Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 1986 nastepny rok

Mistrzostwo województwa:
 1.Szacht      Egbert   2050    8,5 pkt z 11
 2.Plesiuk     Andrzej  2055    8,5
 3.Hennig      Tadeusz  2000    8
 4.Krzewski    Dariusz  2060    8
 5.Sławiński   Mirosław 2191    6,5
 6.Kupryjaniuk Tomasz   2050    5
 7.Kędzia      Janusz   2000    4,5
 8.Frankowicz  Grzegorz 2000    4,5
 9.Nowakowski  Bogdan   2000    4
10.Sokół       Antoni   2000    4
Sędzia Główny  - Gregorczyk  Andrzej
       Rundowy - Szczawiński Czesław
Półfinał mistrzostw województwa:
1.Hennig       Tadeusz   II  8 pkt z 11
2.Nowakowski   Bogdan     I  7,5
3.Michalski    Edmund     I  7         Katowice
4.Święcicki    Stanisław  I  7
5.Bielski      Jerzy     II  7
6.Radecki      Wojciech  II  7
7.Łożyński     Piotr     II  6,5
8.Harasim      Wiesław  III  6,5
9.Kruk         Tomasz    II  6
10.Sawicki     Jarosław  II  6         Korsze
11.Kwiatkowski Roman     II  5,5
12.Pniewski    Wiesław   II  5,5
Sędzia - Szczawiński Czesław  
grało 23 szachistów systemem szwajcarskim.
Mistrzostwo miasta Olsztyn
 1.Krzewski      Dariusz   2060   9 pkt z 11
 2.Horodyski     Roman     2000   8
 3.Plesiuk       Andrzej   2055   8 
 4.Kupryjaniuk   Janusz    1800   7,5
 5.Szacht        Egbert    2050   7,5
 6.Kupryjaniuk   Tomasz    2000   7
 7.Bielski       Jerzy     1800   7
 8.Radziński     Tomasz           7
 9.Nowakowski    Bogdan    2000   7
10.Kędzia        Janusz    2000   6,5
11.Woźniak       Henryk    1800   6,5
12.Kwiatkowski   Roman     1800   6
13.Bartkowiak    Marek     1800   6
14.Harasim       Wiesław   1600   6
15.Szyndler      Stanisław 1800   6 

Sędzia - Szczawiński Czesław
    grało 36 szachistów systemem szwajcarskim.
Drużynowe mistrzostwo województwa
1.AZS-WSP        Olsztyn      41 pkt
2.Warmia         Olsztyn      38,5
3.AZS-ART.       Olsztyn      31
4.Budowlani      Bartoszyce   29,5
5.Hetman-Pionier Kętrzyn      23
6.Kormoran       Ostróda      17

Klasa C:
Gr. 1 - 1.LZS    Kwiecewo     9 pkt
        2.LZS    Lubomino     8
        3.LZS    Cerkiewnik   7
Gr. 2 - 1.LZS    Lipowo      19 pkt
        2.LZS   Kiwity       15
        3.LZS   Bisztynek     8
        4.LZS   Stryjewo      6
Gr. 3 - 1.LZS   Kozłowo      24 pkt
        2.LZS   Dąbrówno     22,5
        3.LZS   Rozdroże     19,5
        4.LZS   Napiwoda      3,5
        5.LZS   Łysakowo      2,5
Najlepsze wynki indywidualne i kategorie
 1.Matusiak     P Kozłowo  7 pkt z 7   IV
 2.Lisowki      W Kozłowo  7     z 8   IV
 3.Cegiełka     J Dąbrówno 6     z 6   IV
 4.Juchniewicz  S Lipowo   6     z 6   IV
 5.Gęsicki      W Rozdroże 5,5   z 6   V
 6.Batyra       S Rozdroże 5     z 6   V
 7.Szczepkowski J Kozłowo  4,5   z 8   V
 8.Pasztulaniec J Kozłowo  4     z 7   V
 9.Malinowski   K Lipowo   4     z 5   V
10.Kamionka     M Lipowo   4     z 6   V
11.Grygo        S Lipowo   4     z 6   V
Mistrzostwo województwa juniorów
          Młodzicy do 17 lat :
 1.Golon        Tomasz    III  7,5 pkt z 9
 2.Urbanowicz   Maciej    III  6,5                  25/48
 3.Miśkiewicz   Wojciech   IV  6,5        Iława     25/46.5
 4.Rabij        Tomasz     IV  5,5        Mrągowo   27.0
 5.Golon        Piotr     III  5,5                  24.5/42,5
 6.Flis         Grzegorz   IV  5,5        Korsze    24,5/41,5
 7.Kamecki      Andrzej    IV  5,5        Iława     21.0
 8.Szczepanek   Piotr       V  5    IV    Mrągowo   28.0
 9.Leń          Katarzyna III  5                    26.0
10.Radowska     Monika     IV  5                    19.0
11.Suchodolski  Dariusz   III  4,5        Korsze    28.0     
12.Korkus       Marcin    III  4,5                  27.0
13.Ciechanowski Adam           4,5                  26,5
14.Słowikowski  Marek          4
 
    grało 20 młodzików systemem szwajcarskim.

