Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1984 nastepny rok

Mistrzostwo województwa:
1.Skrzypczak   Jerzy        9 pkt z 11
2.Szacht       Egbert       7
3.Sobieraj     Sławomir     7
4.Krzewski     Dariusz      6,5
5.Neugebauer   Mieczysław   6,5
6.Pogorzelski  Marek        6,5
7.Probola      Grzegorz     4,5
Półfinał mistrzostw województwa:
1.Krzewski      Dariusz       9,5 pkt z 11
2.Szacht        Egbert        9
3.Gregorczyk    Krzysztof     7,5
4.Szymański     Jan           7,5
5.Sobieraj      Sławomir      7
6.Neugebauer    Mieczysław    6,5
7.Kohnke        T.            6,5
8.Grabarczyk    W.            6,5
9.Bielski       Jerzy         6,5
grało 30 szachistów systemem szwajcarskim.
Mistrzostwo miasta Olsztyn:
1.Skrzypczak    Jerzy     9 pkt z 10
2.Sławiński     Mirosław  7,5
3.Krzywicki     Dariusz   6,5
4.Kędzia        Janusz    6
5.Liburski      Adam      4,5
6.Krzewski      Dariusz   4,5
Mistrzostwo województwa juniorów:
       Młodzicy do 17 lat:
1.Sawicki       J.         7,5 pkt z 8  Korsze
2.Frankowicz    Maciej     7,5
3.Szlachtowicz  M.         5,5
4.Golon         Tomasz     5
5.Kruk          Tomasz     4,5
6.Golon         Piotr      4
      grało 15 młodzików systemem szwajcarskim.

       Starsi do 10 lat:
1.Hennig       Tadeusz     7 pkt z 9
2.Skonieczny   Jerzy       6
3.Młodkowski   Cezary      5,5
4.Kwiatkowski  Andrzej     5,5
5.Chowaniec    Jarosław    4          Mrągowo
6.Kita         J.          4          Mrągowo
      grało 12 juniorów systemem szwajcarskim.
Drużynowe mistrzostwo wjewództwa:
1.Warmia         Olsztyn      62 pkt
2.Budowlani      Bartoszyce   49
3.Kormoran       Ostróda      48,5
4.AZS-WSP        Olsztyn      48
5.Hetman-Pionier Kętrzyn      46,5
6.Gambit         Korsze       45,5
7.Łączność       Olsztyn      32,5

           Klasa B:
1.Roszada     Iława       28,5 pkt
2.LZS         Mrągowo     26
3.AZS-ART     Olsztyn     24,5
4.Łyna        Nidzica     17
Mistrzostwo wojewodztwa Szkół Podstawowych:
1.ZSG    Korsze      15 pkt
2.ZSG    Kiwity      13
3.SP 1   Mrągowo     10
4.SP 25  Olsztyn      9,5
5.SP     Słonecznik   9,5
6.SP 3   Ostróda      9
      grało 13 Szkół.

Dziewczęta:1.Kozakiewicz Joanna     6 pkt z 6 Kiwity
           2.Zglińska    Elżbieta   5         Korsze
           3.Tabaka      Anna       4.5       Wielbark
           4.Baczyńska   Anna       4   
           5.Zdrójkowska Dorota     3,5
           6.Jędrzejczyk Agnieszka  3,5       Mrągowo

Chłopcy:   1.Suchodolski Dariusz    6 pkt z 6 Korsze
           2.Ziniewicz   Jerzy      6         Korsze
           3.Bunalski    Robert     5         Ostróda 
           4.Wanagiel    J.         4,5       Spręcowo
           5.Miś         Piotr      4         Słonecznik
           6.Tarasewicz  Leszek     4         Stawiguda
           7.Burnat      Grzegorz   4         Kiwity
Mistrzostwo województwa Szkół Ponadpodstawowych
1.LO 4    Olsztyn      15 pkt
2.LO 2    Olsztyn      14
3.LO      Szczytno     10
4.LO 3    Olsztyn      10
5.LO      Lidzbark      7
6.ZSZ     Nidzica       7
7.ZSZ     Morąg         0

Dziewczęta:1.Mortka      E.  6 pkt z 6 Mrągowo
           2.Jeglińska   J.  5         LO 4 Olsztyn
           3.Rogacz      A.  5         Szczytno
           4.Tarnowska   A.  3         LO 2 Olsztyn
           5.Buder       E.  3         LO 3 Olsztyn

Chłopcy:   1.Szacht      E.  6 pkt z 6 LO 2 Olsztyn
           2.Kubicki     P.  5         LO 2 Olsztyn
           3.Krzewski    D.  4         LO 4 Olsztyn
           4.Romaszko    J.  4         LO 4 Olsztyn
           5.Młodkowski  C.  4         LO 3 Olsztyn
Olsztyn - Eliminacje Ogólnopolskie Szkół Podstawowych:
 6.ZSG  Korsze  14 pkt
11.ZSG  Kiwity   10
Dziewczęta: 3.Kozakiewicz Joanna   5,5pkt z 8 Kiwity
            6.Zglińska    Elżbieta  5,5       Korsze
Chłopcy:    poza czołówką.
Eliminacje Ogólnopolskie Szkół Ponadpodstawowych:
1.LO 4  Olsztyn  18 pkt
7.LO 2  Olsztyn  13

