Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1980 nastepny rok

Mistrzostwo województwa:
1.Kilanowski  Marek     9,5 pkt z 11
2.Probola     Grzegorz  9
3.Daniluk     Jerzy     8,5
4.Sławiński   Mirosław  7,5
5.Segiet      Janusz    7
6.Gregorczyk  Krzysztof 6
7.Jabłonowski Zbigniew  5,5
Półfinał Mistrzostw województwa:
 1.Skrzypczak   Jerzy     9 pkt  z 11
 2.Kilanowski   Marek     8,5
 3.Probola      Grzegorz  7,5
 4.Tymoszczuk   Marek     7,5   
 5.Utowko       Zygmunt   7
 6.Gregorczyk   Krzysztof 7
 7.Gregorczyk   Andrzej   7
 8.Furlepa      Adam      7
 9.Kaźmierczak  Roman     7
10.Kupryjaniuk  Tomasz    7
grało 44 szachistów systemem szwajcarskim.
Mistrzostwo miasta Olsztyn:
 1.Segiet        Janusz    10,5 pkt z 12
 2.Domozych      Zbigniew   8,5
 3.Pogorzelski   Marek      8,5
 4.Gregorczyk    Krzysztof  8,5
 5.Rogala        Henryk     8.5
 6.Probola       Grzegorz   8,5
 7.Kuleszo       Jerzy      7,5
 8.Kilanowski    Marek      7,5
 9.Szyndler      Stanisław  7,5
10.Szczawiński   Czesław    7,5
11.Pawłowski     Sławomir   7,5
grało 52 !! szachistów systemem szwajcarskm.
Mistrzostwo województwa kobiet:
1.Brymas      Barbara     8,5 pkt  z 10
2.Pawłowska   Klara       7
3.Nakielska   Bogusława   6,5
4.Soroka      Alicja      5
5.Wróbel      Adela       2
6.Łubińska    Alicja      0
grano po 2 partie.
Mistrzostwo województwa juniorek:
1.Nakielska      Bogusława   6 pkt z 6
2.Augustynoowicz Małgorzata  5
3.Szabelska      Beata       4
4.Szabelska      Ewa         3
5.Sulej          Jolanta     1,5
6.Wróbel         Adela       1
7.Karpisz        Joanna      0,5
Pierwszy turniej juniorek od 1945 roku!
Drużynowe mistrzostwo województwa:
1.AZS-ART.    Olsztyn   59,5 pkt
2.Warmia I    Olsztyn   53,5
3.Lenpol      Szczytno  35,5
4.Kormoran    Ostróda   35
5.Huragan     Morąg     32,5
6.MDK         Iława     20

Klasa B:
Gr. 1 - 1.Gambit     Korsze          16 pkt
        2.Warmia II  Olsztyn         13
        3.Warfama    Dobre Miasto    10
        4.Mleczarz   Lidzbark Warm.   9
Gr. 2 - 1.Caissa     Bartoszyce      18,5 pkt
        2.LZS        Mrągowo         14
        3.Łyna       Nidzica         11
        4.Tęcza      Miłomłyn         4,5
  LZS Jedwabno i Hetman Olsztyn - wycofały się.

Drużynowy 3 Puchar Ziemi Warmińskiej
1.Start      Elbląg      17 pkt
2.AZS-ART    Olsztyn     16
3.Pogoń      Prabuty     15
4.Warmia     Olsztyn      9,5
Mistrzostwo województwa juniorów:
            Młodzicy do 17 lat:
1.Skrzypczak   Jerzy     8 pkt z 8
2.Kupryjaniuk  Tomasz    6      Korsze
3.Kudrzycki    Zbigniew  6
4.Nowak        Krzysztof 6      Mrągowo
5.Nowokuński   Ireneusz  5      Szczytno
6.Łopatyński   Marek     5      Lubawa
7.Garbino      Henryk    5      Iława
8.Andrzejczuk  Marek     5      Korsze
grało 31 młodzików systemem szwajcarskim.

