Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1982 nastepny rok

Mistrzostwo województwa:
1.Skrzypczak     Jerzy     7,5 pkt  9
2.Sławiński      Mirosław  7,5
3.Segiet         Janusz    6
4.Jabłonowski    Zbigniew  5
5.Probola        Grzegorz  4,5
6.Szczawiński    Czesław   4
7.Kilanowski     Marek     3,5
8.Gregorczyk     Krzysztof 3
Półfinał mistrzostw województwa:
1.Gregorczyk   Krzysztof 9 pkt z 11
2.Probola      Grzegorz  8,5
3.Szczawiński  Czesław   7,5
4.Skrzypczak   Jerzy     7
5.Gregorczyk   Andrzej   6,5
6.Kupryjaniuk  Tomasz    6,5
7.Kubicki      Piotr     6
grało 32 szachistów systemem szwajcarskim.Półfinał mistrzostw województwa:
Mistrzostwo miasta Olsztyn:
 1.Segiet       Janusz    10 pkt z 11
 2.Kilanowski   Marek      8,5
 3.Gregorczyk   Krzysztof  8,5
 4.Taradejna    Janusz     7,5
 5.Szacht       Egbert     7,5
 6.Szczawiński  Czesław    7
 7.Kudrzycki    Zbigniew   7
 8.Frankowicz   Grzegorz   7
 9.Kuleszo      Jerzy      7
10.Sternik      Ryszard    7
grało 48 szachistów systemem szwajcarskim.
Mistrzostwo województwa kobiet i juniorek:
1 Wileńska    Teresa       5,5 pkt  z 7 jun 
2.Laskowska   Mirosława    5,5          jun  
3.Wróbel      Adela        4,5          k
4.Przybysz    Ewa          3,5          k
5.Miszkowska  Marzena      3,5          k
6.Dąbrowska   Bogusława    3            jun
7.Sobieska    Anna         2,5          jun
8.Kosińska    Beata        0            jun
Mistrzostwo województwa Juniorow:
            Młodzicy do 17 lat: 
1.Krzewski   Dariusz  7 pkt z 8
2.Łopatyński Marek    6       Lubawa
3.Kubicki    Piotr    5,5
4.Wojtunik   Piotr    5,5     bez przegranej !
5.Romaszko   Jerzy    5
6.Szacht     Egbert   4
     grało 17 młodzików systemem szwajcarskim. 

            Starsi do 20 lat:
1.Skrzypczak    Jerzy     8 pkt z 8  /100 %/
2.Frankowicz    Grzegorz  6,5
3.Nowokuński    Ireneusz  5
4.Laskowski     Mirosław  5
5.Bielski       Jerzy     4,5
6.Gula          Andrzej   4
      grało 12 juniorów systemem szwajcarskim.
Mistrzostwo Drużynowe województwa:
1.Warmia I   Olsztyn   36,5 pkt
2.Kormoran   Ostroda   25
3.Agro       Szestno   16,5
4.Lenpol     Szczytno  13  
Nie grały Gambit Korsze i Warfama Dobre Miasto - spadek do klasy B.

        Klasa B: 
1.Hetman-Pionier Kętrzyn        55 pkt
2.Budowlani      Bartoszyce     48
3.Warmia II      Olsztyn        35,5
4.LZNS           Iława          33,5
5.Mleczarz       Lidzbark Warm. 31,5
6.Łączność       Olsztyn        24,5
Mistrzostwo Województwa Szkół Podstawowych:
1.ZSG    Łukta      17 pkt
2.ZSG    Miłomłyn   15
3.SP     Poniki     12
4.SP 2   Szczytno   11,5
5.SP 3   Olsztyn,   11 
6.SP 4   Kętrzyn     8
7.SP 12  Olsztyn     6,5
8.SP 3   Nidzica     3

Łukta: Homza Janusz 6 z 7, Kuchciński Krzysztof, Jurga Elzbieta 6 pkt.
Najwięcej punktow: Bloch Lidia 7 z 7.
Mistrzostwo Województwa Szkół Ponadpodstawowych:
1.LO           Szczytno   18 pkt
2.LO 4         Olsztyn    15,5
3.ZS Rolnicza  Karolewo   13,5
4.ZS Elektr.   Olsztyn    12
5.ZS Rolnicza  Morąg       7,5
6.ZSZ          Nidzica     6,5
7.ZS Budowl.   Bartoszyce  6,5
8.LO           Olsztynek   5,5

1 szach. - Krzewski      Dariusz     6,5 z 7 LO 4
           Pichla        K.          6,5     Karolewo
           Kudrzycki     Zbigniew    5       ZS Elektr.
           Nowokuński    Ireneusz    4,5     Szczytno 
2        - Gula          Andrzej     6,5     Szczytno
           Romaszko      Jerzy       5       LO 4
           Hennig        Tadeusz     5       ZS Elektr.
3        - Augustynowicz Małgorzata  7       Szczytno
           Miś           Irena       5,5     Morąg
           Karulak       Małgorzata  5       LO 4

Puchar Prezesa OZSzach - szachy aktywne P-30:
1.Horodyski    Roman     8 pkt z 9
2.Segiet       Janusz    7,5
3.Gregorczyk   Andrzej   7
4.Kubicki      Piotr     6,5
5.Szczawiński  Czesław   6
6.Kudrzycki    Zbigniew  5,5
  grało 32 szachistów systemem szwajcarskim.
Lato - szachy aktywne P-30:
1.Horodyski    Roman      6 pkt z 8
2.Sławiński    Mirosław   5,5
3.Segiet       Janusz     5,5
4.Rudzianiec   K.         5,5
5.Kudrzycki    Zbigniew   5,5
grało 19 szachistów systemem szwajcarskim.
Warszawa - Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży:
  2.Nakielska     Bogusława   7 pkt z 8
  9.Przybysz      Ewa
10.Mieszkowska    Marzena
11.Wróbel         Adela 
12.Leonowska      Maria
Błyskawiczne
Mistrzostwo województwa pod patronatem "Gazety Olsztyńskiej":
1.Horodyski     Roman      12 pkt z 15
2.Krzewski      Dariusz    11,5
3.Sławiński     Mirosław   10,5
4.Domozych      Zbigniew   10
5.Hirnik        Henryk     10
6.Kudrzycki     Zbigniew   10
7.Krzywicki     Dariusz     8,5
w eliminacjach grało 53 szachistów.    