           Starsi do 20 lat:
 1.Frankowicz  Maciej   II   8 pkt z 9
 2.Sawicki     Jarosław II   8          Korsze
 3.Pucer       Dariusz  II   6          Kętrzyn
 4.Krubnik     Mariusz  IV   5,5        Ostróda
 5.Żuralski    Marek    IV   5          Iława
 6.Kiliańczyk  Paweł    II   4,5        Kętrzyn
 7.Feliński    Mariusz  IV   3,5        Nidzica
 8.Milewski    Adam     IV   2,5
 9.Jankowski   Andrzej       1
10.Dunikowski  Piotr         1          Nidzica
Sędzia - Nowakowski Bogdan
Mistrzostwo miasta Olsztyna juniorów
 1.Frankowicz    Maciej     II  10,5 pkt  z 13
 2.Milewski      Adam      III  10
 3.Kruk          Tomasz     II  9,5
 4.Golon         Tomasz    III  9
 5.Leń           Katarzyna III  6
 6.Radowska      Monika     IV  6
 7.Mackiewicz    Grzegorz    V  5,5
 8.Ostrowski     Andrzej     V  5
 9.Urbanowicz    Maciej    III  5
10.Golon         Piotr     III  4,5
11.Korzeniewska  Magdalena  IV  4
12.Korkus        Marcin     IV  4
13.Rochowicz     Krzysztof      4
Sędzia - Gregorczyk Krzysztof 
      grało 22 juniorów systemem szwajcarskim. 
1 Akademickie Mistrzostwo Olsztyna
 1.Kupryjaniuk  Tomasz    2000  8,5 pkt  z 11 42.75
 2.Krzywicki    Dariusz   2140  8,5           42.75
 3.Plesiuk      Andrzej   2055  7,5
 4.Horodyski    Roman     2000  6,5      
 5.Święcicki    Stanisław 2000  5,5           25.50
 6.Łożyński     Piotr     1800  5,5           25.25
 7.Nowakowski   Bogdan    2000  5
 8.Krzewski     Dariusz   2060  4,5           23.25
 9.Frankowicz   Grzegorz  2000  4,5           22.75
10.Sokół        Antoni    2000  4,5           17.75
11.Furlepa      Adam      2000  4
12.Sobieraj     Sławomir  2000  1,5
Sędzia - Gregorczyk Andrzej
Mistrzostwo juniorów Łączność - do 15 lat
1.Panka      Arkadiusz    11 pkt z 15
2.Ragan      Maksymilian  10,5
3.Przekwas   Remigiusz    10,5
4.Sawko      Wojciech     10,5
5.Jabłoński  Łukasz       10,5
6.Kowalczyk  Kamil        10,5
Mistrzostwo Liceum Ekonomicznego Olsztyn
1.Bizunowicz Stanisław 11,5 pkt  z 14
2.Achciński  Krzysztof 11,5
3.Skowronek  Waldemar  11,5
4.Ruść       Jan       10,5
5.Kominiuk   Krzysztof  9,5
Wrocław - Mistrzostwo Polski Geodetów

