TSz dla przedszkolaków z Warmii i Mazur
pod patronatem posła Janusza Cichonia
P'10 13.01 Olsztyn
Szkolna Liga Szachowa Szalonego Krasnoluda P'15 13.01 Olsztyn
  Liga Szkolna - Otwarte Mistrzostwa Olsztyna P'15 13-14.01 Olsztyn
Turniej Szachów Szybkich - 26 finał WOŚP 10'
+5"/ruch
14.01 Ruciane-Nida
Ferie 2018 - 1800 plus 60'
+30"/ruch
22-26.01 Olsztyn
Ferie 2018 - 1000-1100 P'30 22.01 Olsztyn
Ferie 2018 - 1200-1400 P'60 24-26.01 Olsztyn
Zimowa przygoda z szachami 2018 - Turniej Rodzinny P'15 27.01 Olsztyn
luty 2018
Akademickie Mistrzostwa Polski Kobiet P'15 2-3.02 Chorzów
Akademickie Mistrzostwa Polski Mężczyzn P'15 2-3.02 Chorzów
Akademickie Mistrzostwa Polski - Turniej Drużynowy 15'
+5"/ruch
3-4.02 Chorzów
OTSz o Puchar księdza kpt. Łukasza Hubacza kapelana 11MPA 4.02 Węgorzewo
Szkolna Liga Szachowa P'15 10.02 Ostróda
  Liga Szkolna - Otwarte Mistrzostwa Olsztyna P'15 10-11.02 Olsztyn
Szkolna Liga Szachowa Szalonego Krasnoluda P'15 17.02 Olsztyn
XIX Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP 30 10'
+5"/ruch
18.02 Olsztyn
III WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY P'60 23.02
2 i 9.03
Elbląg
TK na V i IV kategorię P'30 24.02 Ostróda
TK 1250-1400 P'60 24-25.02 Ostróda
TK 1600-1700 P'60 24-25.02 Ostróda
FIDE 5-rundowy 60'
+30"/ruch
24-25.02 Ostróda
TSz z udziałem osób niepełnosprawnych P'15 25.02 Ostróda
OTSz o puchar prezesa CWKS Vęgoria Tadeusza Ciborskiego 25.03 Węgorzewo
Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 C10
D10
24.02-4.03
marzec 2018
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich 2018 10'+
+5"/ruch
3.03 Zgierz
Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich 2018 10'
+5"/ruch
4.03 Zgierz
OTSz o puchar D-cy Garnizonu Węgorzewo płk. dypl. Jacka Wery 4.03 Węgorzewo
Szkolna Liga Szachowa P'15 10.03 Ostróda
II Otwarty Turniej Szachowy w Uzdowie 10'
+5"/ruch
11.03 Uzdowo
Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 lat C18
D18
90'/40+30'
+30"/ruch
11-18.03
Szkolna Liga Szachowa Szalonego Krasnoluda P'15 17.03 Olsztyn
OTSz - "GP" Starosty Węgorzewskiego Haliny Faj 18.03 Węgorzewo
II Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w szachach 60'
+30"/ruch
18-25.03 Wałbrzych
    Akademia Przyszłych Mistrzów - 14 sesja 24.03 Olsztyn
  Liga Szkolna - Otwarte Mistrzostwa Olsztyna P'15 24-25.03 Olsztyn
TK 1600-1700 P'60 24-25.03 Olsztyn
TK 1000-1200 P'30 25.03 Olsztyn
OTSz o puchar puchar Dyrektora Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Andrzeja Raczkowskiego 25.03 Węgorzewo
kwiecień 2018
XVII Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych 90'
+30"/ruch
4-8.04 Pokrzywna
V Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Szybkich 10'
+5"/ruch
7.04 Pęgów
Szkolna Liga Szachowa P'15 7.04 Ostróda
DMW Juniorów 90'
+30"/ruch
8.04 Olsztyn
VIII Memoriał Krzysztofa Kierzkowskiego 10'
+5"/ruch
8.04 Orzysz
XIV OTSz O PUCHAR DYREKTORA SP 1
226 turniej na 100–lecie Odzyskania Niepodległości
P10 13.04 Elbląg
GP Szalonego Krasnoluda - Wiosenny TSz P'10 14.04 Olsztyn
II OTSz FIDE 10'
+5"/ruch
15.04 Nidzica
  Liga Szkolna - Otwarte Mistrzostwa Olsztyna P'15 14-15.04 Olsztyn
Turniej o Puchar Dziekana Nauk Ekonomicznych P'10 19.04 Olsztyn
World Schools Individual Championships 20-30.04 Durres
Albania
Mistrzostwa Województwa do lat 7 P'30 21.04 Olsztyn
Wisenny Turniej Szachowy 21.04 Orneta
Szkolna Liga Szachowa Szalonego Krasnoluda P'15 21.04 Olsztyn
III W-MTSz o Puchar Burmistrza Morąga 10'
+5"/ruch
22.04 Morąg
DMW Juniorów 90'
+30"/ruch
22.04 Kętrzyn
Indywidualny Puchar Polski do lat 6 C6
D6
P'30 27.4-1.5 Poronin
Indywidualny Puchar Polski do lat 7 C7
D7
P'30 27.4-1.5 Poronin
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (MPJ U12 i U14) 90'
+30"/ruch
28.04-5.05 Sypniewo k. Jastrowia
DMW Seniorów 90'
+30"/ruch
28.04 Kętrzyn
II MTSz o Puchar Prezydenta Miasta Elbląga 10'+5" 29.04 Elbląg
maj 2018
Indywidualny Puchar Polski Juniorów do lat 8 C8
D8
60'
+30"/ruch
1-6.05 Poronin
Majówka 2018 - 1200-1400 P'60 2-3.05 Olsztyn
Majówka 2018 - 1600-1700 30'
+30"/ruch
4-5.05 Olsztyn
Mistrzostwa Przedszkolaków Warmii i Mazur w Szachach Szybkich "Niepoległa" (eliminacje)
219 turniej na 100–lecie Odzyskania Niepodległości

