Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1952 nastepny rok

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
1.Borkowski Henryk
MISTRZOSTWA MIASTA OLSZTYN
1.Borkowski  Henryk     14 pkt z 14 ! 100%
2.Główczyk   Zygmunt    10,5
3.Zasłonka   Tadeusz    10
4.Wodziński  Andrzej     8
5.Tadrowski  Franciszek  7,5
6.Bieńkowski Józef       7
PÓŁFINAŁ MIASTA OLSZTYN
1.Bieńkowski Józef  10,5 z 13
2.Jakubowski        10,5
3.Wodziński  Andrzej 9,5
4.Schels     Adam    9
5.Humeniuk   Bogdan  9
W eliminacjach miasta grało ponad 60 szachistów.
DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
1.Kolejarz  Olsztyn   44,5 pkt z 63
2.Budowlani Olsztyn   43,5
3.Ogniwo    Olsztyn   36,5
4.AZS       Olsztyn   35
5.Kolejarz  Ostróda   31
6.Kolejarz  Nidzica   26,5
7.Kolejarz  Olsztynek 24,5
8.Poczta    Olsztyn   23,5
9.Kolejarz  Mor±g     21 
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA JUNIORÓW
1.Daniszkowicz Bohdan 5,5 pkt z 6
2.Włodarczyk   R.     5
3.Pu¶ko        Roman  3,5
4.Tomaszek     Marian 3 
5.Hładki              2,5
Eliminacje juniorów do MPJ
1.Daniszkowicz Bohdan 5,5 pkt z 6
2.Pu¶ko        Romanm 3,5
3.Włodarczyk   R.     3,5
4.Turczynowicz Jerzy  2,5
5.Kuleszo      Jerzy  2,5
Daniszkowicz i Pu¶ko pojechali do Bydgoszczy na Mistrzostwa Polski Juniorów ...
PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI - Olsztyn
 6.Borkowski Henryk  8 pkt z 13
12.Główczyk  Zygmunt 4
14.Zasłonka  Tadeusz 2 (ostatni)
Grano w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego, na I-szym piętrze.
Jeden jedyny raz z tablicami demonstracyjnymi, z krzesłami na
widowni, na wzór turniejów radzieckich ! Poezja.
DRUŻYNOWE o II Ligę
Kolejarz Olsztyn wygrane z:
- Ogniwo   Białystok  4,5:3,5
- Ogniwo   Lublin       4:3.
Przegrane z:
- Ogniwo   Warszawa   0,5:7,5
- Kolejarz Warszawa     1:7
- Unia     Rembertów  1,5:6,5 
MISTRZOSTWA ZS BUDOWLANI Olsztyn
1.Markun      Ryszard   16 pkt z 16! /100%
2.Bieńkowski  Józef     14,5
3.Torebko     Henryk    12
4.Żełubowski  Witold    12
5.Tomaszek    Marian    10
6.KaĽmierczak Kazimierz 10
KLASYFIKACYJNY o III-ci± kategorię:
1.Tomaszek     Marian  7 pkt z 9
2.Starkowski   Ryszard 7
3.Wlekły       Józef   6,5
4.Zienkiewicz  Henryk  6
5.Turczynowicz Jerzy   5
6.Sternik      Ryszard 4
MISTRZOSTWA JUNIORÓW ZS Ogniwo
1.Zachalski    Wojciech 8 pkt z 9
2.Miezian               7
3.Niegocki              6
4.Jastrzębski           5
5.Rymkiewicz  I         5
grano w Szkole Podstawowej nr 4
MISTRZOSTWA JUNIORÓW Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
1.Sienkiewicz   Stanisław 15 pkt z 15
2.Sendrowski    Piotr     11,5
3.Flinikowski   Jerzy     11
4.Machowina     Bogdan    10
5.¦wietlikowski Jerzy     9,5
MISTRZOSTWA Liceum Ogólnokształc±cego ul. Wyzwolenia:
1.Karpiński   Mieczysław 7,5 pkt z 8
2.Stopczyński Remigiusz  6
3.Piotrowicz  Ryszard    6
4.Szypuła     Jerzy      4
TOWARZYSKIE
Olsztyn
Olsztyn-Białystok 6,5:4,5
Wygrali: Zasłonka T., Humeniuk B., Wodziński A., Makowski,
         Zienkiewicz J., Leokajtis J.
Remis:   Skuratowicz

W różnych Hotelach Robotniczych:
Budowlani Olsztyn - Ogniwo Olsztyn 5:5, 2:4, 3,5:4,5.

poprzedni rok góra nastepny rok