Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1954 nastepny rok

Mistrzostwa województwa:

1. Borkowski    Henryk   4,5 pkt
2. Katarzyński  Jan      4
3. Rogala       Henryk   3,5
4. Barański     Jan      3,5
5. Główczyk     Zygmunt  3
6. Stanilko     Henryk   2
7. Daniszkowicz Bohdan   1

Mistrzostwa miasta Olsztyn:

1. Borkowski   Henryk     9,5 pkt z 10
2. Segiet      Janusz     8,5
3. Główczyk    Zygmunt    6
4. Staniłko    Henryk     5,5
5. Rogala      Henryk     5,5
6. Bydzan      Jan        5
7. Neugabauer  Mieczysław 4,5

Mistrzostwa miasta Olsztyn - eliminacje:

Gr. 1 - 1. Putek        Mieczysław   5 pkt z 6
        2. Sternik      Ryszard      4,5
        3. Żyżnowski    Wiesław      4
        4. Zygmunt                   3

Gr. 2 - 1. Dobrowolski  Jan          5
        2. Turzynowicz  Jerzy        5
        3. Mo¶cicki                  4
        4. Brzeski      Zbigniew     3

Gr. 3 - 1. Kolendo                   5
        2. Zachalski    Wojciech     4
        3. Sempioł      Wincenty     4
        4. Micewicz     Leonard      4

Mistrzostwa Województwa Kobiet:

1. Leokajtis Jadwiga
2. B±k       W.
3. Sławek    Jadwiga
4. Ostrowska K.
5. Gasik     K.

Mistrzostwa Województwa Juniorów:

1.Zachalski    Wojciech     4,5 pkt z 6
2.Sienkiewicz               4,5
3.Kowalówka    Janusz       3,5
4.Kuleszo      Jerzy        3,5
5.Tomaszek     Marian       3
6.Turczynowicz Jerzy        2

Mistrzostwa województwa w warcaby:

1. Kukliński   Janusz      11 pkt z 14
2. Gelmer      Lucjan      10,5       Ostróda
3. Brzozowski               8
4. Kukliński   Aleksander   7,5
5. Pachnik     Aleksander   6

grało 8 warcabistów - po 2 partie.

Drużynowe Mistrzostwa Województwa:

1. Kolejarz  Olsztyn     16 :  0
2. Kolejarz  Ostróda     10 :  6
3. Sparta    Olsztyn      6 : 10
4. Budowlani Olsztyn      5 : 11
5. Start     Kętrzyn      3 : 13

Klasa B:

1. Start     Kętrzyn     55 pkt
2. Kolejarz  Ostróda     49,5
3. Spójnia   Giżycko     40
4. AZS       Olsztyn     33
5. Kolejarz  Olsztynek   23,5

Klasa C:

Gr. 1 – 1. Ogniwo       Biskupiec   19 pkt 
        2. Spójnia      Pisz        16
        3. Lechia       Biskupiec   13
        4. Budowlani    Barczewo     2

Gr. 2 – 1. Ogniwo       Nidzica     27,5
        2. Kolejarz II  Olsztyn     24
        3. Poczta       Olsztyn     18
        4. Kolejarz II  Ostróda     16,5
        5. Budowlani II Olsztyn      14

Mistrzostwa R. O. ZS Zryw

1. Rynkiewicz   Jan     13 pkt z 16
2. Banielewicz  Jan     12
3. Niegocki     Janusz  12
5. Korsak       Bogdan  10,5
6. Kurnych      Alfred  10

Towarzyskie mecze:

Olsztyn

Olsztyn-Białystok 5,5:10,5

Wygrali  : Dobrowolski Kazim., Leoakjtis J., 
Remisy   : Katarzyński, Główczyk, Bieńkowski, Staniłko, Neugebauer, 
           Szczawiński, Turczynowicz J.
Przegrali: Borkowski, Brożyński, Barański, Rogala, Kuleszo, Kowalówka, 
           Humeniuk.

Białystok

Białystok - Olsztyn 11 : 7

Wygrali   :    Borkowski, Staniłko, Anioł, Kukliński J.
Remisy    :    Bieńkowski, Siwiec, Kuleszo, Turczynowicz J.,
               B±kówna, Pachnik.
Przegrali :    Markun, Wodziński, Rogala, Okuszko, Wszeborowski, 
               Daniszkowicz, Brzeski, Zachalski.  

W Olsztynie jest już 2-ch zawodników z tytułem kandydata na mistrza:
Jadwiga Leokajtis i Borkowski Henryk, i 4-ch zawodników z I-± kategori±.

poprzedni rok góra nastepny rok