Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 2017 nastepny rok
liga szkolna Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Szkół w Szachach 2016/17
liga szkolna Szalonego Krasnoluda Szkolna Liga Szachowa Szalonego Krasnoluda 2016/17
ostródzka liga szkolna w szachach szybkich Szkolna Liga Szachowa - Ostróda 2016/17
turniej grand-prix województwa warminsko-mazurskiegoGrand-Prix 2017 województwa warminsko-mazurskiego w szachach szybkich

liga szkolna Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Szkół w Szachach 2017/18
liga szkolna Szalonego Krasnoluda Szkolna Liga Szachowa Szalonego Krasnoluda 2017/18
ostródzka liga szkolna w szachach szybkich Szkolna Liga Szachowa - Ostróda 2017/18

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Juniorów 2017

8.04 - Olsztyn; Indywidualne Mistrzostwa Województwa do lat 7: chłopcyserwis tuniejowy, dziewczętaserwis tuniejowy; regulaminregulamin
15-18.06 - Olsztyn; Indywidualne Mistrzostwa Województwa Juniorów komunikat;
wyniki: C9, D9, C11, D11, C13, C15, D13+D15, C17+D17, C19+D19

Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików WM-MA

8-10.09 -Bęsia; serwisy: dziewczęta, chłopcy,
zasady dofinansowania zawodników z WM; II transza;

Eliminacje Międzywojewódzkie WM-MA do MPM i OOM

18-23.09 -Bęsia; serwisy:
C9, D9, C11, D11, C13, D13,
zasady i kwoty dofinansowania zawodników z WM

Mistrzostwa Województwa W-M SZS w Szachach Drużynowych Szkół - Ostróda

4.12 Szkoły Podstawowe; komunikat , wyniki
5.12 Rocznik 2002-2004; komunikat , wyniki
7.12 Szkoły Ponadgimnazjalne; komunikat , wyniki

Pozostałe turnieje w województwie

6.01 - Olsztyn turniej klasyfikacyjny1000-1100
6-7.01 - Olsztyn turniej klasyfikacyjny1200-1400
6-7.01 - Olsztyn turniej klasyfikacyjny1600-1700
14.01 - Olsztyn; Noworoczny Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży
15.01 - Ruciane-Nida 25 Finał WOŚP
15.01 - Olsztyn Szalony Krasnolud z Serduszkiem 2017
23-27.01 - Kętrzyn turniej klasyfikacyjnystyczeń
30.01-2.02 - Olsztyn; turniej klasyfikacyjny1000-1200 ,
30.01-4.02 - Olsztyn; Ferie z szachami: turniej klasyfikacyjnyGrupa C , turniej klasyfikacyjny FIDEGrupa B , turniej klasyfikacyjny FIDEOpen A ,

7.02-27.03 - Nowe Miasto Lubawskie; turniej klasyfikacyjnyMistrzostwa Klubu Hetman ,
25-26.02 - Ostróda: 1000-1100serwis; 1200-1400serwis; do 2199 fide i od 1700 PZSzachserwis
25-26.02 - Olsztyn; turniej klasyfikacyjnyIskierka 1200 II 2017 ,

2.03-27.04 - Elbląg; Mistrzostwa Elbląga klasyczne 2017serwis;
4-5.03 - Olsztyn; turniej klasyfikacyjnyTurniej szkoleniowy 1400 na kategorię ,

1.04 - Olsztyn; Wiosenne GP Szalonego Krasnoluda ;
1-2.04 - Barczewo: 1.04 -1000-1250serwis; 1-2.04 - 1400-1600serwis; od 1700 PZSzach do 2199 fideserwis
3-5.04 - Elbląg; II wiosenny turniej szachowyserwis;
21.04-19.05 - Nowe Miasto Lubawskie; turniej klasyfikacyjnyserwis;
22.04 - Olsztyn; turniej klasyfikacyjnyserwis;

29.4-3.05 - Olsztyn; Turnieje Klasyfikacyjne:
29.04 -1000-1100
29.04,1-3.05 - turniej klasyfikacyjny FIDE1800-1900
1-2.05 - 1200-1400
2-3.05 - 1600-1700
7.05 - Biskupiec; Złota Wieża Wojewodzka;
13.05-10.06 - Olsztyn; turniej klasyfikacyjnyTurniej szkoleniowy 1800-2000 ,
13-14.05 - Ostróda; Ostródzki Festyn Rodzinny, VI Majówka z szachami; Turniej seniorów; Przedszkolaki: D7, C7; : Młode Talenty: D9, C9; Szachowe Nadzieje U10;
18.05-6.07 - Elbląg; I Superpuchar Elbląga P90serwis;
27.05 - Olsztyn; 1000-1200 w SP11