P10 5.05 Olsztyn
DMW Seniorów 90'
+30"/ruch
6.05 Olsztyn
PIERWSZY KROK DO MISTRZOSTWA (do 7 lat)
P'30 12.05 Olsztyn
Wojewódzka "Złota Wieża"
P'25 12.05 Kurzętnik
XXVIII Memoriał Jadwigi i Stanisława Leokajtis
229 turniej na 100–lecie Odzyskania Niepodległości
10'
+5"/ruch
13.05 Olsztyn
TK 1000 - 1200 (do 10 lat)
P'30 19.05 Olsztyn
VII Ostródzki Festyn Rodzinny - Majówka z Szachami P'15 19.05 Ostróda
Mistrzostwa Przedszkolaków Warmii i Mazur w Szachach Szybkich "Niepoległa" (eliminacje)
220 turniej na 100–lecie Odzyskania Niepodległości
P10 19.05 Kętrzyn
Szkolna Liga Szachowa Szalonego Krasnoluda P'15 19.05 Olsztyn
III Mistrzostwa dla Przedszkolaków Miasta Olsztyn P10 19.05 Olsztyn
DMW Juniorów 90'
+30"/ruch
20.05 Ostróda
Mistrzostwa Przedszkolaków Warmii i Mazur w Szachach Szybkich "Niepoległa" (eliminacje)
221 turniej na 100–lecie Odzyskania Niepodległości
P10 25.05 Elbląg
DMW Seniorów 90'
+30"/ruch
26.05 Ruciane-Nida
Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w Szachach Błyskawicznych 3'
+2"/ruch
27.05 Olsztyn
IMWJ do lat 9, 11, 13, 15, 17 60'
+30"/ruch
31.05-3.06 Olsztyn
czerwiec 2018
GP Szalonego Krasnoluda - Letni TSz P'10 9.06 Olsztyn
III Otwarte Rodzinne Mistrzostwa Olsztyna w Szachach P'10 9.06 Olsztyn
II TK w UKS UZDOWO 1800 plus 90'
+30"/ruch
9-10.06 Uzdowo
II TK w UKS UZDOWO 1200-1400 P60 9-10.06 Uzdowo
II TK w UKS UZDOWO 1600-1700 P60 9-10.06 Uzdowo
II TK w UKS UZDOWO 1000-1100 P'30 10.06 Uzdowo
DMW Seniorów 90'
+30"/ruch
10.06 Ostróda
60 Jubileuszowy OMTSz LZS o Złotą Wieżę 90'
+30"/ruch
11.06 Ostróda
TK 1000 - 1200 (do 10 lat)
P'30 16.06 Olsztyn
Mistrzostwa Przedszkolaków Warmii i Mazur w Szachach Szybkich "Niepoległa" -Finał
222 turniej na 100–lecie Odzyskania Niepodległości
P10 16.06 Olsztyn
10'
+5"/ruch
17.06 Rozogi
World Cadets U8, U10, U12 Rapid i Blitz Chess Championships 21-25.06 Minsk
Belarus
Mistrzostwa Europy Szkół 29.06-8.07 Kraków
lipiec 2018
Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów 11-19.07 Niemcy
10'
+5"/ruch
22.0 Biskupiec
10'+5" 28 lub 29.07 Ruciane-Nida
European Youth Rapid and Blitz Championships 2018 31.07-5.08 Oradea, Bihor County
Rumunia
sierpień 2018
Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych 10-13.08
Mistrzostwa Europy Juniorów ?19-30.08 Ryga
Festiwal Szachowy Wilkasy 2018 - TK1 P'60 18-19.08 Wilkasy
Festiwal Szachowy Wilkasy 2018 - GP1 P'15 18.08 Wilkasy
Festiwal Szachowy Wilkasy 2018 - GP2 P'15 19.08 Wilkasy
wrzesień 2018
Drużynowe Mistrzostwa Polski: I i II Liga 1-9.09
Puchar Prezesa SMOL-BUDu P'15 ?9.09 Giżycko
World Junior and Girls U20 Championship 2018 15-29.09 Manavgat-Antalya
Turcja
Eliminacje Międzywojewódzkie do MPM i OOM (MA+WM) 90'
+30"/ruch
(24)25-30.09
Brook
październik 2018
World Youth U14, U16, U18 Championships 2018 24.10-5.11 Halkidiki
Grecja
listopad 2018
World Cadets U8, U10, U12 Championships 2018 3-16.11 Santiago de Compostela (Galicia)
Hiszpania
III TSz dla Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty P'15 10.11 Olsztyn
Elbląg
Ełk
Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów 10-16.11
10'
+5"/ruch
11.11 Morąg
World Youth U-16 Chess Olympiad 2018 24-3.12 Manavgat-Antalya
Turcja
grudzień 2018
Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 5-9.12 Skopje
FYROM Macedonia
Turniej Finałowy GP2018 10'
+5"/ruch
16.12
Kętrzyński Festiwal Szachowy 27-30.12 Kętrzyn
* - do potwierdzenia lub ustalenia

inne kalendarze

Kalendarz Rafała
Kalendarze PZSzach
Kalendarz FIDE
Kalendarz ECU
International Chess Calendar - czeski
International Chess Calendar - Harmen Jonkman's

góra