Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1967 nastepny rok

Mistrzostwo Województwa:
 1.Segiet       Janusz     10 pkt z 11
 2.Milewski     Tadeusz     8,5
 3.Turczynowicz Jerzy       8
 4.Neugebauer   Mieczysław  8
 5.Ryczywolski  Władysław   7,5   Morąg
 6.Sternik      Ryszard     5,5
 7.Bilecki      Michał      5,5
 8.Dobrowolski  Jan         3,5
 9.Kuleszo      Jerzy       3
10.Barański     Jan         2,5
11.Turlejski    Sławomir    2
12.Jantoń       Antoni      2 
Mistrzostwo miasta Olsztyn:
1.Segiet      Janusz     16,5 pkt z19
2.Neugebauer  Mieczysław 16
3.Sternik     Ryszard    15,5
4.Kuleszo     Jerzy      14,5
5.Zienkiewicz Jan        12
6.Turlejski   Sławomir   12
7.Jantoń      Andrzej    11
8.Dobrowolski Jan        10,5 

półfinały:
Gr. 1 - 1.Szwejkowski  Leszek    11  pkt z 12
        2.Rutkowski    Czesław   10
        3.Sołchan      Antoni     6
        4.Saracyn      Ryszard    5
Gr. 2 - 1.Karpicz      Marian     5 pkt z 6
        2.Łapiński     Wiesław    2
        3.Arendt       Henryk     2
        4.Dajnowiec    Wacław     2
Gr. 3 - 1.Rokicki      Kazimierz 10 pkt z 12
        2.Szyndler     Stanisław  9
        3.Skuratowicz  Roman      6
        4.Cieślowski   Jerzy      6
We wszystkich grupach grano po 2 partie.

Ćwierćfinały:
Gr. 1 - 1.Juśkiewicz   Włodzimierz  14 pkt z 16
        2.Szwejkowski  Leszek       13
        3.Dajnowiec    Wacław       12
        4.Wakulak      Mikołaj      11
grało 9 szachistów.
Gr. 2 - 1.Łapiński     Wiesław      13 pkt z 16
        2.Chełkowski   Tadeusz      13
        3.Skuratowicz  Roman        12
        4.Arendt       Henryk       11
grało 9 szachistów.
Gr. 3 - 1.Liburski     Adam         12 pkt z 14
        2.Cieślowski   Jerzy        12
        3.Saracyn      Ryszard       9,5
        4.Gustek       Zbigniew      7,5
grało 8 szachistów.
Gr. 4 - 1.Kulesza      Stanisław     9 pkt z 12
        2.Rutkowski    Czesław       9
        3.Sołchan      Antoni        7,5
        4.Wojtaszek    Tadeusz       7
gralo 7 szachistów.
We wszystkich grupach grano po 2 partie.
Mistrzostwo Województwa Juniorów - Karolewo:
1.Rutkowski      Jan      9 pkt z 11 Pasłęk
2.Marcinkiewicz  Andrzej  8          Karolewo
3.Dajnowiec      Wacław   8
4.Korkus         Wiktor   7,5
5.Stachowicz     Feliks   7,5
6.Dajnowiec      M.       6,5
7.Sperczyński    J.       6,5        Karolewo
Mistrzostwo Województwa Kobiet - Nowe Miasto Lubawskie
1.Wróblewska Urszula   8,5 pkt z 12
2.Wróblewska Maria     7
3.Klein      L.        6
4.Nowak      Halina    2,5
grano po 4 partie.
Drużynowe Mistrzostwo Województwa:
1.Warmia I    Olsztyn               38,5 pkt
2.Orzeł       Karolewo              34,5
3.Warmia II   Olsztyn               25,5
4.Pomorzanka  Nowe Miasto Lubawskie 19,5
5.Warmia III  Olsztyn               18,5
6.Drzewiarz   Morąg                 15,5
7.ZNP         Działdowo             12
8.Sokół       Ostróda               wycofał się.

Eliminacje drużynowych mistrzostw województwa:
Morąg - Północ:
   1.Warmia II   Olsztyn              16,5 pkt
   2.Polonia     Pasłęk               12
   3.Zatoka      Braniewo             10
   4.Huragan     Morąg                 9,5

Ostróda - Południe:
   1.Sokół       Ostróda               18 pkt
   2.Pomorzanka  Nowe Miasto Lubawskie 15,5
   3.Warmia III  Olsztyn                8
   4.Metalowiec  Mrągowo                5,5