3-11.06 - Elbląg I FIDE OPEN P90serwis
10.06 - Olsztyn; ODN - Kurs dla nauczycieli
10.06 - Olsztyn; Pierwszy krok do mistrzostwa
25.06 - Nowe Miasto Lub.; II Świętojański Turniej Szachowy o Puchar Starosty

22-23.07 - Ostróda; 1400

7-12.08 - TSz Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mrągowo 2017: A Open, B Junior (do 14 lat);
dofinansowanie juniorów z WM, kwoty
14-21.08 - XIV MFSz Ostróda; U8, U10, U14, Puchar Wójta, Puchar Burmistrza,
dofinansowanie juniorów z WM, kwoty
21-27.08 - Olsztyn; OFSz Kopernik 2017: Open A I B, Open D (do 10 lat 25-27.08)
30.08-5.09 - Lajs XXXII Puchar Grunwalduserwis

2-3.09 - Festiwal Szachowy WILKASY 2017: do 1700 PZszach;
24.09 - Giżycko Weterani przy Szachownicy (Otwarte Mistrzostwa Województa Weteranów);

21-23.11 - Elbląg; III Jesienny Turniej Szachowy P30
26.11 - Elbląg; Puchar Prezydenta Miasta na V i IV kategorię

2.12 - Ostróda; Szachowe Grand Prix "Chess and Nutrition": do 9 lat, 10-11 lat,
16.12 - Uzdowo; I Międzypowiatowy 1000-1250
17.12 - Olecko; OTR na V i IV kategorię
27-30.12 - XX Kętrzyński Festiwal Szachowy: Open A, Open B (do 14 lat), Open C (do 10 lat)
zasady i dofinansowanie juniorów WM