LO 4: Krzewski Dariusz, Romaszko Jerzy, Jeglińska J. - awans do finału.
Ostrołęka - Półfinał Regionu Północno-Wschodniego młodzieży do 20 lat:
  6.Krzewski    Dariusz      6 pkt z 9
  9.Hennig      Tadeusz      5,5
12.Szacht       Egbert       5
14.Skonieczny   Jerzy        5
16.Wojtunik     Piotr        5
30.Araśniewicz  Grzegorz     4
32.Kwiatkowski  Andrzej      4
38.Wieliczko    Mieczysław   3
bez awansu.
Augustów - Półfinał Regionu Północno-Wscodniego młodzików do 17 lat:
Zglińska    E.  5 pkt z 9 Korsze
Araśniewicz B.  4,5       Bartoszyce
Kłopotowska R.  4.5       Korsze
Wileńska    E.  4         Lubawa
          bez awansu.
Sawicki     J.  6 pkt z 9 Korsze
Frankowicz  M.  5    
Gul         T.  4,5       Lubawa
Golon       T.  4
Rotsztajn   I.  3
Golon       P.  3
         bez awansu.
6 Wielki o Puchar Dyrektora DKK
1.Jabłonowski   Zbigniew  9 pkt z 11
2.Kilanowski    Marek     8
3.Kędzia        Janusz    8
4.Szymański     Jan       7,5
5.Krzywicki     Dariusz   7,5
6.Szacht        Egbert    7
7.Sławiński     Mirosław  7
8.Pniewski      Wiesław   7
grało 42 szachistów systemem szwajcarskim.
Klasyfikacyjne
          O I-szą kategorię:
1.Frankowicz Grzegorz  11 pkt z 13
2.Hennig     Tadeusz   10
3.Bielski    Jerzy     10
4.Sikorski   Zbigniew  10
5.Pniewski   Wiesław    9
6.Szydler    Stanisław  8

          O III-cią  kategorię:
1.Frankowicz Maciej    12 pkt z 13
2.Radecki    W.        11,5
3.Marks      M.         9,5
4.Golon      T.         8,5
Błyskawiczne
Mistrzostwo województwa pod patronatem "Gazety Olsztyńskiej":
1.Skrzypczak      Jerzy     18,5 pkt z 19 !!
2.Kilanowski      Marek     17,5
3.Krzewski        Dariusz   16,5
4.Swięcicki       Stanisław 15,5       Morąg
5.Szacht          Egbert    13,5
6.Probola         Grzegorz  13,5
       w eliminacjach grało 42 szachistów.

          ZakończeniePucharu DKK
1.Sławiński    M.   9,5 pkt  z 11
2.Krzewski     D.   8
3.Krzywicki    D.   7
4.Kilanowski   M.   7
5.Hennig       T.   6,5 
6.Frankowicz   G.   6,5
        w eliminacjach grało 33 szachistów. 

               Letni
1.Krzewski     D.   8 pkt z 9
2.Bielski      J.    7,5
3.Frankowicz   G.   7
4.Szacht       E.   6
       w eliminacjach grało 27 szachistów.

          Otwarcia sezonu szachowego 
1.Daniluk    J.  9,5 pkt z 11
2.Domozych   Z.  7,5
3.Frankowicz G.  7
4.Święcicki  S.  6
5.Krzewski   D.  6
6.Probola    G.  6
       w eliminacjach grało 42 szachistów.

    38 Rocznica powstania sekcji szachowej
1.Krzewski   D.  9 pkt z 11
2.Święcicki  S.  9
3.Szacht     E.  7
4.Daniluk    J.  7
        w eliminacjach grało 42 szachistów.
II-gą Ligę
Ełk
LKS PRiM Ełk - Warmia Olsztyn 7,5:12,5
  Sławiński M., Wojtunik, Frankowicz M. po 2 pkt, Kędzia i Krzewski po 1,5,
  Skrzypczak, Jabłonowsk i Szacht po 1, Soroka A. 0,5, Jeglińska 0.

Olsztyn
Warmia Olsztyn - Pogoń Łapy 15,5:4,5
  Probola, Kędzia po 2 pkt, Sokół, Frankowicz M. i Jeglińska po 1,5, 
  Skrzypczak, Sławiński M. i Wojtunik po 1, z 2, Soroka A., Szacht i Krzewski 
  po 1 z 1, Szczawiński 0,5 z 1.

Olsztyn
Warmia Olsztyn - AZS Warszawa  8:12
Jabłonowski, Szacht i Jeglińska po 1,5 z 2,
Gregorczyk K., Frankowicz M.i Krzewski po 1,
Skrzypczak 0,5,
Sławiński M, Soroka A. i Probola 0.
Korespondencyjne
      Półfinał 25 mistrzostw Polski
Gr. 2 - 16.Tymoszczuk   Marek   2,5 pkt z 17
    3 - 14.Bitowt       Czesław 6
    5 -  7.Turczynowicz Jerzy   9,5
      
         23 mistrzostwo Polski
7.Babiak  Józef  11 pkt z 18
9.Stempka Jerzy  10,5.

poprzedni rok góra nastepny rok