Dwumecze o miejsce w grupie eliminacyjnej:
Zatoka Braniewo        -LZS Lidzbark Warm.  10,5:3,5
Zryw Metalowiec Mrągowo-Drogowiec Węgorzewo    9:7
Mistrzostwo klubu Warmia Olsztyn:
1.Segiet       Janusz     9 pkt  z 11
2.Neugebauer   Mieczysław 8,5
3.Milewski     Tadeusz    8,5
4.Krzemieński  Mirosław   6,5
5.Sternik      Ryszard    6,5
6.Bilecki      Michał     6
7.Zienkiewicz  Jan        5,5 
Mistrzostwo klubu Warmia Olsztyn - szachy aktywne P-30
1.Segiet     Janusz     9,5 pkt z 11
2.Milewski   Tadeusz    8
3.Sternik    Ryszard    7,5
4.Neugebauer Mieczysław 7
5.Zienkiewicz Jan       7
W eliminacjach grało 31 szachistów.
Kraków - Puchar Polski miast:
Kraków - Olsztyn  2,5:1;5
Jerzy Turczynowicz wygrał z Bogdanem Śłiwą .
Remis uzyskał Kuleszo Jerzy, a przegrali Milewski i Sternik.
Olsztyn - Półfinał mistrzostw Polski:
11.Segiet Janusz  3,5 pkt z 11.
Turniej kadry Olsztyna:
1.Milewski   Tadeusz    9 pkt z 10
2.Neugebauer Mieczysław 7,5
3.Kuleszo    Jerzy      5,5
4.Sternik    Ryszard    5,5
Towarzyskie mecze
Elbląg
Elbląg - Olsztyn  3:8
Wygrali: Segiet, Grzesiak, Neugebauer, Turczynowicz E., Korkus,
         Stachowicz F., Leokajtis J. 
Remis:   Krzemiński M.
Przegrali: Bilecki, Dajnowiec W.

Olsztyn
Olsztyn - Elbląg 5:5
Wygrali  - Segiet, Milewski, Stempka, Cieniawski, Leokajtis J.
Przegrali - Neugebauer, Sternik, Dobrowolski J., Turlejski, Liburski.

Braniewo
Braniewo - Pasłęk 8:6 (4:3, 4:3 - dwumecz juniorów)

Nowe Miasto Lubawskie
Pomorzanka - PDKW Brodnica 4,5:1,5   1,5:4,5  
Gdańsk - Mistrzostwo klubu Polskiego Związku Głuchych:
1.Sternik Ryszard
Klasyfikacyjne
o 1-szą kategorię:
1.Liburski   Adam        9,5 pkt z 12  I kategoria
2.Dajnowiec  Wacław      8,5          II kategoria
3.Rokicki    Kazimierz   8
4.Juśkiewicz Włodzimierz 6
grało 7 szachistów po 2 partie.
 
o 5-tą kategorię:
1.Kułakow    Władysław 8,5 pkt z 9
2.Nitsch     Klemens   8   
3.Pieślak    Tomasz    6 
4.Rynkowski  Jan       5
5.Górkiewicz Zbigniew  5
Błyskawiczne
Błyskawiczny o mistrzostwo województwa 
 pod patronatem "Gazety Olsztyńskiej":
1.Segiet       Janusz     14 pkt z 15
2.Grzesiak     Zdzisław   13,5
3.Daniszkowicz Bohdan     13,5
4.Turczynowicz Edward     13,5
5.Borkowski    Henryk     12,5
6.Kuleszo      Jerzy      10,5
7.Milewski     Tadeusz    10
8.Sternik      Ryszard     9
Finał B: 1.Karpicz     Marian   11 pkt z 13
         2.Zienkiewicz Jan     10,5
         3.Dajnowiec   W.      10,5
         4.Rutkowski   Czesław  8,5
Finał C: 1.Stachowicz  Feliks    10 pkt z 13
         2.Dobrowolski Jan      10
         3.Bitowt      Czesław   8
grało łącznie 63 szachistów.

Mistrzostwo klubu Warmia Olsztyn
1.Neugebauer   Mieczysław  12,5 pkt z 15
2.Turczynowicz Jerzy       12
3.Sternik      Ryszard     11
4.Milewski     Tadeusz     11
5.Jantoń       Andrzej     10,5
6.Kuleszo      Jerzy       10
7.Turczynowicz Edward       9,5

Letni z udziałem szachistów "Polonii" Warszawa:
1.Kwieciński   Marian   10,5 z 11  Polonia
2.Turczynowicz Edward    9,5
3.Turczynowicz Jerzy     7,5
4.Kiwiński     Wojciech  6,5
5.Laskowki     Ryszard   5,5
6.Sternik      Ryszard   5

otwarcie sezonu szachowego:
1.Segiet  Janusz   
2.Kuleszo Jerzy
3.Sternik   Ryszard
4.Grzesiak Zdzisław
grało łącznie 32 szachistów.
Ewidencja
Warmia       Olsztyn      85
Podchorążak  Szczytno     23 + 1 kobieta
Polonia      Pasłęk       21 + 1 kobieta
Drzewiarz    Morąg        18
Sokół        Ostróda      15 + 1 kobieta
Pomorzanka   Nowe M. Lub. 16 + 1 kobieta
Łączność     Olsztyn      12
LZS          Giżycko      12 + 1 kobieta
ZMS          Kętrzyn      11 + 1 kobieta
Zatoka       Braniewo      8

poprzedni rok góra nastepny rok