         Święto Kolejarza:  
1.Kilanowski    M.    9,5 pkt z 11
2.Sławiński     M.    8
3.Domozych      Z.    7
4.Horodyski     R.    7
5.Frankowicz    G.    7
w eliminacjach grało 38 szachistów.

         1-go Maja:
1.Kilanowski    M.    10,5 z 11
2.Skrzypczak    J.     9
3.Hirnik        H.     8
4.Liburski      A.     7
5.Sławiński     M.     6
6.Kubicki       P.     5
w eliminacjach grało 44 szachistów.

           Letni:
1.Sławiński   M.   10,5 pkt z 11
2.Hirnik      H.   10
3.Kupryjaniuk T.    7,5
4.Rudzianiec  K.    6
5.Frankowicz  G.    5
w eliminacjach grało 38 szachistów.

         Młodzieżowy:
1.Kraszewski   D.    9 pkt z 11
2.Skrzypczak   J.    9
3.Nowak        K.    8
4.Rudzianiec   K.    7
5.Hennig       T.    5
6.Frankowicz   G.    5
7.Szacht       E.    5

        Puchar Prezesa Klubu Warmia:
1.Kilanowski   M. 10 pkt  z 11
2.Nowak        K.   8,5
3.Skrzypczak   J.   8,5
4.Sławiński    M.   8
5.Frankowicz   G.   7
6.Kudrzycki    Z.   7
w eliminacjach grało 30 szachistów.

           Wiosenny:
1.Kilanowski   M.   6,5 pkt  z 8
2.Segiet       J.   5,5
3.Krzewski     D.   5,5
4.Kudrzycki    Z.   5
5.Kubicki      P.   3,5
w eliminacjach grało 18 szachistów.

        Otwarcia sezonu szachowego:
1.Rudzianiec   K.   9 pkt z 10
2.Krzewski     D.   8
3.Domozych     Z.   7,5
4.Szacht       E.   5,5
5.Kudrzcki     Z.   5.5
w eliminacjach grało 28 szachistów.
Klasyfikacyjne
      O II-gą kategorię:
1.Hennig      Tadeusz    7.5 pkt z 9
2.Wojtunik    Piotr      7
3.Pniewski    Wiesław    5
 
   Puchar Prezesa Okręgowego Związku Szachowego
1.Sławiński   Mirosław  7,5 pkt  z 8
2.Krzewski    Dariusz   7
3.Sokół       Antoni    7
4.Krzywicki   Dariusz   6,5
5.Szyndler    Stanisław 6,5
6.Probola     Grzegorz  6,5
grało 47 szachistów systemem szwajcarskim.
Korespondencyjne
       1 Finał Pucharu Warmii i Mazur
1.Kowalczyk     Ryszard     12,5 pkt  z 15
2.Zalewski      Janusz      12,5          Suwałki
3.Kenig         Jerzy       11,5
4.Kułakow       Władysław   10,5
7.Sumiński      Krzysztof    9,5
8.Krauzewicz    Jan          8,5
9.Sternik       Ryszard      8
        były to jednocześnie mistrzostwa województwa:
1.Kowalczyk     Ryszard
2.Kenig         Jerzy
3.Kułakow       Władysław 
4.Sumiński      Krzysztof
5.Krauzewicz    Jan
6.Sternik       Ryszard

       24 Mistrzostwo Polski
7.Babiak    Józef    11 pkt z 17
9.Stempka   Jerzy    10,5

      Półfinał mistrzostw Polski kobiet:
9.Romanowska Ewa

      Półfinał 24 Mistrzostw Polski:
Gr. 2 -   3.Skrzypczak  Jerzy     12 pkt z 15  bez awansu
Gr. 4 - 1-3.Stempka     Jerzy     11 pkt z 11  awans !
Gr. 5 -   4. Gregorczyk Krzysztof 13 z 16

      Finał 5 memoriału Czerniakowa:
16.Sternik Ryszard 5,5 pkt z 19.

       Drużynowe Mistrzostwo Polski:
           1 Liga
 3.Olsztyn !!
1 szach. - Pogorzelski Marek     7 pkt z 10
2        - Gregorczyk  Krzysztof 4
3        - Stempka     Jerzy     7,5
4        - Skrzypczak  Jerzy     7
5        - Badowski    Józef     4         Korsze
6        - Sternik     Ryszard   6,5
7        - Sławińska   Ewa       5
8        - Tymoszczuk  Marek     6,5

          2 Liga 
 9.Olsztyn I
1 szach. - Włosiński     Tomasz     3 pkt z 10 Wyszembork
2        - Krauzewicz    Jan        3          Lubawa
3        - Sudak         Wacław     1          Szczytno
4        - Bielski       Jerzy      4  
5        - Nowak         Krzysztof  2,5        Mrągowo
6        - Sapierzyński  Tadeusz    3,5        Kętrzyn
7        - Soroka        Alicja     5
8        - Szacht        Egbert     6,5
Ewidencja
W województwie Olsztyńskim zarejestrowanych jest 163 szachistów.

poprzedni rok góra nastepny rok