Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1953 nastepny rok

Mistrzostwa województwa:
1. Zasłonka     Tadeusz   11 pkt z 14
2. Markun       Ryszard   10,5
3. Główczyk     Zygmunt    9
4. Bieńkowski   Józef      9
5. Humeniuk     Bogdan     8,5
6. Zienkiewicz  Jan        8,5
7. Dobrowolski  Kazimierz  7  
Henryk Borkowski nie grał.
Mistrzostwa miasta Olsztyn:
1. Borkowski   Henryk     12,5 pkt z 14
2. Główczyk    Zygmunt    12,5
3. Zasłonka    Tadeusz    12
4. Markun      Ryszard    11
5. Bieńkowski  Józef      10,5
6. Neugebauer  Mieczysław 10,5
Mistrzostwa województwa kobiet:
1. Leokajtis Jadwiga
Mistrzostwa województwa juniorów:
1. Szczawiński Czesław.
Drużynowe Mistrzostwa Województwa:
1. Kolejarz   Olsztyn   16,5
2. Ogniwo     Olsztyn   12,5
3. AZS        Olsztyn   11,5
4. Kolejarz   Olsztynek 10,5

Eliminacje:

Gr. 1 - 1.Ogniwo    Olsztyn        14  :  2
        2.Ogniwo    Pasłęk          8  :  8
        3.Kolejarz  Morąg           2  : 14
        4.Kolejarz  Ostróda         0  :  0

Gr. 2 - 1.Kolejarz  Olsztyn       11,5 :  4,5
        2.Spójnia   Giżycko        7   :  9
        3.Budowlani Kętrzyn        5,5 : 10,5

Gr. 3 - 1.AZS       Olsztyn       13   : 11
        2.Kolejarz  Nidzica       11,5 : 12,5
        3.Spójnia   Szczytno       8   :  8
        4.Budowlani Olsztyn        7,5 :  8,5

Gr. 4 - 1.Kolejarz  Olsztynek     18,5 :  5,5
        2.Poczta    Olsztyn       12   : 12
        3.Unia      Olsztynek     11,5 : 12,5
        4.Ogniwo    Lidzbark Warm. 6   : 10

Składy niektórych zespołów:

Kolejarz Olsztyn:
Borkowski, Radziuk, Brożyński, Wodziński,
Zienkiewicz Jan i Piotr, Tadrowski, Wiśniewski,
Kuleszo, Pachnik, Leokajtis jadwiga i Stanisław.

Ogniwo Olsztyn:
Główczyk, Humeniuk, Hoppe, Starkowski, Barański, Anioł, Mirecki, Puśko,
Daniszkowicz, Staniłko, Sławek Jadwiga, Ukliński Aleksander (warcaby).

Spójnia Olsztyn:
Okuszko, Kurek, Budzyński, Wierzbowski, Wińcza, Michler, Pzmanowski,
Łakarzewski, Kalińska,B., Konecki.

AZS Olsztyn:
Jakubowski, Staszkiewicz, Kozak, Rząsa, Kastyak, Kocjan, Hładki, Żuk,
Banasik, Szuzmian, Kowalczyk, Wieczorkiewicz.

Unia Olsztynek:
Rogala J., Dobrowolski B., Fomiński, Brix, Szczawiński, Chlebny,
Czubaj, Korsak, Puszka.

Kolejarz Olsztynek:
Rogala H., Pacewicz, Dobrowolski  Kazim., Tomporowski, Undrunas I,
Undrunas II, Grześnik, Siemiątkowska.

Budowlani Kętrzyn:
Wyrzykowski, Popiołek, Mirowski, Bednarowski, Matułajtis, Zarzecki,
Karolak, Puszka.

Budowlani Olsztyn:
Markun, Neugebauer, Bieńkowski, Torebko, Żełubowski, Tomaszek,
Sternik, Schels W., Teczyski, Turczynowicz J., Orliński.
4 Mistrzostwa Ogniwo Olsztyn:
1.Główczyk     Zygmunt       11 pkt z 12
2.Humeniuk     Bogdan        10
3.Barański     Jan            9
4.Kamiński     Franciszek     8,5
5.Wodziński    Andrzej        8
6.Mirecki      Józef          7
Grało 18 - turniej ukończyło 13
Łódź - Półfinał mistrzostw Polski kobiet
6.Leokajtis Jadwiga i awans do finału!
Sopot - 5 finał Mistrzostw Polski Kobiet:
8-12. Leokajtis Jadwiga 6 pkt z 15.
Szklarska Poręba - Półfinał Mistrzostw Polski:
15.Główczyk Zygmunt 4 pkt z 16.
Drużynowy półfinał mistrzostw Polski:
Kolejarz Olsztyn - ostatni.
Przegrane z : Spójnia Kraków       3   : 5
              Unia    Rembertów    2   : 6
              Ogniwo  Białystok    3,5 : 4,5
              Ogniwo  Łódź         2   : 6
              Ogniwo  Warszawa     0,5 : 7,5
TPPR - Szukamy Nowych Talentów:
1. Sternik     Ryszard     12,5 pkt z 13
2. Wlekły      Józef       12,5
3. Schels      Witold      11
4. Kukliński   Janusz       9 
5. Wojtkiewicz Wiesław      8,5    
Dodatkowy mecz:  Sternik-Wlekły  1:0.
Spartakiada Zrzeszeń Sportowych:
1. Ogniwo     50 pkt
2. Kolejarz   40,5
3. Budowlani  37
4. Unia       26
5. Spójnia    23
6. AZS        19,5
7. Gwardia    13

Półfinały Spartakiady Zrzeszeń Sportowych:

Gr. 1 - 1. Kolejarz   Olsztyn   21,5
        2. Spójnia    Szczytno  15,5
        3. Spójnia    Pisz      15
        4. AZS        Olsztyn    8

Gr. 2 - 1. Budowlani  Olsztyn   23
        2. Kolejarz   Ostróda   19,5
        3. Poczta     Olsztyn   10
        4. Ogniwo     Biskupiec  6,5

Gr. 3 - 1.Ogniwo II   Olsztyn   26
        2.Kolejarz    Nidzica   12
        3.Unia        Olszynek  12
        4.Kolejarz    Morąg     10

Gr. 4 - 1. Ogniwo I   Olsztyn   22,5
        2. Gwardia    Olsztyn   18
        3. Start      Kętrzyn   15,5
        4. PDK        Morąg      0
Ogniwo Olsztyn - Klasyfikacyjny rezerw:
1. Skowroński     9 pkt z 12
2. Tłok           9
3. Zachalski      8
4. Michalczewski  7
Mistrzostwa Szachowe Wojewódzkiego Banku Powszechnego:

1. Pancewicz    A.   10,5 pkt z 11
2. Emeljańczyk  M.    9
3. Mirecki      J.    8,5
4. Andrzejewski R.    8,5
Towarzyskie:
Olsztyn
Olsztyn-Białystok   9 : 10

Białystok
Białystok-Olsztyn   7 :  6

Olsztyn
Ogniwo Olsztyn - Budowlani Olsztyn    8 : 3
Ogniwo Olsztyn - AZS       Olsztyn  5,5 : 0,5
Ogniwo Olsztyn - Kolejarz  Olsztyn    5 : 5

poprzedni rok góra nastepny rok