Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1981 nastepny rok

Mistrzostwo Olsztyna:
1.Jabłonowski Zbigniew    10 pkt z 11
2.Sławiński   Mirosław     9
3.Segiet      Janusz       8
4.Kilanowski  Marek        7,5
5.Nowakowski  Bogdan       7
6.Szyndler    Stanisław    7
7.Kułakow     Stanisław    7
8.Sternik      Ryszard     6
grało 33 szachistów systemem szwajcarskim
Mistrzostwo Województwa:
1.Babiak      Józef    9,5 pkt z 11
2.Sławiński   Mirosław 9,5
3.Skrzypczak  Jerzy    8,5
4.Segiet      Janusz   8
5.Kilanowski  Marek    6
6.Romanowski  Janusz   5
Półfinał mistrzostw województwa:
1.Sławiński   Mirosław   11 pkt z 11   /100%
2.Skrzypczak  Jerzy       8
3.Probola     Grzegorz    7,5
4.Jabłonowski Zbigniew    7
5.Romanowski  Janusz      7
6.Pogorzelski Marek       7
7.Kudrzycki   Zbigniew    7
grało 38 szachistów systemem szwajcarskim
Mistrzostwo województwa Kobiet:
1.Dobrowolska Elżbieta   4,5 pkt z 6
2.Nakielska   Bogusława  4
3.Soroka     Alicja      3,5
4.Pawłowska  Klara       0
      grano po 2 partie.
Mistrzostwo Województwa Juniorów:
           Młodzicy do 17 lat: 
1.Krzewski    Dariusz   7,5 pkt z 8
2.Klonowski   Sławomir  6,5        Ostróda
3.Pawlina     Mirosław  5,5        Ostróda
4.Łopatyński  Marek     5          Lubawa
5.Rudzianiec  Krzysztof 4
6.Romaszko    Jerzy     4
7.Soroka      Alicja    4
grało 17 szachistów systemem szwajcarskim.

       Starsi do 20 lat: 
1.Skrzypczak   Jerzy     4,5 pkt z 5
2.Nowak        Krzysztof 3,5       Szestno
3.Nowokuński   Ireneusz  2         Szczytno
4.Gula         Andrzej   2         Szczytno
5.Bielski      Jerzy     2
6.Ostrowski    Romuald   1         Ostróda
Drużynowe mistrzostwo województwa:
1.Warmia I  Olsztyn       56,5 pkt
2.AZS-ART   Olsztyn       48,5
3.Gambit    Korsze        41,5
4.Kormoran  Ostroda       38
5.Lenpol    Szczytno      32
6.Warfama   Dobre Miasto  21,5.

         Klasa B:
1.LKS       Szestno         38,5 pkt
2.LZNS      Iława           32
3.Caissa     Bartoszyce     29,5
4.Warmia II   Olsztyn       29
5.Mleczarz   Lidzbark Warm. 28
6.Huragan   Morąg           skreślony

          Klasa C: 
1.Hetman-Pionier Kętrzyn    36 pkt
2.Budowlani      Bartoszyce 31
3.Łączność       Olsztyn    25
4.Łyna           Nidzica    24
5.Tęcza          Miłomłyn   22,5
6.AZS-WSP        Olsztyn    20,5
7.Debiut         Lubawa      7
Mistrzostwo województwa Szkół Podstawowych:
1.SP 18  Olsztyn    13 pkt
2.ZSG    Miłomłyn   12,5
3.ZSG    Korsze     12,5
4.ZSG    Jeziorany  10
5.SP 14  Olsztyn     9,5
6.SP     Poniki      9

      grało 12 Szkół

Dziewczęta: 1.Szabelska    B.  5 pkt z 6 Miłomłyn
            2.Walczak      A.  5         Korsze
            3.Rymsza       A.  5         Morąg
            4.Ciopcińska   E.  3         Poniki
            5.Pasymowska   K.  3         SP 14
            6.Przybylska   H.  3         Róg 
    grało 12 dziewcząt. 

Chłopcy:    1.Szacht       E.  6 pkt z 6 SP 18     
            2.Kubicki      P.  5         SP 18
            3.Jakubowski   Z.  4         Miłomłyn
            4.Michalski    A.  4         Jeziorany   
            5.Mikulski     H.  4         Korsze
            6.Utowko       D.  4         Jeziorany
            7.Cudnoch      J.  4         SP 14
     grało 23 chłopców.
Mistrzostwo Województwa Szkół Ponadpodstawowych:
1.LO       Kętrzyn       11 pkt
2.LO 4     Olsztyn        8,5
3.LO       Szczytno       8,5
4.ZSZ      Mrągowo        8
5.LO       Lidzbark Warm. 5
6.ZSElektr.  Olsztyn          5
         grało 9 Szkół

Dziewczęta: 1.Augustynowicz M.  4 pkt z 4 
            2.Kurska        E. 
         grało 5 dziewczat.
Chłopcy:    1.Skrzypczak    J.  5,5 pkt z 6 Mrągowo
            2.Kupryjaniuk   J.  5           Kętrzyn
            3.Kupryjaniuk   T.  5           Kętrzyn
            4.Kudrzycki     Z   3,5         ZS Elektr.
            5.Mąkinia       J.  3           LO 4
            6.Pakuła        J.  3           Lidzbark Warm.
        grało 18 chłopców.
Złota Wieża:
1.Agro Szestno. 

