Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1959 nastepny rok

Mistrzostwa Województwa:

1. Główczyk      Zygmunt 11 pkt z 12
2. Segiet        Janusz  10,5
3. Daniszkowicz  Bohdan   8
4. Staniłko      Henryk   7,5
5. Pułczyński    Andrzej  7        Szczytno
6. Turczynowicz  Jerzy    6,5

Mistrzostwa Województwa Juniorów
            Karolewo
1. Dachniewski Tadeusz      6,5 pkt z 7
2. Pawełko     Edward       6          Karolewo
3. Kłek        Włodzimierz  4          Dobrocin
4. Cierzyński  Andrzej      4          Gródki
5. Zimmermann  Gerard       3          Karolewo
6. Doskocz     M.           2,5

Drużynowe Mistrzostwa Województwa:

1. Warmia I       Olsztyn     10 :  2
2. Warmia II      Olsztyn     10 :  2
3. Polonia        Pasłęk       8 :  4
4. Podchorążak I  Szczytno     6 :  6
5. Sokół          Ostróda      3 :  9
6. LZS            Giżycko      3 :  9
7. Podchorążak II Szczytno     2 : 10

Składy zespołów:

Warmia I Olsztyn:
Borkowski, Grzesiak, Segiet, Katarzyński, Główczyk, Staniłko, Markun,
Leokajtis Jadwiga, Dachniewski, Humeniuk, Wodziński, Załachowski,
Brożyński, Dobrowolski Jan, Trojanowski, Rogala, Czekotowski,
Grabikowski.

Warmia II:
Anioł, Turczynowicz J., Barański, Wińcza, Micewicz, Sternik, Uliasz, Hoppe,
Leokajtis Bożena, Leokajtis Stanisław, Mirecki, Siwiec, Świetlikowski R.,
Szęda, Tomaszek, Kowalski.

Podchorążak I Szczytno:
Gałuszka, Budzyński, Gauze Jan, Pułczyński, Dudkiewicz, Faliszewski,
Budzyńska Alicja, Kot, Szura, Świątek, Wykowski, 

Podchorążąk II Szczytno:
Łubkowski, Więcek, Pudlik, Pałach, Tyczyński, Kozłowski Wojciech,
Kozłowska Wanda, Banzach, Gasperowicz, Rodecki, Kupiec.

Karolewo

Mistrzostwa Szkół Rolniczych Województwa:

Dziewczęta: 1. Sobotko      Urszula Biała Piska
            2. Rydzewska    Danuta  Biała Piska
            3.Przybyszewska Zofia   Karolewo

Grało 11 dziewcząt.

Chłopcy   : 1. Pawełko     Edward      Dobrocin
            2. Kłek        Włodzimierz Dobrocin
            3. Zimmermann  Gerard      Karolewo
            4. Cierzyński  Andrzej     Gródki

Grało 15 chłopców.

Okręgowa Spartakiada PKP:

1. Leokajtis   Stanisław
2. Przybyłek
3. Brożyński  Lucjan

Białystok

Mecz o prawo gry w półfinale mistrzostw Polski:

Segiet Janusz-Górski Jan  3:1

Warszawa

Puchar KC ZMS - półfinał Polski:

2. Anioł Ryszard  i awans do finału.

Toruń

Eliminacje do Ligi Szachowej:

3. Warmia Olsztyn na 6 drużyn.

Grali: Borkowski, Grzesiak, Segiet, Katarzyński, Staniłko, Anioł, Markun,
       Brożyński, Załachowski, Turczynowicz J., Leoakjtis J.

3 Turniej Błyskawiczny o Mistrzostwo Województwa

     pod patronatem „Gazety Olsztyńskiej”
z udziałem szachistów Białegostoku:

1. Borkowski    Henryk     13,5 pkt  z 16
2. Cylwik       Zbigniew   12             Białystok
3. Radziszewski Edward     12             Białystok
4. Łapiński     Józef      11             Białystok
5. Segiet       Janusz     10
6. Bieluczyk    Tadeusz    10             Białystok
7. Stankiewicz              9,5           Białystok
8. Grzesiak     Zdzisław    9,5

W eliminacjach grało 80 szachistów.

Towarzyskie mecze:

Białystok

Białystok-Olsztyn  3,5 : 2,5
Wygrali   :  Główczyk, Leokajtis Jadwiga
Remis     :  Turczynowicz J.
Przegrali :  Staniłko, Katarzyński, Dobrowolski J.

Olsztyn

Olsztyn-Białystok  4,5 : 7,5
Wygrali   :  Segiet, Załachowski, Leokajtis Jadwiga
Remisy    :  Grzesiak, Dobrowolski J., Rzewuski.
Przegrali :  Główczyk, Daniszkowicz, Turczynowicz J., Brożyński,
             Milewski T., Dachniewski.

Turnieje klasyfikacyjne:

O 2-gą kategorię:

1. Milewski  Tadeusz     11 pkt z 11
2. Sternik   Ryszard      8
3. Makowski  Jan          8
4. Sempioł   Wincenty     7
5. Gawrych   Janusz       7

O 1-szą katagorię:

1. Główczyk     Zygmunt      7 pkt z 9
2. Katarzyński  Jan          6,5
3. Leokajtis    Stanisław    6
4. Turczynowicz Jerzy        4,5
5. Załachowski  Włodzimierz  4,5

O 2-gą kategorię:

1. Anioł         Ryszard      10 pkt z 12
2. Załachowski   Włodzimierz   8,5
3. Turczynowicz  Jerzy         6,5
4. Dobrowolski   Jan           6

7 uczestników  - grano po 2 partie.

Władze Okręgowego Związku Szachowego:
Prezes         -Mirecki      Józef
Viceprezes     -Leokajtis    Stanisław
Sekretarz      -Brożyński    Lucjan
Skarbnik       -Hoppe        Alfons
Członkowie:    -Daniszkowicz Bohdan    Pasłęk
               -Warszawski   Zygmunt   Ostróda

W Olsztynie zarejestrowanych jest już 105 szachistów, 6 klubów szachowych.

poprzedni rok góra nastepny rok