Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1957 nastepny rok

Mistrzostwa Województwa:

1. Markun       Ryszard   3,5 pkt z 5
2. Katarzyński  Jan       3,5
3. Segiet       Janusz    2,5
4. Borkowski    Henryk    2
5. Staniłko     Henryk    2
6. Rogala       Henryk    1,5

Mistrzostwa miasta Olsztyn:

1. Borkowski  Henryk    12 pkt z 14
2. Segiet     Janusz    11,5
3. Główczyk   Zygmunt   10,5
4. Staniłko   Henryk    10,5
5. Humaniuk   Bogdan     9
6. Rogala     Henryk     8

Mistrzostwa Województwa Kobiet:

1. Leokajtis Jadwiga
2. Romańczyk Cecylia

Mistrzostwa Wojewodztwa Juniorów:

1. Dachniewski  Tadeusz  5 pkt z 6
2. Wojtkowski   Wiktor   5        Lidzbark Warm.
3. Szęda        Tadeusz  4
4. Kowalówka    Janusz   3
5. Wójcik       Z.       3
6. Springer     Tadeusz  1

Drużynowe Mistrzostwa Województwa:

1. Warmia II     Olsztyn  9:1
2. Warmia I      Olsztyn  8:2
3. Orzeł         Kętrzyn  6:4
4. Wkra          Nidzica  4:6
5. WDK           Olsztyn  2:8
6. Sokół         Ostróda  1:9

wyniki „bratobójczego” meczu -  Warmia I-Warmia II  3:4
na pierwszym miejscu 1-szy zespół:
Borkowski          - Grzesiak   0,5 : 0,5
Staniłko           - Segiet     0   : 1
Katarzyński        - Rogala     0   : 1
Główczyk           - Markun     0   : 1
Wodziński          - Brożyński  1   : 0
Kuleszo            - Zachalski  0,5 : 0,5
Leokajtis Jadwiga  - Jackowska  1   : 0

Mistrzostwa województwa w grze błyskawicznej
pod patronatem „Gazety Olsztyńskiej”.

1. Grzesiak     Zdzisław   13 pkt z 16
2. Borkowski    Henryk     12,5
3. Babiak       Józef      12,5
4. Katarzyński  Jan        12
5. Segiet       Janusz     10,5
6. Daniszkowicz Bohdan     10
7. Kuleszo      Jerzy       8
8. Główczyk     Zygmunt     8

W eliminacjach grało łącznie 57 szachistów.

Klasyfikacyjny WDK:

1. Anioł       Ryszard  14 pkt z 14   100%
2. Dachniewski Tadeusz  12
3. Kozłowski   Krysztof 11
4. Rutkowski   Czesław  10
5. Połomski    Henryk    9

Turnieje błyskawiczne:

Otwarcie klubu DOKP:

1. Borkowski   Henryk
2. Sempioł     Wincenty
3. Katarzyński Jan
4. Segiet      Janusz

TPPR

1. Daniszkowicz Bohdan
2. Borkowski    Henryk
3. Grzesiak     Zdzisław
4. Katarzyński  Jan
5. Segiet       Janusz

W eliminacjach grało 21 szachistów.

Rewelacją turnieju finałowego była Michalska B. - 
pokonała m.in. Segieta i Brożyńskiego !

Towarzyskie mecze:

Toruń

Pomorzanin Toruń-Warmia Olsztyn  3:7

Wygrali: Grzesiak, Staniłko, Markun, Główczyk, Anioł, Rogala, Mirecki.

Olsztyn

Warmia Olsztyn-Pomorzanin Toruń  3:7
Wygrał    : Borkowski
Remisy    : Rogala, Markun, Segiet, Główczyk.
Przegrali : Grzesiak, Staniłko, Trojanowski, Neugebauer, Romańczyk C.

Białystok

Białystok-Olsztyn   6,5;7,5
Wygrali   : Borkowski, Grzesiak, Markun, Rogala, Wodziński, Trojanowski,
            Leokajtis Jadwiga
Remis     : Daniszkowicz.
Przegrali : Katarzyński, Staniłko, Mirecki, Anioł, Kuleszo, Szczawiński.

Olsztyn

Olsztyn-Białystok    6,5:7,5

Wygrali   : Główczyk, Daniszkowicz, Staniłko, Kuleszo, Leokajtis Jadwiga
Remisy    : Borkowski, Rogala, Czekotowski.
Przegrali : Segiet, Grzesiak, Katarzyński, Wojtkowski, Chochłow,
            Dachniewski.

Władze Okręgowego Związku Szachowego:

Prezes              - Mirecki       Józef
Viceprezes          - Leokajtis     Stanisław
Sekretarz           - Brożyński     Lucjan  
Skarbnik            - Czerwiakowski Dymitr      Olsztynek
Członkowie Zarządu: - Daniszkowicz  Bohdan      Pasłęk
                    - Warszawski    Zygmunt     Ostróda
                    - Jankowski     Jerzy       Nidzica

poprzedni rok góra nastepny rok