Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1958 nastepny rok

Mistrzostwa Województwa:

1. Segiet       Janusz  10,5 pkt z 12
2. Borkowski    Henryk   9,5
3. Główczyk     Zygmunt  6,5
4. Daniszkowicz Bohdan   6
5. Humeniuk     Bogdan   6
6. Katarzyński  Jan      5,5

Poza konkursem grał m Dzięciołowski A. z Gliwic, uzyskując 10,5 pkt.

Mistrzostwa miasta Olsztyn:

1. Borkowski  Henryk
2. Segiet     Janusz

Mistrzostwa Województwa Kobiet:

1. Leokajtis Jadwiga.  k/m
2. Romańczyk C.        V

Mistrzostwa województwa Juniorów:

1. Dachniewski Tadeusz    IV
2. Wojtkowski    Wojciech  V   Lidzbark LZS

Drużynowe Mistrzostwa Województwa:

1. Warmia I  Olsztyn    10:0
2. Sokół     Ostróda     7:3
3. LZS       Giżycko     5:5
4. Łączność  Olsztyn     3:7
5. Warmia II Olsztyn     3:7
6. Wkra      Nidzica     2:8

LZS Klewki wycofały się.

Mistrzostwa Klubu Warmia Olsztyn:

1. Borkowski Henryk    12,5 pkt  z 14
2. Segiet    Janusz    11,5
3. Główczyk  Zygmunt   10,5
4. Staniłko  Henryk    10,5
5. Humeniuk  Bogdan     9
6. Rogala    Henryk     8
7. Grzesiak  Zdzisław   8

Mistrzostwa w grze błyskawicznej:

1. Borkowski Henryk
2. Babiak    Jozef

Wrocław 

Połfinał Mistrzostw Polski Kobiet:

10.Leokajtis Jadwiga  6,5 z 14.

Poznań

Półfinał Mistrzostw Polski:

10. Segiet Janusz  5 pkt z 13.

Indywidualne 5 Mistrzostwa Sił Zbrojnych PRL

8.Babiak Józef  6,5 pkt z 13.

Turnieje klasyfikacyjne:

O 1-szą kategorię:

1. Borkowski     Henryk    8 pkt z 10
2. Grzesiak      Zdzisław  7,5
3. Główczyk      Zygmunt   6,5
4. Daniszkowicz  Bohdan    6
5. Brożyński     Lucjan    5,5
6. Katarzyński   Jan       5,5
7. Markun        Ryszard   5,5

O 3-cią kategorię:

1. Wińcza   Ryszard 7,5 pkt z 10
2. Sternik  Ryszard 7
3. Micewicz Leonard 6,5
4. Gawrych  Janusz  6
5. Kowalski Piotr   6
6. Chochłow Karol   5,5

O 4-tą kategorię szachową:
1. Kłos      Leon     9,5 pkt z 10
2. Iwanowski B.       7,5
3. Micewicz  Leonard  7
4. Kukliński Janusz   6,5
5. Chochłow  Karol    6,5
 
O 2-gą kategorię – niedokończony:

1. Załachowski  Włodzimierz 5 pkt z 5
2. Sternik      Ryszard     3 pkt z 6
3. Dachniewski  Tadeusz     2 pkt z 5
4. Trojanowski  Marek       1 pkt z 3
5. Tomaszek     Marian      0 pkt z 3

Towarzyskie mecze:

Białystok

Białystok-Olsztyn  9,5:3,5

Wygrali   : Grzesiak, Markun, Katarzyński.
Remis     : Babiak.
Przegrali : Borkowski, Rogala, Kołodziejczyk, Daniszkowicz, Okuszko,
            Barański, Bogdanowicz, Dachniewski, Marcinkiewicz (kob.)
Olsztyn

Olsztyn-Białystok 5,5:4,5

Wygrali   : Grzesiak, Główczyk, Daniszkowicz, Załachowski, Dachniewski.
Remis     : Borkowski.
Przegrali : Katarzyński, Rogala, Staniłko, Leokajtis Jadwiga

Jedna partia została przesłana do analizy do PZSzach Warszawa.
Radziszewski: Kd4, Gg4, g2, Markun: Kf6, Se5, h6.
Posunięcie 69 zapisały białe - brak danych co dalej.

2 Turniej Błyskawiczny o Mistrzostwo Województwa
  pod  patronatem  „Gazety Olsztyńskiej”

1. Babiak      Józef    17,5 pkt z 19
2. Staniłko    Henryk   14,5
3. Segiet      Janusz   14,5
4. Katarzyński Jan      13,5
5. Markun      Ryszard  13
6. Grzesiak    Zdzisław 12
7. Borkowski   Henryk   11,5

Grało łącznie 78 szachistów !

O wejście do II Ligi:

2. Warmia Olsztyn  - bez awansu.
Wygrane   : Pomorzanin  Toruń    5,5 : 1,5
            Metal       Tarnów   5   : 2
            Czarni      Słupsk   4   : 3
Remis     : AZS         Warszawa 3,5 : 3,5
Przegrana : Portowiec   Gdańsk   2,5 : 4;5.

poprzedni rok góra nastepny rok