Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1971 nastepny rok

Mistrzostwo województwa:
 1.Segiet          Janusz    10,5 pkt  z 12
 2.Milewski        Tadeusz   10
 3.Skiendzielewski Zbigniew   8,5
 4.Jabłonowski     Zbigniew   7,5
 5.Daniszkowicz    Bohdan     6
 6.Neugebauer      Mieczysław 5,5
 7.Kukliński       Janusz     5,5
 8.Sternik         Ryszard    5
 9.Stempka         Jerzy      5
10.Bilecki         Michał     4
11.Dobrowolski     Jan        4
12.Szyndler        Stanisław  4
13.Liburski        Adam       2,5 
W półfinale grało 26 szachistów systemem szwajcarskim.

Mistrzostwo miasta Olsztyn:
1.Segiet      Janusz  14 pkt  z 16
2.Liburski    Adam    13,5
3.Stempka     Jerzy   12,5
4.Kukliński   Janusz  12
5.Milewski    Tadeusz 11,5
6.Pogorzelski Marek   11,5
7.Bilecki     Michał  11
8.Sternik     Ryszard  8

Półfinały miasta Olsztyna:
Gr. 1 1.Konasiuk    Stanisław   8 pkt z 8 
      2.Miernik     Remigiusz   5
      3.Saracyn     Ryszard     5
      4.Kłos        Leonard     4,5
      5.Bizunowicz  Stanisław   4
Gr. 2 1.Rutkowski   Czesław     7 pkt z 8
      2.Juśkiewicz  Włodzimierz 6,5
      3.Arendt      Henryk      6
      4.Wojtunik    Jerzy       4,5
      5.Kenig       Jerzy       4 

Mistrzostwo Województwa Juniorów:
1.Liburski     Adam     6  /7
2.Labłonowski Zbigniew  5,5
3.Bruziewicz   Andrzej  5        Morąg
4.Kaźmierczak Roman     4,5      Morąg
5.Dzioch      Zbigniew  4        Pasłęk
6.Brodowicz   Eugeniusz 4        Morąg
7.Nowakowski Bogdan     4   
grało 16 juniorów systemem szwajcarskim.

Półfinały juniorów:
Pąsłęk:  1.Bruziewicz  Andrzej    10,5/12 Morąg
         2.Dzioch      Zbigniew   10      Pasłęk
         3.Kaźmierczak Roman       9      Morąg
         4.Filipczak   Adam        8,5    Pasłęk
         5.Brodowicz   Eugeniusz   8,5    Morąg
Olsztyn: 1.Jabłonowski Zbigniew    5,5/6
         2.Liburski    Adam        4,5
         3.Riahy       Onanes      4,5
         4.Góralski    Wiesław     4
         5.Miernik     Remigiusz   3,5

Drużynowe mistrzostwo województwa:

Liga Wojewódzka:
1.Warmia I    Olsztyn          45 pkt
2.Kormoran    Wałdowo (Ostróda)33
3.Warmia II   Olsztyn          30,5
4.Zatoka      Braniewo         26
5.Start       Nidzica          25 
6.Pomorzanka  Nowe Miasto Lub. 22,5
7.Orzeł       Karolewo         22
8.Dadaj       Biskupiec        18,5

Klasa A: 
1.Huragan        Morąg         26,5
2.Drogowiec      Węgorzewo     24
3.Warmia III     Olsztyn       19
4.PDK            Giżycko       18
5.Metalowiec     Mrągowo       17
6.Warmia IV      Olsztyn       10,5
7.Technikum Kol. Olsztyn       10

Drużynowo o II Ligę:
Białystok
3.Warmia Olsztyn
wygrane:   LKS       Zamość       5:3
           Cresovia  Białystok  5,5:2,5
Przegrane: Łączność  Bydgoszcz  3,5:4,5
           Reduta    Warszawa   3,5:4,5
           Czarni    Pruszcz Gd.3,5:4,5
Grali: Liburski     4,5 z 5
       Milewski     3
       Leokajtis J. 3
       Segiet       2,5
       Stempka      2,5
       Sternik      2,5

Błyskawiczny o mistrzostwo województwa 
pod patronatem "Gazety Olsztyńskiej":
1.Skiendzielewski Zbigniew   11,5/15
2.Plesiuk         Jan        11      Ełk
3.Babiak          Józef      10,5    Ostróda
4.Milewski        Tadeusz    10
5.Jabłonowski     Zbigniew    9,5
6.Kukliński       Tadeusz     7,5
7.Kukliński       Janusz      7
8.Liburski        Adam        7
Finał B: 
    1.Cieślowski    Jerzy     11,5/15
    2.Augustynowicz Tadeusz   10,5
    3.Muzyka        Kazimierz  9,5
    4.Dzioch        Zbigniew   9,5    Pasłęk
    5.Szyndler      Stanisław  8  
Łącznie w eliminacjach grało 79 ! szachistów.

Błyskawiczne

Otwarcia sezonu szachowego:
1.Bruziewicz   Andrzej
2.Segiet       Janusz
3.Kukliński    Janusz
4.Liburski     Adam
5.Jabłonowski  Zbigniew
W eliminacjach grało 27 szachistów.
W meczu o 1-sze miejsce: Bruziewicz - Segiet 2:0.