3.Sternik Ryszard
    grało 42 szachistów
2.Olsztyn - Zakład Pracy
3.Olsztyn - Stowarzyszenie Geodetów Polskich 
   Sternik Ryszard, Furlepa Zdzisław i Adam.
Mistrzostwo województwa Polskiego Związku Niewidomych
1.Łożyński    Piotr       II  9 pkt z 11
2.Ratajczak   Zdzisław    II  7
3.Dołowy      Jerzy      III  6
4.Ziółkowski  Arkadiusz    V  5,5     IV
5.Woronowicz  Lech        IV  5
6.Sobczak     Tadeusz    III  4,5 
7.Derwiński   Franciszek  IV  3,5
8.Gleba       Maria           3
Łączność Olsztyn
Turniej Juniorów - Miesiąc Pamięci Narodowej
Młodzicy do 15 lat:
1.Przekwas   Remigiusz  8,5 pkt z 11 IV
2.Mackiewicz Krzysztof  8             V  37.50
3.Wojtunik   Krzysztof  8             V  35.50
4.Sawko      Wojciech   7
5.Kowalczyk  Kamil      6,5
6.Pokrzywka  Marek      5,5              34.00
7.Panka      Arkadiusz  5,5              21.25
Mistrzostwo Juniorów do 15 lat Klubu Łączność Olsztyn
 1.Panka       Arkadiusz    11 pkt z 15
 2.Ragan       Maksymilian  10,5
 3.Przekwas    Remigiusz    10,5
 4.Sawko       Wojciech     10,5
 5.Jabłoński   Łukasz       10,5
 6.Kowalczyk   Kamil        10,5
 7.Mackiewicz  Krzysztof    10
 8.Mackiewicz  Piotr        10
 9.Kulesza     Tomasz        9
10.Piórkowski  Paweł         8,5
 Sędzia - Kuleszo Jerzy
Mrągowo - Puchar Przewodniczącego Zarządu Głównego
Polskiego Związku Niewidomych
22.Łożyński Piotr   5 pkt z 11
grało 32 szachistów.
Sędzia - Nowakowski Bogdan
9 Wielki o Puchar Dyrektora DKK
 1.Sławiński   Mirosław   2189  11 pkt z 11 /100%
 2.Kupryjaniuk Tomasz     2000   8,5             Korsze
 3.Kędzia      Janusz     2000   8
 4.Wojtunik    Piotr      1800   7,5      45.5
 5.Kupryjaniuk Janusz     1800   7,5      43.5   Korsze
 6.Szyndler    Stanisław  1800   7        46.5
 7.Bielski     Jerzy      1800   7        44.0
 8.Szacht      Egbert     2050   7        38.5
 9.Korsak      Ewa        1700   6,5      42.0   Ostróda
10.Hennig      Tadeusz    1800   6,5      39.0
11.Wożniak     Henryk     1800   6,5      
12.Radowska    Monika     1200   6,5      34.0     III
13.Molenda     Andrzej    1600   6        46.0     II
14.Pniewski    Wiesław    1800   6        44.0
15.Frankowicz  Maciej     1800   6        41.0
grało 46 szachistów systemem szwajcarskim.
Sędzia - Nowakowski Bogdan
Klasyfikacyjne

        O I-szą kategorię
1.Szyndler     Stanisław   II  9 pkt z 11
2.Bielski      Jerzy       II  8,5
3.Pniewski     Wiesław     II  8
4.Golon        Piotr      III  7,5
5.Woźniak      Henryk      II  7
6.Leń          Katarzyna  III  5,5
7.Bizunowicz   Stanisław  III  5,5
8.Golon        Tomasz     III  5,5
9.Milewski     Adam       III  5
10.Saran       Arkadiusz   II  5   /grał 6 partii
Sędzia - Szczawiński Czesław 

          O III-cią kategorię
1.Klemt        Gerard      IV  10 pkt z 10
2.Strzyż       Jan        III   5
3.Drygas       Bogumił    III   4,5
4.Wasiak       Jerzy      III   4
turniej dwukołowy - 6 zawodników
Sędzia - Gregorczyk Krzysztof
Augustów - Strefowe Igrzyska Młodziezy Szkolnej
7.Kozakiewicz Joanna
Nisko - Mistrzostwo Polski Nauczycieli - ZNP
6.Żmudzińska Helena - Iława
Błyskawiczne
     Otwarcie sezonu szachowego
1.Węglorz     L.   10,5 pkt z 11
2.Sławiński   M.    9,5
3.Skrzypczak  J.    8,5
4.Frankowicz  G.    7,5
5.Plesiuk     A.    7,5
6.Bielski     J.     6
    w eliminacjach 29 szachistów.

      Zakończenie mistrzostw miasta Olsztyna
1.Sławiński    M.  9 pkt  z 11
2.Horodyski   R.   9
3.Krzewski    D.   8
4.Szacht      E.   7
5.Święcicki    S.   7
6.Skrzypczak  J.   7
     w eliminacjach 37 szachistów.
Korespondencyjne

       3 Puchar Warmii i Mazur
 1. (1) Tymoszczuk     Marek     12,5 pkt z 16 Bartoszyce      
 2. (2) Kowalczyk      Ryszard   11,5
 3. (3) Saik           Piotr     10,5          Kętrzyn
 6. (4) Saran          Arkadiusz 10            Bartoszyce
10. (5) Onufrijuk      Benedykt   5,5          Bartoszyce
11. (6) Talkowski      Stanisław  5,5          Lidzbark Warm.
12. (7) Sapierzyński   Tadeusz    5            Kętrzyn
13. (8) Plawgo         Andrzej    4,5          Iława
jednocześnie były to mistrzostwa województwa Olsztyńskiego
- kolejność w nawiasie.

         Półfinał mistrzostw Polski
Gr. 2 - 2-3.Stempka Jerzy    12,5 pkt z 15  i awans.
Gr. 5 -   5.Sternik Ryszard  10  pkt  z 14

poprzedni rok góra nastepny rok