Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1969 nastepny rok

          Mistrzostwo Województwa:
1.Segiet       Janusz      9  /11
2.Barwiński    Dionizy     7      Ciechanów
3.Milewski     Tadeusz     6,5
4.Pogorzelski  Marek       6,5
5.Bilecki      Michał      6,5
6.Kukliński    Tadeusz     6
7.Kuleszo      Jerzy       6
8.Szyndler     Stanisław   6
Kot Jerzy z Gdańska zajął 2-gie miejsce z 9 pkt - poza konkursem.

          Mistrzostwo miasta Olsztyn:
1.Segiet      Janusz     14,5 pkt  z 16
2.Pogorzelski Marek      14
3.Milewski    Tadeusz    12
4.Neugebauer  Mieczysław 12
5.Dobrowolski Benedykt   11
6.Stempka     Jerzy      10,5
7.Bilecki     Michał      9,5
8.Karpicz     Marian      9

          półfinał miasta Olsztyn:
1.Pogorzelski  Marek      9  /10
2.Rutkowski   Czesław     8,5
3.Starczewski Michał      7,5
4.Arendt      Henryk      6
5.Juśkiewicz  Włodzimierz 5,5
W eliminacjach grało dalszych 28 szachistów.

         Mistrzostwo Województwa Juniorów:
1.Gajdemski   Zbigniew  Ostróda
2.Liburski    Adam
2.Rutkowski   Jan       Pasłęk
grało 14 juniorów.

        Drużynowe Mistrzostwo Województwa:
                Klasa A: 
1.Warmia I          Olsztyn          34,5 pkt
2.Warmia II         Olsztyn          28
3.Pomorzanka        Nowe Miasto Lub. 26,5
4.Orzeł             Karolewo         24,5
5.Sokół             Ostróda          19
6.LZS               Nidzica          18
7.Okr.Spółdz.Mlecz. Biskupiec        15,5
          Klasa B:
1.Huragan          Morąg      26,5
2.Drogowiec        Węgorewo   24
3.Warmia III       Olsztyn    19
4.PDK              Giżycko    18
5.Metalowiec       Mrągowo    17
6.Warmia IV        Olsztyn    10,5
7.Technikum Kolej. Olsztyn    10

Mistrzostwo klubu Warmia Olsztyn - szachy aktywne P-30:
1.Segiet         Janusz    9 pkt z 10
2.Sternik        Ryszard   8,5
3.Skiendzelewski Zbigniew  8
4.Pogorzelski    Marek     7
5.Kukliński      Janusz    5
6.Szyndler       Stanisław 5
7.Jabłonowski    Zbigniew  4

         Półfinał szachy aktywne:
1.Kukliński    Janusz    8 pkt z 9
2.Liburski     Adam      7
3.Szyndler     Stanisław 7
4.Cieślowski   Jerzy     5
5.Bilecki      Michał    5
6.Jabłonowski  Zbigniew  5
W eliminacjach grało dalszych 31 szachistów.

        Mistrzostwo klubu Warmia Olsztyn:
1.Sternik      Ryszard   12 pkt z 13
2.Milewski     Tadeusz   11
3.Pogorzelski  Marek     10
4.Dobrowolski  Benedykt   7 
5.Karpicz      Marian     6,5
6.Liburski     Adam       6

     Błyskawiczny o mistrzostwo klubu Warmia Olsztyn:
1.Milewski      Tadeusz    14 pkt z 17
2.Segiet        Janusz     14
3.Kuleszo       Jerzy      13,5
4.Turlejski     Sławomir   12,5
5.Neugebauer    Mieczysław 11,5
6.Starczewski   Michał     11,5
7.Kukliński     Janusz     10,5
8.Pogorzelski   Marek      9,5

