Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1970 nastepny rok

Mistrzostwo województwa:
1.Skiendzielewski Zbigniew 13/15
2.Segiet       Janusz      12
3.Pogorzelski  Marek       11
4.Daniszkowicz Bohdan      10
5.Turczynowicz Jerzy        9
6.Sternik      Ryszard      9
7.Neugebauer   Mieczysław   8
8.Kuleszo      Jerzy        8
W półfinale grało 28 szachistów:

Mistrzostwo miasta Olsztyn:
1.Segiet       Janusz      9  /10
2.Sternik      Ryszard     6,5
3.Milewski     Tadeusz     6
4.Dobrowolski  Benedykt    4
5.Stempka      Jerzy       3,5
6.Karpicz      Marian      1
grano po 2 partie.

Półfinał miasta Olsztyna:
1.Stempka      Jerzy      8  /11  
2.Dobrowolski  Benedykt   8
3.Neugebauer   Mieczysław 7,5
4.Liburski     Adam       6,5
5.Sternik      Ryszard    6,5
6.Jabłonowski  Zbigniew   6
7.Turlejski    Sławomir   5,5

Mistrzostwo Województwa Kobiet:
1.Stachowicz     Uszula
2.Nietupska      Maria
3.Sawka          Teresa
4.Pażęcka        Urszula
5.Leokajtis      Jadwiga
6.Łagowska       Barbara

Mistrzostwo Województwa Juniorów:
1.Liburski      Adam       9,5/11
2.Jabłonowski   Zbigniew   8
3.Gajdemski     Zbigniew   8      Ostróda
4.Bruziewicz    Andrzej    7      Morąg
5.Broniszewski  Bolesław   7
6.Skumbin       Witold     6
7.Bednarowski   Tadeusz    5
Półfinał województwa juniorów:
Gr. 1 1.Każmierczak R.   5/5
      2.Skumbin     W.   3
      3.Riahy       O.   3
      4.Sendor           3
Gr. 2 1.Kłos        J.   4,5/5
      2.Bruziewicz  A.   3,5
      3.Brodowicz   E.   3
      4.Rekosz           3
Dogrywka zawodników z 3-ma punktami:
  1.Brodowicz  E.   3 pkt z 4
  2.Sendor          3
  3.Skumbin    W.   2,5
  4.Rekosz          1,5
  5.Riahy      O.   0
dwaj pierwsi - awans do finału.

Drużynowe Mistrzostwo Województwa:
1.Warmia I   Olsztyn          45,5 pkt
2.Warmia II  Olsztyn          39
3.Orzeł      Karolewo         38,5
4.Pomorzanka Nowe Miasto Lub. 25,5
5.Zatoka     Braniewo         24
6.Sokół      Ostróda          24
7.LZS        Nidzica          23
8.Metalowiec Mrągowo          14,5
Eliminacje: 
1.Zatoka     Braniewo    6,5
2.Metalowiec Mrągowo     6
3.Motor      Lubawa      5,5

Mistrzostwo miasta Olsztyna i klubu Warmia - szachy aktywne P-30:
1.Skiendzielewski Zbigniew    9 pkt z 11
2.Neugebauer    Mieczysław  9
3.Sternik        Ryszard     8,5
4.Kukliński      Janusz      8
5.Liburski       Adam       7
6.Karpicz       Marian      6
7.Bilecki        Michał      5
W dodatkowym meczu: Skiendzielewski - Neugebauer 2:0.
Półfinał1 1.Kuleszo    Jerzy     6,5/7
          2.Bilecki    Michał    5,5
          3.Podlewski  Stanisław 5
          4.Cieślowski Jerzy     3
          5.Karpicz    Marian    3
Półfinał2 1.Kukliński  Janusz    8,5/9
          2.Szyndler   Stanisław 7
          3.Rutkowski  Czesław   6,5
          4.Kłos       Jan sen.  5,5
          5.Saracyn    Ryszard   4
W eliminacjach grało dalszych 18 szachistow.

Błyskawiczny o mistrzostwo klubu Warmia Olsztyn:
1.Segiet       Janusz    9,5/11
2.Daniszkowicz Bohdan    9
3.Horodyski    Roman     7
4.Kukliński    Janusz    6
5.Kuleszo      Jerzy     6
6.Jabłonowski  Zbigniew  5
W eliminacjach grało 37 szachistów.

Błyskawiczny o mistrzostwo województwa
 pod patronatem "Gazety Olsztyńskiej":
1.Daniszkowicz Bohdan     13,5/15
2.Kukliński    Janusz     11,5
3.Liburski     Adam       11,5
4.Cieślowski   Jerzy      11
5.Jantoń       Andrzej    10,5
6.Neugebauer   Mieczysław  9,5
7.Turlejski    Slawomir    9,5
8.Pogorzelski  Marek       8
Finał B: 1.Bruziewicz  Andrzej  10/11
         2.Bilecki     Michał   10
         3.Rutkowski   Czesław   9
         4.Rutkowski   Zdzisław  8
         5.Szarnowski  Eryk      7
Łącznie grało 48 szachistów.