Zakończenia sezonu szachowego:
1.Skiendzielewski Zbigniew  12,5/15
2.Milewski        Tadeusz   10,5
3.Turlejski       Sławomir  10
4.Sternik         Ryszard   10
5.Kuleszo         Jerzy      9,5
6.Jabłonowski     Zbigniew   9,5
7.Liburski        Adam       9,5
W eliminacjach 33 szachistów.

Klasyfikacyjne 

O I-szą kategorię:
1.Stempka    Jerzy      8,5/11
2.Liburski   Adam       8
3.Neugebauer Mieczysław 8
4.Kukliński  Janusz     8
5.Kuleszo    Jerzy      8
6.Sternik    Ryszard    7,5

O II - III kategorię:
1.Dobrowolski  Benedykt  
2.Cieślowski   Jerzy
3.Bilecki      Michał
4.Rutkowski    Czesław 
5.Saracyn      Ryszard

O III kategorię:
1.Kukliński   Tadeusz    7,5/12
2.Konasiuk    Stefan     7
3.Kłos        Leonard    7
4.Saracyn     Ryszard    6,5
grało 7 szachistów po 2 partie.

O IV kategorię:
1.Zieliński   Kazimierz   15  /18
2.Przygoda    Leon        15
3.Kenig       Jerzy       10,5
4.Pudłowski   Stanisław    9
grało 10 szachistów po 2 partie.

Mistrzostwo miasta Olsztyn - szachy aktywne P-30:
1.Skiendzielewski Zbigniew    9  /11
2.Neugebauer      Mieczysław  9
3.Sternik         Ryszard     8,5
4.Kukliński       Janusz      8
5.Liburski        Adam        7
W eliminacjach 28 szachistów.

Towarzyskie mecze:

Elbląg
Elbląg - Olsztyn 4,5:6,5
Wygrali:   Milewski, Pogorzelski, Neugebauer, Liburski, Kuleszo, 
Remisy:   Sternik, Jabłonowski, Leokajtis St.
Przegrali:  Elert, Miernik, Kłos J.
Grudziądz
Grudziądz - Olsztyn 3,5:6,5
Wygrali:   Grzesiak, Pogorzelski, Neugebauer, Kukliński J., Liburski.
Remisy:   Milewski, Jabłonowski, Sternik.
Przegrali:  Leokajtis J., Bilecki.
Toruń
Toruń - Olsztyn 6:4
Wygrali:   Neugebauer, Kukliński, Bilecki.
Remisy:   Pogorzelski, Stempka.
Przegrali:  Skiendzielewski, Milewski, Liburski, Leokajtis J., Jablonowski.
Olsztyn 
Olsztyn - Elbląg 4:4
Wygrali:   Skiendzielewski, Kukliński, Liburski.
Remisy:   Kuleszo, Jabłonowski.
Przegrali:  Milewski, Pogorzelski, Karpicz.
Olsztyn 
Olsztyn - Grudziądz 5:4
Wygrali:   Stempka, Dobrowolski J., Liburski, Skumbin, Sternik.
Przegrali:  Pogorzelski, Neugebauer, Kukliński, Leokajtis J.

Ewidencja
Warmia     Olsztyn               115
Kormoran    Wałdowo              30
Pomorzanka  Nowe Miasto Lubawskie 22
Orzeł        Karolewo              18
Polonia      Pasłęk                17
Zatoka      Braniewo              16
Nida        Ruciane                15
Start        Nidzica                12
Start        Ryn                    12
Drogowiec   Węgorzewo            12
Śniardwy    Orzysz                 12
Dadaj      Biskupiec               10
Pogoń      Prabuty                  8
Gambit     Kętrzyn                  4

Sędziowie województwa
Klasa państwowa
Wodziński    Andrzej
Mirecki      Józef
Klasa I
Daniszkowicz  Bohdan
Grzesiak      Zdzisław
Katarzyński   Jan
Leokajtis     Stanisław
Sternik       Ryszard
Turczynowicz  Jerzy

Zarząd Okręgowego Związku Szachowego
Grzesiak    Zdzisław   - Prezes i Przewodniczący Kolegium Sędziów
Neugebauer Mieczysław - Viceprezes i Przewodniczący Sekcji Gry
Korespondencyjnej 
Leokajtis    Stanisław  - Viceprezes i Przewodniczący Komisji 
Sportowo-Organizacyjnej
Katarzyński  Jan        - Viceprezes i Przewodniczący Komisji 
ds. Szkolenia i Młodzieży
Stempka    Jerzy      - Sekretarz i Przewodniczący Komisji d/s
Klasyfikacji i Ewidencji
Kuklińska    Anna      - Vicesekretarz
Bilecki      Michał     - Skarbnik 
Raczkowski  Zygmunt   - Członek               Giżycko
Zalewski     Józef     -                       Nidzica
Kowalewski  Henryk   -                        Morąg
Podgórski    Tadeusz  -             
Daniszkowicz Bohdan  -                        Pasłęk

poprzedni rok góra nastepny rok