          Starsi do 20 lat:
1.Karwowski    Bogdan    7 pkt z 8 Bartoszyce
2.Tymoszczuk   Marek     6,5       Bartoszyce
3.Laskowski    Janusz    6         Iława
4.Furlepa      Adam      6
5.Blandzki     Andrzej   4,5       Mrągowo
6.Szewczyk     Stanisław 4,5       Morąg
7.Frankowicz   Grzegorz  4
grało 14 juniorów systemem szwajcarskim.
Mistrzostwo Polski młodzików:
7-17.Skrzypczak Jerzy  7 pkt z 11
grało 90 młodzików.
Mistrzostwo Polski juniorów:
72-81.Karwowski Bogdan 4,5 pkt z 11
grało 90 juniorów.
Mistrzostwo województwa Szkół Podstawowych:
1.ZSG    Korsze       13 pkt z 18
2.SP 12  Olsztyn      12
3.ZSG    Miłomłyn     11,5
4.SP 18  Olsztyn      10,5
5.SP 1   Nidzica      10,5
6.ZSG    Jeziorany    10,5
grało 19 Szkół.

Dziewczęta: 1.Szabelska    B.  6 pkt z 6 Miłomłyn
            2.Salomonowicz S.  5
            3.Szyrwińska   B.  4,5
            4.Jurga        F.  4
            5.Walczak      A.  4
            6.Sztandera    A.  3,5
        grało 18 dziewcząt

Chłopcy:   1.Utowko      O.  5 pkt z 6  Jeziorany
           2.Boużyk      M.  5        Korsze
           3.Balicki     J.  5        Nidzica
           4.Wacławski   L.  4,5      Barczewo
           5.Krzewski    D.  4        SP 11 Olsztyn
           6.Łopatyński  M.  4        Lubawa
           7.Szacht      E.  4        SP 18 Olsztyn
        grało 37 chłopców.
Mistrzostwo Szkół Ponadpodstawowych:
1.LO         Nidzica    12,5 pkt
2.LO         Kętrzyn    11
3.LO         Bartoszyce 10,5
4.LO         Szczytno   10,5
5.LO         Mrągowo     9,5
6.LE         Olsztyn     8,5
        grało 10 Szkół.
Dziewczęta: 1.Augustynowicz M. 5 pkt z 6  Szczytno
            2.Nakielska     B. 4
            3.Gutomska      T. 3,5        Bartoszyce
            4.Talkowska     R. 3          Lidzbark Warm.
            5.Laudańska     J. 3          Kętrzyn
            6.Klimaszewska  M. 3          Nidzica
        grało 9 dziewcząt.

Chłopcy:   1.Włodarczyk   L.   5,5 pkt z 6 Nidzica
           2.Bitowt       J.   4,5         Olsztynek
           3.Karwowski    B.   4,5         Bartoszyce
           4.Kupryjaniuk  J.   4,5         Kętrzyn 
           5.Kamiński     L.   4           Nidzica
           6.Nowak        K.   4           Mrągowo
        grało 20 chłopców.
Mistrzostwo Olsztyna Szkół Podstawowych:
1.SP 12    15 pkt z 18
2.SP 18    12,5
3.SP 11    11,5
4.SP 14     9
5.SP 10     8,5
6.SP 4      8
7.SP 3
Dziewczęta: 1.Salomonowicz S.   6 pkt z 6  SP 12
            2.Zdrójkowska  A.   4,5        SP 10
            3.Pasymowska   K.   4,5        SP 14
        grało 6 dziewcząt
Chłopcy:   1.Mąkinia      J.   5 pkt z 6   SP 12
           2.Szacht       E.   5           SP 18
           3.Krzewski     D.   4,5         SP 11
           4.Łagowski     P.   4,5         SP 3
           5.Byczuk            4,5         SP 14
           6.Kubicki      P.   4,5         SP 18
        grało 12 chłopców.
Mistrzostwo Olsztyna Szkół Ponadpodstawowych:
1.Lic. Ekonom.   15 pkt z 21
2.Gastr. Spoż.   15
3.ZSZ            15
4.LO 4           10,5
5.Techn. Kolej.   7
6.ZS Samoch.      4
7.ZS Ekon. Handl. 2
Dziewczęta: 1.Nakielska  B.   7 pkt z 7
            2.Tyska      M.   5,5
            3.Będowska   M.   5
             grało 8 dziewcząt

