Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1985 nastepny rok

Mistrzostwo województwa
1.Krzewski     Dariusz    8,5 pkt z 10
2.Krzywicki    Dariusz    8,5
3.Sławiński    Mirosław   8
4.Szacht       Egbert     5
5.Sobieraj     Sławomir   4,5           Mrągowo
6.Kędzia       Janusz     4,5
7.Franowicz    Grzegorz   4,5
8.Wojtunik     Piotr      4,5
Półfinał mistrzostw województwa:
 1.Horodyski     Roman      9 pkt z 11
 2.Szacht        Egbert     9
 3.Sawicki       Jarosław   7,5        Korsze
 4.Grajewski     Z.         7,5
 5.Sikorski      Zbigniew   7,5
 6.Leśniewski    Z.         7         Białystok
 7.Michalski     E          7
 8.Pniewski      Wiesław    7
 9.Molenda       A.         7
10.Golon         Tomasz     7
       grało 38 szachistów systemem szwajcarskim.
Mistrzostwo miasta Olsztyn
1.Sławiński   Mirosław     8,5 pkt  z 11
2.Frankowicz  Grzegorz     8
3.Krzywicki   Dariusz      8
4.Kędzia      Janusz       7,5
5.Sikorski    Zbigniew     6
6.Domozych    Zbigniew     5,5

            Finał B:
1.Strzyż       Wiesław     9 pkt z 11
2.Frankowicz   Grzegorz    9
3.Bielski      Jerzy       8,5
4.Ankowski     Henryk      7,5
5.Woźniak      Henryk      7
       grało 29 szachistów systemem szwajcarskim.
Mistrzostwo województwa juniorów
           Młodzicy do 17 lat:
1.Frankowicz   Maciej     7 pkt z 8
2.Drzazga      Ryszard    6,5
3.Golon        Tomasz     5
4.Sawicki      Jarosław   5           Korsze
5.Feliński     Mariusz    5           Nidzica
6.Golon        Piotr      5
       grało 18 młodzików systemem szwajcarskim.

              Starsi do 20 lat:
1.Szacht      Egbert     6 pkt z 6
2.Hennig      Tadeusz    4,5
3.Wojtunik    Piotr      3,5
4.Strzyż      Wiesław    2
5.Młodkowski  Cezary     2
Drużynowe mistrzostwo województwa
1.Warmia         Olsztyn     26 pkt
2.AZS-WSP        Olsztyn     22,5
3.Kormoran       Ostróda     22
4.Budowlani      Bartoszyce  21,5
5.Hetman-Pionier Kętrzyn     16
6.Roszada I      Iława       11

             Klasa B:
1.AZS-ART.    Olsztyn        56,5 pkt
2.Gambit      Korsze         49,5
3.Łyna        Nidzica        39,5
4.MDK         Mrągowo        36,5
5.Roszada II  Iława          21,5
6.Jubilatek   Lidzbark Warm. 16,5
Mistrzostwo województwa Szkół Podstawowych
1.ZSG      Korsze     15 pkt
2.SP 24    Olsztyn    13
3.ZSG      Kiwity     12
4.SP       Zalewo     11
5.SP 1     Nidzica    11
6.SP 25    Olsztyn    10,5
 
Dziewczęta: 1.Leń         Katarzyna  5 pkt z 5
            2.Baczyńska   Anna       4
            3.Radowska    Monika     4
            4.Wołejko     Małgorzata 3
            5.Zdrójkowska Dorota     3
            6.Fettych     Anna       3
Chłopcy:    1.Kruk        Tomasz     5 pkt z 5
            2.Niemiro     Piotr      4
            3.Golon       Piotr      4
            4.Golon       Tomasz     4
            5.Drzazga     Radosław   4
            6.Błędowski   Marek      4
            7.Kulikowski  Piotr      4
Mistrzostwo województwa Szkół Ponadpodstawowych
1.LO     Bartoszyce   12 pkt
2.LO     Mrągowo      12
3.LO 2   Olsztyn      11,5
4.LO     Ostróda       9
Warszawa - Półfinał Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży
12.Frankowicz    Maciej     6 pkt z 9
16.Sawicki       Jarosław   5,5
19.Kruk          Tomasz     5
22.Golon         Tomasz     5
39.Suchodolski   Dariusz    4,5       Korsze
Augustów - Makroregion Północno-Wschodni

3.Zglińska       Elżbieta  6,5 pkt z 9 Korsze
5.Kłopotowska    Renata    6
6.Araśniewicz    Bożena    5,5         Bartoszyce

1.Szacht         Egbert     7 pkt z 9
    grało 39 juniorów.

 Klasyfikacja klubowa:
  6.Gambit     Korsze
12.Warmia     Olsztyn
17.Budowlani   Bartoszyce
O II-gą Ligę

Pułtusk
Nadnarwianka Pułtusk - Warmia Olsztyn  8:12

Ostrołęka
WLKS Ostrołęka - Warmia Olsztyn 4,5:15,5
   Kędzia, Liburski, Krzewski, Soroka A., Frankowicz N. I Golon T. po 2 pkt,
   Gregorczyk K., Szacht i Wojtunik po 1, Leń 0,5.

