Szachy na Warmii i Mazurach

poprzedni rok 2018 nastepny rok
liga szkolna Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Szkół w Szachach 2017/18
liga szkolna Szalonego Krasnoluda Szkolna Liga Szachowa Szalonego Krasnoluda 2017/18
ostródzka liga szkolna w szachach szybkich Szkolna Liga Szachowa - Ostróda 2017/18
turniej grand-prix województwa warminsko-mazurskiegoGrand-Prix 2018 województwa warminsko-mazurskiego w szachach szybkich
8-14.07 - Lidzbark XXXIII MTSz o Puchar Grunwaldu

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Juniorów 2018

21.04 - Olsztyn; Dzieci do 7 lat; komunikat; serwisy: chłopcy , dziewczęta
31.05-3.06 - Olsztyn; IMWJ do lat 9, 11, 13, 15, 17, 19; komunikat; ; ;serwisy: C09, D09, C11, D11, C13, D13, C15, D15, D17, D19, C17+C19,

Drużynowe Mistrzostwa Województwa 2018

seniorzy: regulamin, ; serwis turniejowy
I miejsce UKS Debiut Dziesiatka Olsztyn, gratulujemy i życzymy powodzenia na II lidze
juniorzy: regulamin; serwis turniejowy ;
I miejsce UKS Trzydziestka Olsztyn, gratulujemy i życzymy powodzenia na II lidze

Pozostałe turnieje w województwie

11.01-28.02 - Elbląg; 1250-1600
22-25.01 - Kętrzyn, Indywidualne Mistrzostwa Juniorów 2018
22-26.01 - Olsztyn; Ferie z Szachami 2018; 1800 plus; 1000-1100(22.01); 1200-1400(24-26.01)
zasady + dofinansowanie juniorów WM,
26.01-2.02 - Elbląg;Ferie Zimowe 2018

23.02-9.03 - Elbląg;III WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY
24-25.02 - Ostróda; Turnieje Klasyfikacyjne: TK FIDE 5-rundowy; 1250-1700 ; na V i IV kategorię

2-9.03 - Nowe Miasto Lubawskie; na V i IV kategorię
3-4.03 - Olsztyn; Turniej szkoleniowy 1000-1200
24-25.03 - Olsztyn; 1250-1700, 1000-1200
24-25.03 - Olsztyn; Szkoleniowy turniej szachowy 1400

2-3.05 - Olsztyn; Manor Hotel - Majówka 2018: 1200-1400 ;
12.05 - Olsztyn; Pierwszy Krok do Mistrzostwa 1000-1200 do lat 7;
19.05 - Ostróda; VII Festyn Rodzinny (VII Mistrzostwa Ostródy)): Szachowe Nadzieje, Młode Talenty, Przedszkolaki-chłopcy Przedszkolaki-dziewczęta
19.05 - Olsztyn; 1000-1200 do lat 14;
20-27.05 - Lidzbark (Welski) OTSz Niewidomych i Słabowidzących
27.05 - Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w Szachach Błyskawicznych

9-10.06 - Uzdowo; 1200-1400;
10.06 - Uzdowo; 1000-1100;
16.06 - Olsztyn; 1000-1200 do 10 lat;
24-29.06 - Nidzica Finał Centralny 60 Jubileuszowego OMTSz LZS o Złotą Wieżę

Turnieje poza województwem, w których startowali zawodnicy z klubów W-MZSzach

Mistrzostwa Polski

24.02-4.03 - Chrusty; MPM do 10 lat: chłopcy ( 27.Maciej Kraśniewski, 55.Grzegorz Fil); dziewczęta (9. Magdalena Filipiak, 47.Wiktoria Zapałowska, 56.Wiktoria Dziodko); dofinansowanie(3) 
1-11.03 - Wągrowiec; MP Niewidomych i Słabowidzących
3-4.03 - Zgierz; Drużynowe i Indywidualne MP w szachach szybkich ; wyniki (W klasyfikacji do lat 18: 1. Igor Janik)
11-18.03 - Jastrzębia Góra; MPJ: C16 (33. Jakub Zółkiewski), C18 (9. Artur Hrymowicz, 27. Adam Jordan); D18 (23. Anita Daliga)
18-25.03 - Ustroń; II MP Seniorek i Seniorów (55-65 3. Tomasz Rak; 75+ 6. Jan Plesiuk)
4-8.04 - Pokrzywna, XVII MP Służb Mundurowych
27.04-1.05 - Poronin, Puchar Polski do 6 i 7 lat; w C06 16. Krzysztof Zawal (UKS Trzydziestka Olsztyn)
28.04-5.05 - Sypniewo, OOM 2018 : w D14 8.Lidia Czarnecka, 37.Weronika Kaznowska; w D12 42.Anna Maślewska, 51.Wiktoria Sobieraj; w C14 29. Maciej Kietrys, 35.Michał Kozłowski; w C12 3.Maciej Jeda gratulacje, 37.Michał Taranowicz, 42.Szymon Trochimczuk; Komunikat - organizacja wyjazdu przez WMZSzach
1-6.05 - Poronin, Puchar Polski do lat 8 w D08 21.Monika Filipiak

pozostałe

21-27.04 - Mistrzostwa Słowacji Juniorów ; w kategorii D10 II miejsce- Magdalena Filipiak (UKS Trzydziestka Olsztyn); gratulacje
8.06 - Warszawa; V Turniej Finałowy projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole; gr. C - dziewczynki kl. II II miejsce- Wiktoria Dziodko (Nowe Miasto Lub.); D2 – chłopcy kl. II (N-Ż) I miejsce - Jan Przybylski (Elbląg)
23.06-3.07 - Darłówko; II MFSz Puchar Bałtyku: Wyniki WM
24.06-3.07 - Łazy; XIV MFSz PERŁA BAŁTYKU: Wyniki WM
7-17.07 - Warszawa; XVIII MFSz im. Mieczysława Najdorfa; Wyniki WM
10-16.07 - XXV Jubileuszowy MTSz Kowlewo Pomorskie 2018; Wyniki WM
poprzedni rok góra nastepny rok