Chłopcy:   1.Harasim    W.   6,5 pkt z 7  /poza konkursem
           2.Frankowicz G.   5,5
           3.Bielski    J.   5,5
           4.Abramczyk  K.   5,5
           5.Wangin     Z.   5,5
             grało24 chłopców.
Złota Wieża - Nidzica
1.Kormoran  Ostroda   16 pkt
2.LZS       Jeziorany 11
3.Łyna      Nidzica   10,5
4.LZS       Mrągowo   10
5.Tęcza     Miłomłyn   9,5
6.LZS       Gronity    3

Kobiety:
1.Korsak      Ewa      4 pkt   Kormoran
2.Anusz       K        3       Łyna
3.Celmerowska Urszula  2       Mrągowo
4.Szabelska   E        1       Tęcza
5.Doczewicz   R        0       Jeziorany

Mężczyźni:
1.Babiak      Józef     5,5 pkt Kormoran
2.Nowak       Krzysztof 5       Mrągowo
3.Utowko      Zygmunt   5       Jeziorany
4.Włodarczyk  L         5       Nidzica
5.Kłek        W         2,5
6.Jackowski   L         2
7.Sycin       R         2
8.Fornal      W         1
Sędzia - Boczkowski Andrzej
Organizator - Rada Gminna Nidzica
O II Ligę
Gołdap
WUTEH Gołdap - AZS Olsztyn 9:11
Hirnik, Domozych, Nowokuński po 2 pkt,
Sławiński M. 1,5, Liburski,
Nowakowski, Sławińska E. po 1,
Soroka A. 0,5.

Olsztyn
AZS Olsztyn - Bugowlani Radom 10,5:9,5
Sławińska E. 2 pkt,
Sławiński M., Hirnik po 1,5,
Domozych, Gregorczyk A., Bukowski, Skrzypczak, Soroka A. po 1,
Nowakowski 0,5, Nowokuński 0.

Olsztyn 
AZS Olsztyn - AZS Warszawa - 7,5:12,5
Gregorczyk A,2 pkt,
Skrzypczak 1,5,
Sławiński M., Sławińska E., Nowokuński po 1,
Domozych, Soroka A. po 0,5,
Hirnik, Liburski 0,
Sławiński J., Frankowicz G. po 0 z 1.
Prabuty - Memorial mjr Sucharskiego Henryka - Ogólnopolski:
5.Daniluk Jerzy 7,5 pkt z 11
       grało 72 szachistów.
Puchar DDK (Dyrektora Domu Kultury Kolejarz)
1.Daniluk      Jerzy     9 pkt z 11
2.Sławiński    Mirosław  9
3.Hirnik       Henryk    9
4.Probola      Grzegorz  8,5
5.Rogala       Henryk    7,5
6.Taradejna    Janusz    7,5
7.Szczawiński  Czesław   7,5
grało 55 szachistów systemem szwajcarskim.
Błyskawiczne
O mistrzostwo województwa
pod patronatem "Gazety Olsztyńskiej":
1.Sławiński      Mirosław   12,5 pkt
2.Kukliński      Janusz     12
3.Kilanowski     Marek      11,5
4.Daniluk        Jerzy      11
5.Jabłonowski    Zbigniew   10,5
6.Liburski       Adam        9
7.Segiet         Janusz      9
8.Probola        Grzegorz    8
grało 58 szachistów.