Toruń - półfinał ogólnopolski:
2.Agro Szestno - bez awansu.
O Puchar Ziemi Warminsko-Mazurskiej:
1.Start   Elblag   18,5 pkt
2.Warmia  Olsztyn  15
3.Pogon   Prabuty  15
4.AZS-ART Olsztyn   8
O 2 ligę:
Olsztyn
Warmia Olsztyn - Pogoń Siedlce  15,5:4,5.

Suwałki
Hańcza Suwałki - Warmia Olsztyn 11,5:8,5.

Olsztyn
AZS-ART. Olsztyn - Tumy Płock     10:10 i awans.

Kielce
WDK Kielce - AZS-ART Olsztyn       9:11

Olsztyn
AZS-ART. Olsztyn - -Budowlani Radom 6:14.
Augustow Festiwal:
6-9.Warmia Olsztyn 
grały 32 zespoly.   

        Blyskawiczny: 
2.Warmia Olsztyn !
Sławiński M., Daniluk J., Probola G, Kudrzycki Z.
Wielki o Puchar Dyrektora DKK:
 1.Sławiński   Mirosław   8,5 pkt z 11
 2.Gregorczyk  Krzysztof  8
 3.Segiet      Janusz     8
 4.Sternik     Ryszard    7,5
 5.Probola     Grzegorz   7,5
 6.Szczawiński Czesław    7
 7.Stempka     Jerzy      7
 8.Kubicki     Piotr      7
 9.Rogala      Henryk     7
10.Liburski    Adam
grało 44 szachistów systemem szwajcarskim.
Błyskawiczne
    O mistrzostwo województwa
 pod patronatem "Gazety Olsztyńskiej":
1.Skrzypczak  Jerzy     9,5 pkt z 11   Mrągowo
2.Kilanowski  Marek     8,5
3.Nowak       Krzysztof 7,5           Mrągowo
4.Sławiński   Mirosław  6,5
5.Probola     Grzegorz  6
6.Liburski    Adam      6
w eliminacjach 58 szachistów.

             Młodzieżowy:
1.Bielski     Jerzy     11 pkt z 14
2.Kubicki     Piotr     11
3.Kozłowski   Kazimierz  9
4.Grzmiączka  Andrzej    7
5.Szacht      Egbert     6,5

        Zakończenie mistrzostw Olsztyna:
1.Skrzypczak   Jerzy    10,5 pkt  z 11   
2.Kilanowski   Marek     9
3.Sławiński    Mirosław  7,5
4.Hirnik       Henryk    7,5
5.Nowakowski   Bogdan    7,5
6.Domozych     Zbigniew  6,5
    w eliminacjach grało 47 szachistów.
Klasyfikacyjne
         O I-szą kategorię:
1.Taradejna    Janusz     8 pkt  z 10
2.Kędzia       Janusz     7
3.Pawłowski    Sławomir   6,5
4.Zawadzki     Michał     6

          O I-szą kategorię:
1.Nowak         Krzysztof  9 pkt z 11
2.Szczawiński   Czesław    8,5
3.Szymański     Jan        8
4.Sobieraj      Sławomir   8

          O II-gą kategorię:
1.Ptaszyński    Andrzej    11,5 pkt z 14
2.Krzewski      Dariusz    11,5
3.Woźniak       Henryk      8,5 
4.Bielski       Jerzy       8

           O II-gą kategorię:
1.Kubicki      Piotr        9,5 pkt z 13
2.Szacht       Egbert       9,5
3.Miernik      Ryszard      9
4.Ptaszyński   Andrzej      8
             O III-cią kategorię:
1.Hennig       Tadeusz     10 pkt  z 16
2.Soroka       Alicja       9,5
3.Wasiak       J.           8,5
4.Nakielska    Bogusława    8
            
W różnych turniejach klasyfikacyjnych grało 120 szachistow.
Korespondencyjne:
    7 Mistrzostwo Województwa.:
1.Skrzypczak    Jerzy    9,5 pkt z 11 Mrągowo
2.Tymoszczuk    Marek    9            Bartoszyce
3.Karwowski     Bogdan   8,5          Bartoszyce
4.Sternik       Ryszard  7
5.Turczynowicz  Jerzy    6

         Drużynowe mistrzostwo Polski - 1 Liga
6.Olsztyn.
Punkty: Pogorzelski, 9,5 pkt, Brymas Barabara 9 Babiak J. 6,5, Gregorczyk K. 5,5,
        Stempka 5, Żurawski 3, Kuleszo i Sternik po 2,5. 

      3 liga: 
4.Olsztyn.
1 szach. Święcicki   Stanisław  3   pkt z 10
2        Żołendowski Cezary     0,5
3        Plawgo      Andrzej    4,5
4        Kułakow     Antoni     5
5        Krauzewicz  Jan        6,5
6.       Sudak       Wacław     6
7        Sławińska   Ewa        7,5
8        Włodarczyk  Leszek     8,5

Połfinał 23 Mistrzostw Polski:
Gr . 2- 4.Stempka  Jerzy  13,5 pkt z 19  i awans 
       12.Babiak   Józef   8
Gr . 6- 5.Badowski Jozef. 10       z 17

poprzedni rok góra nastepny rok