Olsztyn
Warmia Olsztyn - Kamena Suwałki 17:3
 Jabłonowski, Soroka A., Krzewski, Frankowicz M. po 2,
 Kędzia, Szacht, Leń po 1,5,
 Skrzypczak i Gregorczyk K. po 1 z 1, Pogorzelski 0,5 z 1.

Olsztyn
Warmia Olsztyn - Olimpia Piekary Śląskie 9.5:10.5
  Pierwszy mecz 6:4 dla Warmii !
Znowu „wesoły” wieczór niektórych z młodziezy.
   W dugim meczu: Kędzia i Pogorzelski i Szacht po 1 pkt, Sławiński M. 0,5,
   Skrzypczak, Gregorczyk K., Soroka A, Krzewski, Frankowicz i Leń 0.
Puchar Prezesa Okręgowego Związku Szachowego P'30
1.Krzewski      Dariusz    8 pkt z 9
2.Szacht        Egbert     7,5
3.Szymański     Jan        6
4.Liburski      Adam       6
5.Hennig        Tadeusz    6
6.Bielski       Jerzy      6
7.Sikorski      Zbigniew   6
       grało 36 szachistów systemem szwajcarskim.
Wrocław - Międzynarodowy Drużynowy o Puchar Ministra Komunikacji
3.Warmia Olsztyn !!
wygrane:   Pogoń      Oleśnica       5:1
           Żeleznicar Sarajevo       5:1
           Kolejarz   Zielona Góra   4:2
           Lokomotive Gera         3,5:2,5
remisy:    Piast      Legnica         3:3
           Polonia    Wrocław        3:3
przegrane: Pecs       Budapest     2.5:3.5
           Hetman     Wrocław      2,5:3,5
Warmia Puchar, Horodyski i Krzewski - nagrody.
Horodyski 7 pkt z 8, Sławiński M. i Krzewski po 6, Wojtunik 4.5,
Frankowicz M. 2,5, Golon T. 2.
Klasyfikacyjny
1.Hennig      Tadeusz     10 pkt z 11
2.Pniewski    Wiesław     8,5
3.Nowakowski  Bogdan      8
4.Milewski    Adam        7
5.Drzazga     Radosław    6,5 
     grało 24 szachistów systemem szwajcarskim.
7 Wielki o Puchar Dyrektora DKK
 1.Puszczewicz Krzysztof    8,5 z 10    Polanica
 2.Krzywicki   Dariusz      8   z 11
 3.Szyndler    Stanisław    8
 4.Krzewski    Dariusz      8
 5.Szymański   Jan          8
 6.Szacht      Egbert       7,5
 7.Wojtunik    Piotr        7,5
 8.Kędzia      Janusz       7
 9.Hennig      Tadeusz      7
10.Sternik     Ryszard      6,5
11.Kowalczyk   Ryszard      6,5
12.Bilecki     Michał       6,5
grało 45 szachistów systemem szwajcarskim.
Puszczewicz nie grał ostatniej partii.
Błyskawiczne
Mistrzostwo województwa pod patronatem "Gazety Olsztyńskiej"
1.Sławiński  Mirosław  11 pkt z 11  /100%
2.Krzywicki  Dariusz    9
3.Horodyski  Roman      8
4.Szacht     Egbert     6
5.Bielski    Jerzy      6
6.Hennig     Tadeusz    6
    w eliminacjach grało 48 szachistów.

           1 Maja
1.Krzewski    D.  9 pkt z 11
2.Sławiński   M.  9
3.Szacht      E.  7
4.Frankowicz  G.  7
5.Bielski     J.  7
   w eliminacjach grało 30 szachistów.

       Jezioro Krzywe - Przystań Kolejarz
1.Skrzypczak  J.  8,5 pkt z 11
2.Sławiński   M.  7,5
3.Krzywicki   D.  6,5
4.Horodyski   R.  6 
5.Szacht      E.  6
 w eliminacjach 20 szachistów.

       Zakończenie Mistrzostw województwa  
1.Krzywicki    D.   10 pkt z 11
2.Kupryjaniuk  T.    9
3.Hennig       T.    8
4.Frankowicz   G.    7
5.Sławiński    M.    7
6.Bielski      J.     7
w eliminacjach 28 szachistów.

         Zakończenie Pucharu DKK
1.Krzywicki    D.  10 pkt z 11
2.Skrzypcak    J.  10
3.Hennig       T.   8
4.Sikorski     Z.   7
5.Szachrt      E.   6,5
w eliminacjach 40 szachistów.
Warszawa - Mistrzostwo Polski Geodetów
4.Sternik Ryszard
grało 48 szachistów
2.Olsztyn  - Zakład Pracy
3.Olsztyn - Stowarzyszenie Geodetów Polskich. 
Sternik Ryszard, Furlepa Zdzisław i Adam.
Korespondencyjne
     5 Młodzieżowe Mistrzostwo Polski 
1.Romaszko    Jerzy
2.Szacht       Egbert

    24 Mistrzostwo Polski:
 8.Stempka  Jerzy  9 pkt z 16
16.Babiak    Józef  2

    26 półfinał Mistrzostw Polski
3-4.Sternik Ryszard - odpadł Bergerem.

         Drużynowo 
1 Liga - 10.Olsztyn i spadek
2 Liga - 11. Olsztyn II  i spadek

poprzedni rok góra nastepny rok