Zakończenie mistrzostw miasta Olsztyn:
1.Sławiński     M.   11,5 pkt z 15
2.Kukliński     J.   11
3.Hirnik        H.   11
4.Daniluk       J.   10,5
5.Kuleszo       J.   10
6.Kilanowski    M.    6
grało 49 szachistów.

Zakończenie sezonu szachowego:
1.Sławiński    M. 10 pkt z 11
2.Kilanowski   M. 10
3.Liburski     A.  8
4.Kędzia       J.  7,5
5.Probola      G.  5,5
grało 42 szachistów.
Klasyfikacyjne
O I-szą kategorię:
1.Utowko      Zygmunt   9 pkt z 11
2.Kwiatkowski Ryszard   8,5
3.Kędzia      Janusz    7
4.Dobrowolski Kazimierz 7

O kandydata na mistrza:
1.Sławiński     Mirosław  9 pkt z 11
2.Gregorczyk    Andrzej   8
3.Pogorzelski   Marek     7
4.Kilanowski    Marek     7
5.Probola       Grzegorz  7 
6.Jabłonowski   Zbigniew  7

O II-gą kategorię:
1.Furlepa      Zdzisław   6 pkt z 8
2.Frankowicz   Grzegorz   5,5
3.Sufin        Wiesław    5

O III-cią kategorię:
1.Kudrzycki   Zbigniew   7,5 pkt z 9
2.Bielski     Jerzy     6,5
3.Waszkiel    J.        6,5
4.Kowalczyk   Ryszard   6
O niższe kategorie w 7 turniejach grało ponad 80 szachistów.
Towarzyski
Olsztyn 
Olsztyn - Toruń 4:10
Wygrali:   Sternik, Plaskowski.
Remisy:    Probola, Kilanowski, Pawłowski, Mąkinia J.
Przegrali: Rogala, Kuleszo, Szymański, Furlepa A., Sławiński J., 
           Krzewski, Brymas, Soroka A.
Korespondencyjne
22 Mistrzostwo Polski:
 1.Pogorzelski Marek !!
10.Babiak      Józef

Półfinal 22 Mistrzostw Polski:
Gr. 2 -  2.Bukowski    Adam    13 pkt z 17 i awans
Gr. 4 - 12.Sternik     Ryszard  8 
Gr. 5 -  1.Pogorzelski Marek   16 z 17 !!  i awans
         9.Babiak      Józef    9

6 Mistrzostwo Województwa: 
1.Sternik    Ryszard     14 pkt z 16
2.Skrzypczak Jerzy       14   
3.Kuban      Wiesław     12,5       Samborowo
4.Włosiński  Tadeusz     11         Wyszembork
5.Krauzewicz Jan         10,5       Lubawa
6.Kenig      Jerzy       10,5
Zarząd Okręgowego Związku Szachowego:
Prezes      Dobrowolski  Kazimierz
Viceprezes  Leokajtis    Stanisław
Sekretarz   Gregorczyk   Andrzej
Członkowie  Badowski     Józef
            Gregorczyk   Krzysztof
            Kukliński    Janusz
            Soroka       Zdzisław
            Stempka      Jerzy
            Sternik      Ryszard
            Szczawiński  Czesław
Ewidencja
Warmia      Olsztyn       109
Gambit      Korsze        107 !!
AZS-ART.    Olsztyn        45
Huragan     Morąg          42
Lenpol      Szczytno       33
Łyna        Nidzica        30
Warfama     Dobre Miasto   30
MDK         Iława          30
LZS         Mrągowo        28
Caissa      Bartoszyce     27
Kormoran    Ostróda        26
Mleczarz    Lidzbark Warm. 24
LKS         Zalewo         23
AZS-WSP     Olsztyn        19
WSO         Szczytno       20
Tęcza       Miłomłyn       20
LKS         Biskupiec      17
Zryw        Jedwabno       17
Hetman      Olsztyn        10  

poprzedni rok góra nastepny rok