Turnieje poza województwem, w których startowali zawodnicy z klubów W-MZSzach

Mistrzostwa Polski

8.01 - Zgierz; Atlas Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich ; I miejsce do 8 lat Wiktoria Dziodko
9-15.01 - Poronin; Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polskiwyniki WM; I miejsce w C11(10-11 lat) Maciej Jeda, gratulujemy
25.02-05.03 - Karpacz; Mistrzostwa Polski Młodzików do 10 lat: dziewczętaserwis tuniejowy: 29. Magdalena Filipak - UKS Trzydziestka Olsztyn, 44. Zuzanna Grembocka - MLKS Ostródzianka (68 zawodniczek)
3-14.03 - Wągrowiec; Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących serwis tuniejowy; 2. Marcin Chojnowski, 4. Ryszard Suder, 6. Andrzej Migala (trójka z OKS WiM Olsztyn)
9-12.03 - Krynica-Zdrój; XXV MMP Leśników w szachach serwis tuniejowy
12-19.03 - Ustroń; MPJ do 16 i 18 lat ; serwisy:
C16serwis tuniejowy 9. Hrymowicz Artur - UKS Trzydziestka Olsztyn (40 zawodników),
C18serwis tuniejowy I miejsce - złoty medal Igor Janik - UKS Hetman Elbląg (32 zawodników),
D18serwis tuniejowy 25. Anita Daliga - UKS Trzydziestka Olsztyn, 30. Aleksandra Wierzbowska - MLKS Ostródzianka (34 zawodniczki)
1-8.04 - Drzonków; OOM MPJ do 12 i 14 lat ; serwisy:
C12serwis tuniejowy: 9. Maciej Jeda - KSz Hetman Nowe Miasto Lub., 35. Michał Taranowicz - UKS Trzydzistka Olsztyn (46 zawodników)
D12serwis tuniejowy: 40. Anna Maślewska - MLKS Ostródzianka, 46. Wiktoria Sobieraj - MKS Mrągowia,
D14serwis tuniejowy 5. Lidia Czarnecka - UKS Skoczek Elbląg, 33. Hanna Trzaskowska - WMZSzach Olsztyn
3-9.04 - Ustroń; Mistrzostwa Polski Seniorów serwis tuniejowy: 2. Tomasz Rak, 45.(9-75+)Jan Plesiuk (obaj SMOL-BUD Giżycko)
19-23.04 - Pokrzywna; XVI MP Służb Mundurowych : 9.(1P) Andrzej Plesiuk, 55.(15.OSP) Łukasz Żemajko, 56.(3PSP) Paweł Orłowski, 73.(3SG) Józef Pawluk, 77.(19.OSP) Mateusz Socha, 86.(15P) Cezary Młotkowski
29.04-3.05 - Szczyrk; MPM do 8 lat; serwisy:
C8: 19. Mateusz Woźniak - MKSz Hetman-Pionier Kętrzyn, 26. Grzegorz Fil - Debiut GCK Giżycko, 43. Adam Zielonka - MLKS Ostródzianka (startowało 120 młodzików)
D8: 39. Wiktoria Dziodko - KSz Hetman Nowe Miasto Lub.(startowało 48 zawodniczek)
Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół - Pokrzywna:
22-24.05 - Szkoły Panadgimnazjalne; 11. LO nr 1 w Ostródzie
25-27.05 - Gimnazja 15. Gimnazjum nr 22 w Olsztynie
29-31.05 - Szkoły Podstawowe 25. SP nr 1 w Kętrzynie
28.05-2.06 - Chotowa; 59 Ogólnopolski Masowy Turniej Szachowy o "ZŁOTĄ WIEŻĘ" - Finał Centralny 2017
6-9.08 - Wrocław; MPJ w szachach szybkich i błyskawicznych ; wyniki WM
szybkie D14: II miejsce Lidia Czarnecka UKS Skoczek Elbląg
dofinansowanie zawodników z WM; zestawienie;
13-23.10 - Wągrowiec; DMP Niewidomych i Słabowidzących
10-17.11 - Jastrzębia Góra; Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów;
dofinansowanie zawodników z WM.; serwisy:
D9 (6. Wiktoria Dziodko),
C9 (3. Grzegorz Fil, 13. Mateusz Woźniak, 19. Michał Bartnik, 22. Artur Grądzki, 26. Jan Suchocki, 28. Szymon Owierczuk, 29. Adam Zielonka),
D11 (16. Nikola Świercz),
C11 (5. Michał Taranowicz, 10. Szymon Trochimczuk, 28. Jakub Pałasz),
D13 (8. Weronika Kaznowska),
C13 (11. Maciej Kietrys, 16. Paweł Strepikowski),
D15 (19. Zofia Taranowicz),
C15 (13. Żółkiewski Jakub, 51. Mateusz Dziodko),
D17 (9. Anita Daliga),
C17 (11. Adam Jordan, 17. Michał Trendowski, 24. Jakub Warcaba)

pozostałe

20-26.2 - Graz Open; Grupa B - I miejsce Artur Hrymowicz (UKS Trzydziestka Olsztyn); W grupie A znakomity wynik rankingowy osiągnał Igor Janik (UKS Hetman Elbląg);
22-28.04 - Mistrzostwa Słowacji oficjalna strona ; W kategorii D10 III miejsce - Magdalena Filipiak (UKS Trzydziestka Olsztyn)
23-30.04 - Mistrzostwa Świata Szkół oficjalna strona; 28. Hanna Trzaskowska w D13, 36. Maciej Jeda w C11,
10-20.08 - Szydłowiec; Wakacje z Szachami; Grupa A
18-27.08 - Kouty nad Desnou - Mistrzostwa Unii Europejskiej; relacja Tomasza Trzaskowskiego
4-15.09 - Mamaia (Rumunia); Mistrzostwa Europy Juniorów; relacje
56. Magdalena Filipiak w G10, 19. Lidia Czarnecka w G14, 54. Artur Hrymowicz w O16, 12. Igor Janik w O18.
16-26.09 - Montevideo Urugwaj; Mistrzostwa Świata Juniorów; 13. Igor Janik w U18 Open
22-29.10 - Drzonków; Igrzyska Szkolne: Grupa A (11. Lidia Czarnecka, 22. Maciej Jeda, 29. Szymon Trochimczuk), Grupa B (2. Wiktoria Dziodko, 11. Jan Przybylski, 12. Wiktoria Ratajczyk)
15-17.12 - Katowice; Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych: Błyskawiczne, Szybkie
poprzedni rok góra nastepny rok

2018-01-01 08:14:27