Mistrzostwo 23 Polski Juniorów - Katowice
29.Liburski Adam  4 pkt  10
grało 36 juniorów

Braniewo
Mistrzostwo województwa Zw. Zawod. Transportowców i Drogowców:
1.Szymczyk   Marek    8,5/9  Ostróda
2.Kowalówka  Janusz   8      Węgorzewo
3.Karpicz    Marian   7,5    Olsztyn
4.Kmiciński  Stefan   5      Iława
5.Puzio      Józef    5      Ostróda

Gdańsk
II Liga
8.Warmia Olsztyn i spadek
grali:  Segiet, Grzesiak, Pogorzelski, Sternik, Turczynowicz,
        Liburski, Leokajtis Jadwiga.
Pełny skład Warmii na II ligę
 1.Segiet          Janusz      k
 2.Grzesiak        Zdzisław    k
 3.Skiendzielewski Zbigniew    I
 4.Sternik         Ryszard     I
 5.Milewski        Tadeusz     I
 6.Pogorzelski     Marek       I
 7.Neugebauer      Mieczysław  I
 8.Stempka         Jerzy      II
 9.Kukliński       Janusz     II
10.Kuleszo         Jerzy      II
11.Dobrowolski     Benedykt   II
12.Karpicz         Marian     II    
13.Turlejski       Sławomir   II
14.Bilecki         Michał     II
15.Szyndler        Stanisław  II
16.Turczynowicz    Jerzy       I
17.Leokajtis       Stanisław  II   - Kierownik drużyny
     Juniorzy
1.Liburski         Adam       II
2.Jabłonowski      Zbigniew  III
3.Skumbin          Witold
      Kobiety
1.Leokajtis        Jadwiga    k
2.Stachowicz       Urszula   II

          Błyskawiczne

Otwarcie sezonu szachowego:
1.Kukliński    Janusz    14  /17
2.Daniszkowicz Bohdan    13,5
3.Milewski     Tadeusz   13,5
4.Jabłonowski  Zbigniew  12,5
5.Segiet       Janusz    12
6.Turczynowicz Jerzy     12
7.Liburski     Adam      12
8.Sternik      Ryszard   12
W eliminacjach 37 szachistów.

NOT Kawiarnia 
1.Barański   Jan
2.Wandzin
3.Brzeski    Zbigniew
4.Szyndler   Stanisław
grało 8 szachistów.

Zakończenie sezonu szachowego:
1.Jabłonowski     Zbigniew  11  /15
2.Kukliński       Janusz    10,5
3.Skiendzielewski Zbigniew  10,5
4.Liburski        Adam      10,5
5.Turlejski       Sławomir  10
6.Bruziewicz      Andrzej    8,5 
 
             Klasyfikacyjne

O 1-szą kategorię:
1.Pogorzelski   Marek    10,5/14
2.Liburski      Adam     10
3.Neugebauer  Mieczysław  9
4.Kukliński    Janusz     8,5
5.Turlejski    Sławomir   8
grało 8 szachistów po 2 partie. 

O II - III kategorię:
1.Dobrowolski  Jan       14,5/20
2.Dobrowolski  Benedykt  13,5
3.Bruziewicz   Andrzej   13,5
4.Bilecki      Michał    13,5
5.Skumbin      Witold    12,5
6.Konasiuk     Stanisław  9,5
grało 11 szachistów po 2 partie.

O III - IV kategorię:
1.Jabłonowski  Zbigniew  15,5/18
2.Skumbin      Witold    14,5
3.Kuban        Wiesław   12
4.Wojtunik     Piotr     10,5
5.Kłos         Leon       8,5     
grało 10 szachistów po 2 partie. 

O III - IV kategorię
1.Rokicki     Kazimierz   24,5/30
2.Kenig       Jerzy       21,5
3.Arendt      Henryk      20
4.Podlewski   Staisław    19,5
5.Juśkiewicz  Włodzimierz 18
6.kłos        Jan jr      15,5
7.Kłos        jan sen.    14,5
8.Bizunowicz  Stanisław   14
grało 16 szachistów po 2 partie.

O V kategorię
1.Konasiuk    Stanisław  18,5/20
2.Stach       Wilfried   13,5
3.Podlewski   Stanisław  11,5
4.Kenig       Jerzy      11 
grało 11 szachistów po 2 partie.

O V kategorię
1.Skumbin     Witold    10,5/14
2.Wojtunik    Jerzy     10
3.Kenig       Jerzy      8,5
4.Cieślowski  Jerzy      8
grało 8 szachistów po 2 partie.

    Towarzyskie mecze

Elbląg
Elbląg - Olsztyn 3:7
Wygrali:   Stempka, Sternik, Dobrowolski J., Liburski, Turlejski, Leokajtis J.
Remisy:    Pogorzelski, Riahy Onanes (Afryka)
Przegrali: Bilecki, Kłos L.    
Olsztyn 
Olsztyn - Elbląg 6:4
Wygrali:   Milewski, Pogorzelski, Turlejski, Dobrowolski J., Skumbin.
Remisy:    Kłos L,. Liburski
Przegrali: Stempka, Szyndler, Leokajtis J.

Olsztyn
Mistrzostwo klubu Polskiego Związku Głuchych
1.Sternik Ryszard

   Korespondencyjne

12 Mistrzostwo Polski
12.Skuratowicz Henryk Braniewo.

poprzedni rok góra nastepny rok