           Złota Wieża
           Mikołajki
1.Nowe Miasto Lubawskie 24,5 pkt
2.Pisz                  20,5
3.Nidzica               20,5
4.Mrągowo               18,5
5.Iława                 17
6.Biskupiec             15
7.Węgorzewo             13,5
8.Szczytno               8
9.Braniewo               5,5
       1 szachownica
1.Kowalówka     Janusz    6 pkt  Węgorzewo  III
2.Denderowicz   Bronisław 5,5    Mrągowo   III
3.Własenko      Jerzy     5      Iława      IV
4.Rosiński      Longin    5      Pisz       IV
5.Gudojć        Henryk    4      Nidzica
6.Atruszkiewicz Wacław    4      Nowe Miasto Lub.
7.Mieciewicz    Edmund    3,5    Szczytno
8.Raczkowski    Zygmunt   2      Biskupiec
9.Boryczko      Tadeusz   1      Braniewo
        2 szachownica
1.Kuleszo       Jerzy     7 pkt  Nowe Miasto
2.Romanowski    Tadeusz   6,5    Pisz         III
3.Jantoń        Andrzej   5      Węgorzewo
4.Grodz         Józef     5      Mrągowo       IV
5.Hekmen        Zygmunt   4      Biskupiec
6.Szymanowski   Wacław    3      Szczytno
7.Janicz        Kazimierz 3      Nidzica
8.Rożeziński    Stanisław 2      Iława
9.Wywrocki      Wacław    0,5    Braniewo
         3 szachownica
1.Zalewski      Józef     7,5    Nidzica      III
2.Wohlgemut     Tadeusz   6,5    Nowe Miasto      
3.Grande        Ryszard   5,5    Biskupiec
4.Włodarski     Andrzej   5      Iława          V
5.Wieczorek     Gerhard   4      Mrągowo
6.Swoboda       Jerzy     2,5    Węgorzewo
7.Niewiński     Janusz    2      Pisz
8.Małkowski     Józef     1,5    Braniewo
9.Stiech        Ginter    1,5    Szczytno
           4 szachownica
1.Wróblewska    Urszula   7      Nowe Miasto  III
2.Klon          Maria     7      Pisz         III
3.Chłosta       Julia     6      Nidzica       IV
4.Łokietek      Zofia     5      Iława
5.Dąbrowska     Irena     4      Mrągowo
6.Parszuta      Lilia     3,5    Biskupiec   
7.Markowicz     Janina    2,5    Braniewo

                  Gdańsk
              Drużynowe o 2 ligę:
1.Warmia Olsztyn ! i awans.
Grali: Segiet Janusz, Pogorzelski Marek, Liburski Adam, Grzesiak
     Zdzisław, Turczynowicz Jerzy, Leokajtis Jadwiga.

             Granica Państwa
Kaliningrad - Olsztyn 26:10 błyskawiczny-scheveningen
Punkty dla Olsztyna zdobyli: Barwiński D. 3,5.
                             Segiet J. I Grzesiak Z. po 2,
                             Pogorzelski M. 1,5, Negebauer M 1. 

             Towarzyski mecz
Elbląg
Elbląg - Olsztyn  3,5:8,5
Wygrali:   Grzesiak, Neugebauer, Sternik, Bilecki, Kukliński J., 
          Szyndler, Liburski, Jabłonowski. 
Remis:    Milewski.
Przegrali:  Pogorzelski, Leokajtis Jadwiga i Stanisław.


                Błyskawiczny 
        otwarcia sezonu szachowego:
1.Turczynowicz  Jerzy   11 pkt z 11  /100%
2.Kukliński     Janusz  8
3.Daniszkowicz  Bohdan 7,5
4.Cieślowski    Jerzy   7
5.Grzesiak      Zdzisław 7
6.Jabłonowski   Zbigniew 6 
7.Sternik       Ryszard  5
w eliminacjach gralo 28 szachistów.

                Ewidencja
Klubów     11
Szachistów 235 mezczyzn 204
               kobiet    14
               juniorów  17

     Zarząd Okręgowego Związku Szachowego:
Prezes            Grzesiak    Zdzisław
Viceprezes        Leokajtis   Stanisław
                  Katarzyński Jan
Sekretarz         Podgórski   Tadeusz
Skarbnik          Kruss       Wiktor
Korespondencyjne  Daniszkowicz Bohdan
                  Neugebauer  Mieczysław
Klasyfikacja i 
    Ewidencja     Stempka    Jerzy
Członkowie        Milewski     Tadeusz
                  Raczkowski   Zygmunt   Biskupiec
                  Zalewski     Józef     Nidzica
                  Kowalewski   Henryk    Morąg
                  Szyndler     Stanisław

poprzedni rok góra nastepny rok